Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

ciągle bolące piersi podczas karmienia

Data utworzenia : 2014-05-22 11:30 | Ostatni komentarz 2015-01-30 06:43

Anna-81

18639 Odsłony
73 Komentarze

Witam, mój synek ma 4 tygodnie, w dzień bardzo często je - nawet co 20-30 min, w nocy śpi od ok. 21 - 3, potem po karmieniu ok 2-3 godz. W ciągu dnia moje piersi są małe, bardzo miękkie i jak dziecko ssie szybko się opróżniają. Mam wrażenie, że się nie najada i dlatego tak często chce jeść. W nocy są pełne, ale wiadomo przy tak długiej przerwie. Poza tym cały czas bolą mnie brodawki, nie mam poranionych - czy możliwe, że jednak ciągle źle przystawiam dziecko do piersi i stąd ten ból czy może jednak boli bo dziecko strasznie często ssie? Dodam, że synek prawidłowo przybiera na wadze. Nawet za dobrze:) Próbuję zwiększyć laktację herbatkami, teraz lekiem homeopatycznym ale na razie nie widzę rezultatu.

2014-05-22 13:25

Anna-81 co do prawidłowego przystawiania do piersi to należałoby pokazać położnej na wizycie patronażowej, bo skoro maluch ma 4 tyg a wizyt jest 4 to położna powinna jeszcze do Was przyjść. Ale skoro mówisz ze maluch dobrze przybiera na wadze to chyba dobrze go przystawiasz. A skoro przesypia już od 21 do 3 tj 6 godzin to wydaje mi się ze musi się najadać skoro tyle wytrzymuje. A to ze w dzień ciągle chce jeść to może próbuje zwiększyć ilość mleka w piersiach i nagromadzić kalorie na nocny odpoczynek. Co do herbatek laktacyjnych to na mnie nie działały. Osobiście polecam femaltiker - preparat na słodzie jęczmiennym no i wspomaganie się laktatorem skoro twierdzisz ze masz za mało pokarmu. Ból brodawek może być spowodowany tym ze dziecko często ssie i piersi nie odpoczywają. A to że masz miękki piersi nie oznacza ze nie masz w nich pokarmu, może laktacja już się unormowała:)