Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Z karmieniem piersią w Polsce wcale nie jest tak źle - wywiad

Data utworzenia : 2013-11-05 11:16 | Ostatni komentarz 2015-03-02 12:29

Redakcja LOVI

11672 Odsłony
35 Komentarze

O sytuacji polskiego doradztwa laktacyjnego, o promocji karmienia piersią i rozwiązywaniu problemów laktacyjnych z dr Beatą Sztyber rozmawia Joanna Szulc

2013-11-05 15:22

u mnie w mieście nie ma poradni laktacyjnej i sama musiałam rodzić sobie z karmieniem piersią na początku było trudno ale sama sobie poradziłam i karmiłam córeczkę 16 miesięcy

2013-11-05 13:30

Uważnie przeczytałam i również żałuję, że aby uzyskać pomoc w karmieniu piersią trzeba zapłacić. Również tak jak Marta miałam problem i u mnie karmienie z piersi nie zakończyło się happy end'em, mimo iż personel szpitala w którym rodziłam "został przeszkolony przez wykwalifikowaną kadrę z Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie - kurs dokształcający karmienie piersią - standard opieki okołoporodowej" (jak piszą na stronie szpitala).

2013-11-05 11:20

Bardzo ciekawa rozmowa! Wielka szkoda, że kobiety z problemem w sferze karmienia swojego nowo narodzonego dziecka fachową pomoc mogą uzyskać jedynie odpłatnie. Położne w szpitalu niestety nie mają czasu na pochylenie się nad każdą mamą, która słabo sobie radzi z przystawieniem maluszka, a potem doglądanie jej jak sobie radzi. Mnie nikt nie pomógł i efektywne karmienie zaczęło się dopiero kilka tygodni po porodzie.