Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1474 Wątki)

Życzliwość lub jej brak dla kobiet w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 16:36 | Ostatni komentarz 2019-09-05 22:36

klamerka123

16328 Odsłony
194 Komentarze

Okres ciązy to szczególny czas dla nas ale czy wszyscy których spotykamy na swojej codziennej drodze tez tak sądzą... Czy jadąc autobusem ustąpił ktoś wam miejsce, alebo przepuścił w długiej sklepowej kolejce??

2019-09-05 22:36

Justyna to rzeczywiście gbur na pewno nie było to miłe. Nawet jakbyś miała drugie czy trzecie nie powinien mówić jakich rzeczy prostak i tyle . Ale teraz niestety tak się dzieje wszystkich wrzuca się do jednego wora że +500 tragedia .

 

Magicznypazur no to widać , że zmiany są na lepsze skoro takie mamy prawo to czemu nie skorzystac , a spojrzenia ludzi są i będą niestety . Ja jak widzę kobietę w ciąży to przepuszczam  zawsze . Pamiętam podobna sytuację jak stałam w Biedronce i każdy wzrok odwracał wtedy czułam się fatalnie zrobiłam zamieszanie i mnie obsłużono poza kolejna ale też ludzie mieli spojrzenia nie miłe . 

 

A ostatnio byłam też na zakupach w Biedronce z rana wtedy jedna kasa zawsze otwarta czasem dwie ludzi się trochę nazbierało i kasjerka widząc mnie z wózkiem poprosiła do kasy i nie musiałam czekać mile to było 

2019-09-05 19:51

Dziewczyny muszę Wam powiedzieć, że już dwa razy w Biedronce, Panie kasjerki poprosiły mnie o przejście na początek kasy. Dziś miała miejsce taka sytuacja i przedwczoraj. Nie wiem skąd te zmiany, szczególnie, że akurat w tej Biedronce bywam prawie, że codziennie i brzuch nie urósł mi z dnia na dzień. Żadnych "skarg" nie pisałam :D, więc mogę się tylko zastanawiać :) Ale nie powiem, bo było to bardzo miłe. Choć spojrzenia niektórych ludzi przy kasie, bezcenne :D Ale mam to w nosie :) 

Konto usunięte

2019-09-04 08:55

Ale cham i gbur! Masakra... 

2019-09-03 23:37

Miałam taką sytuację, że w ciąży zamówiłam paczkę i kurier kręcił nosem by przynieść ją do domu bo nie była najlżejsza. Z chęcią zostawiłby ją tuż przed furtką. Do mojego domu miał raptem kilka schodków więc mu powiedziałam o ciąży by wniósł paczkę a ten do mnie "Co, 500+?" Jak odpowiedziałam, że pierwsze to odpowiedział "a to ok" i wniósł paczkę... 

Nie powiem ta sytuacja była dosyć oburzająca. A co jakby było nawet dziesiąte dziecko to by nie pomógł?

 

Konto usunięte

2019-09-02 10:52

Tak jak napisała magicznypazur - mam wrażenie, że taka znieczulica jest przez te wszystkie madki etc. I dodatkowo przez myślenie o 500+. Powiem Wam, że ja rzadko kiedy korzystam z przywileju ciężarnej - jak nie muszę to się nie proszę. Głupio mi wtedy. Są osoby, które wymuszają i z premedytacją się pchają i mają wszystkich innych w nosie. I takie zachowanie powoduje potem negatywne komentarze. Nie raz i nie dwa słyszałam przy zabiegowym, że "tym sposobem to będziemy tu siedzieć do wieczora". Trochę mnie to zdenerwowało, ale jak widziałam w jaki sposób ciężarne "domagają się swoich praw" to nie dziwiłam się, że inni się denerwują. Ja czasami w zabiegowym mówię, że skorzystam z przywileju ciężarnej, ale jesli ktoś mi powie, że przed chwilą też weszła ciężarna, to wtedy ja czekam 1 osobę i dopiero wchodzę. Na taką "zakładkę". Aby i kolejka ciężarnych się zmniejszała i tych innych ludzi. Ale mało która ciężarna tak robi. 

2019-09-01 10:48

Sylwia to już jest szczyt , że tak się mówi na rodziny które mają 3 dzieci albo więcej .  Ja zawsze chciałam mieć dwójkę ale kiedys nawet przez myśl przeszła mi trójka i to nie dla kasy bo teraz jest i wcześniej czy później może się skończyć . 

2019-08-29 03:27

Ja to nawet na temat tej zyczliwosci sie nie wypowiem bo Ja jestem postrzegana juz jako patologia bo mam 3 dzieci ?

2019-08-26 10:09

No ja nie widziałam jakiejś mega życzliwości ani w pierwszej, ani w tej ciąży. Zdarzają sie osoby empatyczne, które przepuszczają, ale są takie, że stoją patrzą Ci na brzuch i się nie ruszą... 

Przykre też, ze ostatnio np w tesco kasa uprzywilejowana jest całkiem zamknięta i trzeba stać w normalnej kolejce.. 

Częściej jednak widzę, że mężczyzna przepuści ciężarną niż kobieta..

 

No wizerunek się psuje, ale to co udostępniają na takich stronach o madkach to jest straszne. Ja nie wiem co te matki mają zamiast mózgu! Liczą tylko na zasiłki i aby nie do roboty, bo jak to skoro im się należy wszystko... Innej matce zabiorą, bo im się należy. Nie mają szacunku do nikogo, obrażają, wyzywają i chwalą się wybrykami swoich pociech. Dla mnie rzucanie butami w pasażerów to wstyd, a nie powód do chwalenia się...