Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (859 Wątki)

Fotelik samochodowy

Data utworzenia : 2013-02-04 16:08 | Ostatni komentarz 2023-05-02 15:19

Iwona

75978 Odsłony
1144 Komentarze

Jaki wybrać fotelik samochodowy? Do ilu kilogramów? Z jakiej firmy?

2013-03-12 17:53

Doradźcie, czy jest sens kupowania fotelika do 36 kg, czy nie lepiej do 25 kg a później podstawkę? Ja myślałam o tej drugiej opcji.

2013-03-04 11:17

My używaliśmy coneco od 0 do 13 kilogramów, bardzo dobrze wyposażony: nakładka na nóżki, składany daszek z takim dodatkowym kapturkiem, tak, że zimą można było małego mocno osłonić od wiatru i zimna. Dwie wkładki noworodkowe, dzięki którym maluszek tuż po wyjściu ze szpitala nie wpada w fotelik i nie kula się tam, jest nieco podtrzymywany. Ten fotelik był wpinany do wózka "parasolki" - rewelacja, łatwy do złożenia i transportu, mało miejsca zajmował i na krótkie wyjazdy idealne połączenie. Obecnie używamy Maxi cosi, bardzo fajny fotelik, ma kilka funkcji ułożenia. Świetnie się sprawdza podczas dłuższych podróży, jak malec zaśnie można przewrócić fotelik tak aby leżał. To chyba jest ważne przy takim roczynm dziecku, które wyrosło z tego pierwszego kubełka i na to chyba warto zwracać uwagą czy fotelik można przewrócić. Kolejnym krokiem będzie fotelik z nakładką ale to jeszcze pewnie z rok.

2013-03-03 16:57

Bartuś ma fotelik CONECO 9-25 kg dla dzieci do około 4-5 r. ż. Kupiłam nowy z myślą kiedyś o kolejnym dziecku, teraz za dwa lata czeka mnie kupno kolejnego i pewnie też kupię nowy o ile będzie mnie stać, a jak nie to pojadę do komisu z różnościami dla dzieci to może kupię taniej w dobrym stanie. Z nosidełka kupionego wraz z wózkiem nie byłam zadowolona, były lepsze do kupienia osobno... No ale cóż mądry polak po szkodzie. :)

2013-02-25 12:21

My z narzeczonym najpierw kupiliśmy fotelik-nosidełko graco, a później fotelik 9-25 kg. Bratowa mi doradziła, że tak będzie taniej i wygodniej i najlepiej, by fotelik był z funkcją spania, bo jeśli mały zaśnie na siedząco to głowa mu bedzie obijać się i latać od boku do boku, a tak rozkładamy fotelik i nie musimy się o to martwić. tym bardziej jesli mama jeździ sama z maluszkiem. Później zostaje już tylko siedzisko. Starsza córka bratowej wstydzi się jeździć w foteliku i woli na podstawce. Moim zdaniem dobrze jest samemu pochodzić po sklepach i pooglądać. nie warto oszczędzać, bo chodzi tu o bezpieczeństwo naszych dzieci. Dobry fotelik można też kupić na rynku wtórnym, z tym że podkreślam OSOBIŚCIE OBEJRZEĆ, bo ten ze sklepu można jeszcze zwrócić, a odkupiony od kogoś już niekoniecznie

2013-02-08 22:41

My pierwszy fotelik - nosidełko również kupiliśmy używany. Był w stanie idealnym. Tapicerka zdejmuje się z niego w całości więc mogliśmy wyprać i byliśmy pewni, że jest czysty. Nosidełko służyło nam tylko w podróżach samochodem, gdyż nie jesteśmy fanami wożenia maluszków zgiętych w pół na spacer w nosidełku. Teraz kupujemy już większy fotelik 9-36kg. Wybraliśmy ponownie model firmy Recaro. Po pierwsze jest bezpieczny i posiada wszystkie gwiazdki w testach ADAC. Po drugie ma funkcję lekkiego rozkładania i rośnie wraz z dzieckiem. Jest to dla nas bardzo ważne bo jeździmy w długie trasy do rodziny i dobrze, kiedy mała może mieć bardziej leżącą pozycję. Poza tym kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza. Ten fotelik chcemy kupić nowy, bo będzie nam służył przez kilka dobrych lat. Jednorazowa inwestycja - ale warto.

2013-02-06 10:13

Ja kupiłam fotelik używany, ale to od znajomej, więc wiedziałam, co biorę. My mamy 4baby do bodajże 13kg. Córcia za dużo w nim nie jeździ, więc na nowy szkoda było pieniędzy (za używany zapłaciliśmy 70zł). Jeśli zakupimy autko, to większy, jaki zechcę kupić, to któryś model z maxi cosi. Fakt, ceny mają powalające, ale foteliki są bardzo dobre.

2013-02-04 21:07

Dariolka195 masz rację, jeśli chodzi o przymierzenie fotelika do samochodu, aby później był dobrze dopasowany. Dobrze jest też z dzieckiem iść do sklepu i przymierzyć do fotelika. A jeśli chodzi o zakup wybranego modelu chyba najlepiej w Internecie. Można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych albo i więcej. Miałam na początku nosidełko 0-13 kg, a później kupiłam fotelik maxi cosi Priori XP 9-18 kg. Jestem bardzo zadowolona. Wygodny, łatwy montaż w samochodzie, ochrona boczna. Jedynie cena mogłaby być niższa. Mój syn skończy zaraz 8 miesięcy i bardzo polubił jazdę w tym foteliku.

2013-02-04 17:13

Co do fotelików to moja rada numer jeden jak kupujecie foteliki to najlepiej nie w necie bo według mnie dobrze jest zanim na jakiś się zdecydujemy przymierzyć do auta,zapiąć i sprawdzić jak siedzi.My pierwszy fotelik kupiliśmy w necie i źle siedział,bo nasze siedzenia w aucie są bardziej kubełkowe.i kicha fotelik ruszał się na wszystkie strony.Aktualnie mam fotelik który się rozkłada i zostaje później tylko nakładka.Ja jestem zadowolona,ale wiem że na taki rodzaj fotelików dużo osób narzeka.Mamy na wagę 9-36 kg. a jak córka się urodziła kupiliśmy nosidełko tzn fotelik przenośny,miał zdejmowaną ortalionową osłonkę,która była tak do połowy rozkładana. A ceny to od 100 na nawet ponad 1000 zł.Ważne żeby były bezpieczne.I żeby miały instrukcję obsługi jak dobrze zamontować ten fotelik.