Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Fotelik samochodowy

Data utworzenia : 2013-02-04 16:08 | Ostatni komentarz 2023-05-02 15:19

Iwona

76042 Odsłony
1144 Komentarze

Jaki wybrać fotelik samochodowy? Do ilu kilogramów? Z jakiej firmy?

2013-05-08 21:55

przede wszystkim fotelik samochodowy powinien byc dopasowany do wagi dziecka, jeżeli kupujemy kupujemy fotelik dla niemowlęcia które jeszcze nie siedzi to zdecydowanie musimy zakupić fotelik z wkładką dla niemowlęcia, któremu można regulować oparcie, dodatkowo najlepiej taki który jest wykonany z materiałów przepuszczający powietrze, tak by nie okazalo się że dziecko będzie mokre wyciągniemy je z fotelika je i będzie chore . poza tym należy pamiętać iz jeden fotelik może byc używany pięć lat a jeżeli przeszedł choćby najmniejszą stłuczkę to nie nadaje się do użytku dalej, dlatego jeśli kupujemy fotelik używany z niepewnego źródła to lepiej z tego zrezygnować i kupić nowy.

2013-05-05 00:25

Bezpieczny fotelik to niestety drogi fotelik :/ A i cena nie gwarantuje bezpieczeństwa. Ale z drugiej strony to jeden większy wydatek i potem uspokojone nerwy :) Z mojej strony mogę polecić sprawdzenie wyników bezpieczeństwa fotelików w ADAC i innych testach. Fotelik rzecz jasna powinien być dobrany do wagi dziecka, ale też i do samochodu, ponieważ nie każdy da się bezpiecznie zamontować. Jeśli używany, warto kupić od sprawdzonej osoby, ponieważ nawet mała kraksa w którym brał udział fotelik może mieć przełożenie na jego bezpieczeństwo. Z kupowaniem przez internet to trochę gra w ciemno, bo nie każdy fotelik da się dopasować do danego auta, dlatego proponuję wydrukować sobie listę fotelików które mają ocenę powyżej 3 za bezpieczeństwo i pójść do sklepu na "polowanie" ;) Ja korzystałam z tej strony: http://fotelik.info/pl/testy/ . Pozdrawiam :)

2013-04-17 15:30

Polecam Romer od 9 do 18 kg

2013-04-11 23:15

My mamy tez 4baby ale nie wiem, do ilu kg. Fotelik jest używany, a naklejka częściowo zdarta. A że córka ma wagę piórkową, to jeszcze długo będzie z niego korzystać ;p

2013-04-11 23:13

Wg mnie niepraktyczne są foteliki do 36kg bo dzieciaki później nie chcą w nich siedzieć i wolą zwykłe podstawki. My mamy póki co do 18kg z firmy 4baby.

2013-04-07 19:58

ja szczerze powiem ze nie wiem jaki mam. kupiłam razem z wózkiem od znajomej i synek jezdzi :P a ze i tak samochodu nie mam i poki co tylko kilka razy go uzywałam to nie zwracałam na to szczegolnej uwagi. jak zaczniemy podrozowac czesciej lub kupimy samochod to wtedy bede sie rozgladac za nowym i patrzec dokladnie do ilu kg itp

2013-03-12 23:19

K.Kotowska - masz rację, bezpieczniejszy, ale tak myślę, jak moje dziecko będzie miało 25kg to już będzie wielki chłop.. czy on w ogóle będzie chciał siedzieć w takim foteliku. Patrzę na synka mojej siostry, ma 3 latka i dopiero 15kg, szczupaczek jest, ale w tym foteliku wygląda hm.. jak w samolocie.

2013-03-12 21:46

My mamy zamiar zaraz po nosidełku kupić fotelik 9-36. Moim zdaniem taki bardziej się opłaca. Ten pierwszy mieliśmy po mojej koleżance firmy Maxi Cosi. Trochę niszczy się w nim tapicerka, ale dla dziecka miejsca jest dosyć dużo co ważne bo synek duży jest. A kolejny fotelik będziemy chyba Recaro albo Romer. Są to drogie firmy ale jestem zdania że na takich rzeczach nie powinno się oszczędzać. Mamy jeszcze czas, ale wiem, że wybierzemy fotelik do 36kg. Z tego co wiem nadstawka nie jest od 25kg tylko w zależności od wieku lub wzrostu. Fotelik jest znacznie bezpieczniejszy.