Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Fotelik samochodowy

Data utworzenia : 2013-02-04 16:08 | Ostatni komentarz 2023-05-02 15:19

Iwona

76001 Odsłony
1144 Komentarze

Jaki wybrać fotelik samochodowy? Do ilu kilogramów? Z jakiej firmy?

2013-05-16 22:56

ja nie jestem za fotelikami do 36kg, bo ciężko jest mi wyobrazić sobie jego skuteczność przez kilka lat z rzędu...

2013-05-16 14:44

Spokojnie Pani Olu pewnie, że nie ;) Rozumiem Panią jak najbardziej - robimy wszystko by uchronić nasze maluchy, pociechy ;) Jesteśmy tu żeby sobie wzajemnie pomagać, a nie podstawiać haki. Pozdrawiam ;)

2013-05-16 13:33

Nie chciałam zabrzmieć atakująco, mam nadzieję, że tego tak Pani nie odczuła :) Jasne, zgadzam się, że nigdy nic nie wiadomo, a przy zderzeniu auta z prędkością 200 km/h nawet najlepszy fotelik zawiedzie ;) Zwyczajnie jestem zdania, że zawsze warto kupować to co najbezpieczniejsze, w końcu chodzi o największy skarb dla rodzica :) A jeśli chodzi o przepis, to wydaje mi się, że byłoby to dobre rozwiązanie, ponieważ przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy jest najlepszym sposobem transportu. Na polskim rynku można dostać fajne foteliki przeznaczone do przewozu dzieci właśnie tyłem. Jednak w przepisie zamiast limitu wagi powinien być raczej limit wiekowy, wiele dzieci osiąga większą wagę wcześniej niż ich rówieśnicy.

2013-05-16 13:24

Pani Olo przed kupnem i wyborem sprawdzałam wyniki fotelików w testach bezpieczeństwa ;). Najlepszym oczywiście jest romer ;) Mogę powiedzieć tylko tyle, że nie znamy daty, dnia, godziny, minuty, sekundy kiedy może stać się coś złego. Kiedy maluch się przewróci, kiedy stłucze kolanko i wile innych. Nic nigdy nie zagwarantuje 100 % bezpieczeństwa. A o tym przepisie nie słyszałam, ale sądzę, że może to być dobre rozwiązanie - przecież chodzi o bezpieczeństwo naszych skarbów ;)

2013-05-15 19:30

My mamy Romer King Plus i jesteśmy bardzo zadowoleni.

2013-05-15 19:01

Pani Iwono, a czy sprawdzała Pani wyniki fotelika w testach bezpieczeństwa? Pozwoliłam znaleźć wyniki Maxi Cosi Priori - 3 gwiazdki, Romer już lepiej, 4. Warto sprawdzić jak bezpieczny jest Pani fotelik :) A co do fotelika to zawsze lepszy fotelik (rzecz jasna z dobrymi wynikami w testach) niż popularny "poddupnik" który nie daje bezpieczeństwa wcale (dla nieprzekonanych http://www.youtube.com/watch?v=4C2SCEPI9o4). W ogóle odbiegając trochę od tematu, wiecie Mamy, że niedługo ma w życie wejść przepis nakazujący przewożenie tyłem dzieci w fotelikach do ukończenia przez nie 15 miesiąca życia?

2013-05-15 12:49

My z mężem zastanawialiśmy się nad 3 fotelikami: - romer king plus - maxi cosi priori - avionaut glider Kupiliśmy fotelik samochodowy Avionaut Glider 9-18. U nas jak na razie sprawdza się fajnie. Jesteśmy zadowoleni po zakupie go. Cena dość przystępna. Co najważniejsze cały fotelik nie lata, nie rusza się w samochodzie, całość jest umocowana tak jak ma być. Przed kupnem córeczkę przymierzaliśmy jak będzie wyglądać, siedzieć w nim, oraz mocowaliśmy w naszym samochodzie - było ok. Fajną sprawą jest to, że ma te zagłówki wkoło główki dla mniejszego bobasa i jest odchylany do spania. Ta wkładka różowa jak na zdjęciu jest wymienna i można sobie ją dokupić, zmieniać w różnych kolorach. Wcześniej zadano pytanie czy opłąca się kupić fotelik do 36 kg? Moim zdaniem nie opłaca się kupować fotelika do 36 kg z uwagi na to, że nie wyobrażam sobie dziecka 8 letniego w upaćkanym, brudnym foteliku. Wiadomo zawsze można wyprać, ale dzieci jedzą, piją, "ciapciają''. Ja jestem na nie.

2013-05-08 22:09

Nam przy wyborze fotelika pomógł blog: "Foteliki samochodowe oczami sprzedawcy" http://osiemgwiazdek.blogspot.com/