Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (861 Wątki)

Fotelik samochodowy

Data utworzenia : 2013-02-04 16:08 | Ostatni komentarz 2023-05-02 15:19

Iwona

76074 Odsłony
1144 Komentarze

Jaki wybrać fotelik samochodowy? Do ilu kilogramów? Z jakiej firmy?

2013-11-10 14:06

My chcemy kupić fotelik 9-18kg tyłem do kierunku jazdy. Przez pewien czas zastanawiałam się nad fotelikiem "rosnącym" z dzieckiem, czyli do 35kg. Ale stwierdziłam, że skoro drugie dziecię jest w drodze, to kiedy ono mi wyrośnie z tego pierwszego, to nie będzie miało swojego fotelika, bo przecież na Marysię ten "wielkolud" wciąż będzie dobry. Z drugiej strony przeraża mnie fakt, że trzeba będzie płacić za dwa foteliki (9-18 i 15-35) ;o

2013-11-10 13:12

Już głupieje od tych fotelików tyle już czasu wybieram i dalej nic:( http://www.mulan.pl/sunshine-kids-vega-15-36kg-adac-4.html czy to jest dobry wybór?Miałam na oku inne ,ale nie byly brane pod uwagę w testach ten znów ciężko dostać.W ogóle w sobotę jezdziliśmy po sklepach byliśmy w Żywcu w kilku bo miałam listę fotelikow i chciałam Julię przymierzyć do nich i nic jak to pani mi powiedziała:nie sprowadzamy bo się nie sprzedają te z drogich firm.No i same tanie styropianowe były nieznanych firm i z fisher prica te zwykłe 15-36 mówię jej ,że jednak te testy są ważne no to mi powiedziała,że one wszystkie mają testy i cztery gwiazdki masakra:)

2013-11-08 13:57

wybór fotelika zaczęłam od sprawdzenia jego bezpieczeństwa - testy fotelików adac - są dostępne na różnych stronach w internecie. Jako pierwszy dla noworodka wybrałam maxi cosi cabriofix a potem dla roczniaczka cybex pallas2, który już jest przeznaczony do końca okresu jeżdżenia w foteliku i też ma wysokie noty w bezpieczeństwie. Dopiero jak wybrałam bezpieczny fotelik dla noworodka zaczęłam szukanie kompatybilnego wózka - na szczęście do wielu marek wózków można dołączyć maxi cosi, ewentualnie montuje się adaptery. Z obu fotelików jesteśmy zadowoleni i plecam. Jedyne co to oczywiście przed zakupem tzreba przymierzyć dzicko do fotelika i fotelik do samochodu. którym jeździmy bo może się zdarzyć, że pasy będą zbyt krótkie aby objąć wybrany fotelik.

2013-10-27 15:40

w tych pierwszych fotelikach - nosidełkach jest taka wygoda że jak dziecko w nim uśnie łatwo jest wypiąć cały fotelik i wsiąść ze sobą

2013-10-27 11:59

Moja Emi jeździ jeszcze w tym pierwszym foteliku tyłem,choć już nie jedna osoba mi się pytała dlaczego jej przodem nie posadzę.Dopóki fotelik będzie dobry będzie w nim jeździć,później dostanie fotelik siostry 0-18kg tyle że przodem montowany,a właśnie naszej starszej muszę fotelik kupić,ale to będzie już taki od 15kg do końca i izofixem jeszcze na model się nie zdecydowałam. Marta wydaje mi się,że dlatego sie tak spiesza z wymianą,że te pierwsze foteliki są robione tak na pół leżąco i później już takie roczniaki to się trochę denerwują w takiej pozycji,wiem moja Emi również czasami marudzi ale wtedy próbuję ją czymś zabawić i jej przechodzi:)Te nowe montowane tyłem są fajne bo sobie siedzi w nich nie leży i dziecku powinno się podobać.Sadzałam w niego Emilkę i na prawdę fajnie wygodnie jej się siedziało:)Szkoda,ze ceny są takie wysokie bo bym też Emilce nowy kupiła :(

2013-10-26 23:20

Monika dzięki za podpowiedzi!!! Poczekam z zakupem jeszcze ze dwa miesiące ale jak będę mieć okazję obejrzę polecone przez Ciebie foteliki! Czytałam na jakimś blogu, że rodzice za bardzo śpieszą się z zmianą fotelika dla swojego dziecka, a nawet trochę za duży jest niebezpieczny. Mat chyba jeszcze nie osiągnął 13 kg.

2013-10-25 15:40

mamunia dla Emilki widać że przypadł do gustu ;) muś go mieć świetne zdjęcie

2013-10-24 21:54

Marta1984, około tej kwoty to dobrym rozwiązaniem wydaje się BeSafe iZi Comfort X3, Romer King Plus i Maxi Cosi Tobi.