Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Fotelik samochodowy

Data utworzenia : 2013-02-04 16:08 | Ostatni komentarz 2023-05-02 15:19

Iwona

76046 Odsłony
1144 Komentarze

Jaki wybrać fotelik samochodowy? Do ilu kilogramów? Z jakiej firmy?

2014-04-12 22:24

ja w sumie nie musiała przechodzić jeszcze na większy fotelik ale ten co kupiliśmy był od 0-25 kg jest on montowany tyłem im przodem do kierunku jazdy ma pięć pozycji i uważam że jest bezpieczniejszy niż te nosidełka

2014-04-12 19:55

Tak ale wiesz o co mi chodzi, masz racje że rodzice za szybko takie maluszki na duży fotelik, który nie ma regulacji oparcia przesadzają i stąd się biorą później problemy. I zgadzam się z Tobą :)

2014-04-12 18:27

Kikacu ale Ty j=tak jak piszesz miałaś taką potrzebę, to było koniecznością bo synek wyrastał z tamtego. :)

2014-04-12 11:25

Sylwia ja przesadziłam swojego synka na większy fotelik, ale wybrałam taki, który jest regulowany jeśli chodzi o pozycję siedzenia i nadal mały ma taką samą pozycję jak w nosidle tyle tylko, że jest bezpiecznie otoczony tzn główka mu nie wystaje i raczki się mieszczą ładnie nóżki tez wystają bo w każdym wystają dziecku nóżki, ale mojemu dziecku główka zaczęła wystawać juz w 3 miesiącu i szybko zaczęłam szukać nowego fotelika, który miałby zastosowanie również przy takim dziecku. jestem bardzo zadowolona, bo mały co prawda już teraz siedzi samodzielnie, ale i tak jak jedziemy wolę żeby sobie półleżał chyba, że zaczyna się złościć to mu prostuję siedzenie i siedzi wtedy jakiś czas. Ja w nosidle nie miałam takich otulaczy na pasy i na zagłówku była ogromna wszywka z logiem , która obcierała główkę dlatego zawsze musiałam pamiętać o pieluszce (dostałam nosidło więc nie marudziłam co do jego wyglądu) ale ogólnie czuję się sama pewniej jak moje dziecko siedzi w tym foteliku.

2014-04-11 22:59

Dziewczyny rodzice bardzo często też za wcześnie przesadzają dzieci do kolejnych fotelików co również jest nieprawidłowe. Kikacu a wystające nóżki i rączki, to jak mówią specjaliści, nie problem bo te części ciała zawsze można poskładać, a dzieci nie mają jeszcze dobrze zrośniętych miednic więc w bardziej elastyczny sposób mogą się usadowić wygodnie w fotelikach, ale głowy i kręgosłupa nikt nie "naprawi" jeśli ulegnie uszkodzeniu. Dlatego tak ważny jest odpowiedni i bezpieczny fotelik.

2014-04-11 22:49

Zgadzam się z Tobą mamabasia, ja szybko przeszłam na nowy większy fotelik z nosidła (ja wiem moje dziecko jest ciężkie i duże) ale mimo wszystko mieścił się. Ale nie o to chodzi ja oprócz bezpieczeństwa, dbam także o wygodę dziecka, w nosidle dziecko nie siedzi tylko półleży bym powiedziała. Do tego ja czuję się pewniejsza jeśłi chodzi o te duże foteliki a niżeli w nosidle, nie wiem może to tylko moje widzi mi się, ale stabilniejszy wydaje mi się fotelik. No i tak jak pisze Mamabasia ludzie kierują się często wagą, a nie bezpieczeństwem. Głowa wystaje nogi wystaje ale to nic dziecko wagowo pasuje, a później jest płacz jak sie stanie tragedia. Mnie jest nawet wygodniej wsadzic mojego półrocznego synka do fotelika niz do nosidła i zapiąć w samochodzie.

2014-04-11 22:27

nowe zasady uważam że będą bezpieczniejsze dla dzieci bo np, nasze nosidełko jest do 13 kg, moja córeczka waży 11 kg a już dawno w nim nie jeździ bo wystaje z niego dla niej główka ale czasem widzę jak rodzice wożą wyrośnięte już dzieci w nosidełkach i mówią że wagowo jeszcze się w nich mieszczą

2014-04-11 22:10

A słyszałyście już (kiedyś o tym wspominałam w innym wątku chyba), że najnowsza regulacja EU, wyznaczyła nowe wyższe standardy bezpieczeństwa dla dzieci przewożonych autami? Chodzi o normę R129, czyli inaczej i-SIZE. Nowa dyrektywa nie zastępuje tej starej i nie musimy wymieniać posiadanych przez na fotelików na nowe, jednak podczas jego zakupu mamy możliwość wyboru fotelika testowanego wg najnowszej regulacji i-SIZE, która jest opcją bezpieczniejszą. W skrócie i-SIZE to: - obowiązkowe przewożenie dzieci do 15 m-ca życia tyłem do kierunku jazdy (w PL będzie to egzekwowane dopiero za jakiś rok, dwa); - lepsza ochrona podczas przednich i bocznych uderzeń oraz jeszcze lepsze zabezpieczenie szyi i głowy dziecka; - wymaga użycia Isofix podczas montażu fotelika, gdyż zmniejsza możliwość popełnienia błędu w przeciwieństwie do montażu samochodowym pasem bezp.; - pasuje do prawie all aut mających Isofix; - znika kierowanie się wagą dziecka, a pozostaje tylko kierowanie się wzrostem dziecka podczas doboru fotelika, co ułatwi prawidłowy jego wybór. Przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy do 15 m-ca życia lub dłużej jest bezpieczniejsze, co potwierdzają najnowsze badania w tej dziedzinie. Dlaczego bezpieczniejsze? Ponieważ głowa dziecka jest nieproporcjonalnie ciężka w stosunku do reszty ciała i dlatego szyja nie jest w stanie wytrzymać przeciążeń powstających podczas kolizji czołowej. Mięśnie szyi dziecka nie są jeszcze wystarczająco rozwinięte (potrzebują na to ok. 15 mscy na wzmocnienie), aby być skutecznym wsparciem dla dużej głowy malucha. W Szwecji jest to normą. Polecam też artykuł: http://fotelik.info/pl/art/fotelik_samochodowy_tylem_do_kierunku_jazdy,10.html