Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (859 Wątki)

Fotelik samochodowy

Data utworzenia : 2013-02-04 16:08 | Ostatni komentarz 2023-05-02 15:19

Iwona

75979 Odsłony
1144 Komentarze

Jaki wybrać fotelik samochodowy? Do ilu kilogramów? Z jakiej firmy?

2014-04-28 22:10

ja polecam firmy GRACO

2014-04-26 19:55

Małgosiu ja wiem, ale przekazuję tylko to co usłyszałam na warsztatach od specjalistów i co przeczytałam. Co do szyb z tyły najlepiej przyczepić do niej osłonkę przeciwsłoneczną, która w razie wypadku i stłuczenia się szyby ochroni dziecko przed kawałkami szkła lub można udać się w odpowiednie miejsce i poprosić o przyklejenie na szybę od środka specjalnej folii która spełni te same zadanie co osłonka od słońca.

2014-04-26 09:56

SylwiaS: Ale tak prawdę mówiąc wszystko może dziecku drobić krzywdę podczas wypadku, nawet siedzące obok w foteliku rodzeństwo czy szyba, która ulegnie pęknięciu w momencie zderzenia.

2014-04-25 23:09

Wiecie co jak byłam na BM gość od fotelików itp. mówił, że najczęściej jest tak, że to sami rodzice sadzają dzieci z fotelikami na przednie siedzenie tłumacząc że dziecko z tyłu się awanturuje a z przodu jest grzeczne. Stwierdził, także iż to jedna z najbardziej absurdalnych wymówek. W końcu to nie dziecko ma rządzić a rodzic. Z tymi mandatami to jest też podobno tak, że zależy od policjanta i regionu naszego kraju czy dadzą Ci mandat za przewożenie dziecka w foteliku z przodu czy nie. Bo żadne przepisy tego dokładnie nie precyzują. Co do jazdy z tyłu z dzieckiem, to tak naprawdę w Polsce wielu rodziców tak jeździ (jeden rodzic kieruje a drugi siedzi z tyłu obok dziecka), co wcale nie jest bezpieczne. Otóż okazuje się, że oboje rodzice powinni siedzieć z przodu, ponieważ w momencie wypadku osoba siedzącą obok dziecka z tyłu może je nieumyślnie uderzyć jakąś częścią własnego ciała, robiąc mu tym samym krzywdę (więcej i bardziej szczegółowo na ten temat pod linkiem podanym niżej). Mamy powinny się przesiąść do przodu jeszcze z innych powodów, tzn.: „Wiadomo, że życie dziecka jest bezcenne i należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Dziecku jednak potrzebna jest mama, dlatego jej bezpieczeństwo jest równie ważne. Po pierwsze więc, podróżując z przodu może ona skorzystać z dobrodziejstwa, jakim jest przednia poduszka powietrzna. Nie ma jej niestety z tyłu. Jest to więc pierwszy punkt obniżający jej poziom bezpieczeństwa. Jak się okazuje nie ostatni, ponieważ są też kolejne. Drugim z nich jest profilowanie kanapy. Siedzenia pasażera i kierowcy są znacznie lepszej jakości, jeśli chodzi o formę, profilowania, dopracowanie szczegółów i dopasowanie do osoby dorosłej. Trzecim jest kształt zagłówków, chroniących przed urazami głowy i szyi. Czwartym zaś są, coraz częściej obecne na przednim fotelu, pirotechniczne napinacze pasów. Pozbawiamy więc taką osobę przygotowanego specjalnie dla niej bezpiecznego fotela. Piątym czynnikiem są zaś poduszki boczne, które bardzo często są już obecne z przodu i ciągle niemal niespotykane z tyłu. Jako szósty punkt warto dodać lepiej dopasowane pasy bezpieczeństwa: niski zamek oraz górny punkt mocowania z możliwością regulacji wysokości.” - jest to fragment artykułu dostępnego pod linkiem http://fotelik.info/pl/news/mama-siedzi-z-przodu,327.html

2014-04-24 22:51

Kikacu: Mandat można dostać, o ile nie masz dezaktywowanych poduszek, ponieważ jeśli masz odpowiedni dokument o wyłączeniu poduszki na miejscu pasażera, nic nie zrobią. I dlaczego uważasz, że czasem nie da się inaczej przewozić dziecka w foteliku niż na przednim siedzeniu?

2014-04-24 22:40

Ja nigdy nie sadzam dziecka na przednich siedzeniach gdzie sa ponoć nabite poduszki. Z resztą gdyby policja zatrzymała to ma prawo wypisać za to mandat ( o ile dobrze pamiętam bo kiedyś rozmawiałam z kuzynem z drogówki dostaje się 150 zł i 6 pkt ) ale wiadomo mandat nie jest istotny, a bezpieczeństwo. Czasem nie da się inaczej niz na przednim siedzeniu posadzić w foteliku dziecka , bez fotelika nie powinno się go przewozić. Oczywiście wyżej wymienione mandaty dostają osoby, które dzieci przewożą bez fotelika, a są i tacy co niby tylko "Prę km panie władzo" a czasem na krótkim odcinku do nieszczęścia blisko. Ja swoje dzieci zawsze wożę na tylnych siedzeniach i czasem się mąż ze mnie nabija, ale przed każdym "zapakowaniem się" do auta sprawdzam czy oba foteliki są dobrze przypięte, czy nie odpiął się np pas. Sama siadam pomiędzy dziećmi i tez zapinam pas, czuję się pewniej siedząc obok nich, bo nie rozpraszam ciągłym wychylaniem do tyłu męża podczas jazdy. Sama nie mam prawa jazdy, bo nie chcę bo uważam, że nie nadaję się na kierowcę, ale przepisy znam i ich przestrzegam, Strasznie mi się ostatnio spodobał fotelik mojej siostry , już stary i sama siostra twierdzi, że niedługo mój chrześniak się na podkładkę przesiądzie bo już może. Fotelik Recaro Young Sport, ale śmiałam się że on rośnie razem z chrześniakiem. I na tyle przekładań, kopań i innych dziwnych czynności które urządzał mój chrześniak ten fotelik nadal wygląda jak nowy nic się nie przetarło, łatwo się czyści i dla mnie to jest jak tron a nie fotelik. Nawet miałam sama nadzieje, że szybciej zdecydują sie na zmianę fotelika na podkładkę i sama odziedziczę go w spadku dla Fi. Mimo, że jestem bardzo zadowolona z naszego to marzy mi się taki (ale może przy zmianie wagowej jeszcze się załapiemy)

2014-04-23 22:18

Pamiętajmy też, że nie wolno umieszczać fotelika na przednim siedzeniu jeśli poduszka powietrzna jest aktywna. Wbrew pozorom wyłączona, także stwarza zagrożenie. Polecam artykuł z filmikami obrazującymi co i jak temat : Poduszka powietrzna jest niebezpieczna dla dziecka w foteliku - http://fotelik.info/pl/art/poduszka_powietrzna_jest_niebezpieczna_dla_dziecka_w_foteliku,25.html . ZAPAMIĘTAJMY! Sadzanie dziecka w foteliku odwróconym tyłem do kierunku jazdy naprzeciwko aktywnej poduszki powietrznej w przypadku zderzenia może zakończyć się jego śmiercią. !!!!

2014-04-15 07:33

Ja zgadzam się tu z Sylwią i nawet opisze pewna sytuacje .Pojechaliśmy z Jasiem bo już wybraliśmy teoretycznie fotelik i mieliśmy go kupić, ale w sklepie natrafiliśmy na super babeczke która jak zobaczyła Jasia to powiedziała że według niej on jest jeszcze za mały , mamy Nosidło z Maxi Cosi do 13 kg i powiedziała że jeszcze spokojnie do roku może w nim pojeździć a waży 9 kg i wydawało mi się że będzie bezpieczniej , jednak ona powiedziała że tak jak my wybieramy się nad morze będzie mu niewygodnie. Oczywiście wszystko trzeba dostosować do wielkości dziecka bo jedno może ważyc 9 kg a drugie w tym samym wieku 12 i wiecie nie kupiliśmy stwierdziliśmy że ma racja i obiecaliśmy wrócić ok lipca ,Wtedy Jaś skończy roczek może jakoś lepiej dopasujemy mu fotelik, ale najważniejsze to wsadzić dziecko i przymierzyć do fotelikach. Poniżej wrzucam kilka informacji niezwykle ważnych przy wyborze fotelika :) Bardzo pozytywne opinie i dobrze przeszedł testy PIMOTU Polski fotelik Avionaut podaje liknk do niego http://allegro.pl/avionaut-glider-fotelik-9-25kg-testy-pimot-gratisy-i4119738055.html no fakt cena nie za niska ale półka coś około Maxi Cosi Tobi " Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka? Bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka to: Fotelik samochodowy i dobra ocena w testach zderzeniowych foteliki 300x107 Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka? Istnieje kilka testów: •brytyjski AA (Automobile Association), •austriacki OEAMTC (Österreichische Automobil, Motorrad und Touring Club), •amerykański NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration), jednak najbardziej opiniotwórczy jest: •niemiecki ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil Club). Wszystkie foteliki testowane przez ADAC posiadają jeden z aktualnie obowiązujących europejskich certyfikatów bezpieczeństwa: ECE R44/03, ECE R44/04 lub zatwierdzony w zeszłym roku i-Size. cybex Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka? Oczywiście czym wyższa ocena w testach tym bezpieczniejszy fotelik. Aktualny wykaz ocen znajduje się na liście Testu ADAC z 2013 roku. W naszym sklepie proponujemy foteliki samochodowe przynajmniej z 3 gwiazdkami (5 gwiazdek – ocena bardzo dobra) testu ADAC. Odpowiedni sposób mocowania fotelika samochodowego •najbezpieczniejszy – dwa punkty zakotwiczenia: zaczepy ISOFIX oraz Top Tether (TT), tzw. górny pas mocujący + noga podpierająca (jeżeli fotelik ją posiada)bardzo bezpieczny – jeden punkt zakotwiczenia: zaczepy ISOFIX + noga podpierająca (jeżeli fotelik ją posiada) •bezpieczny – trzypunktowy samochodowy pas bezpieczeństwa + napinacze do pasa i noga podpierająca (jeżeli fotelik je posiada) Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka? W przypadku mocowania samochodowym pasem bezpieczeństwa powinniśmy montować fotelik zgodnie z dostarczoną instrukcją montażu. Dodatkowe wyposażenie •System Ochrony Bocznej (SPS – Side Protection System lub SIP – Side Impact Protection) – wzmocniona ochrona głowy, szyi i kręgosłupa dziecka oraz amortyzacja uderzeń podczas kolizji bocznych i tylnych, jak również odbić podczas zderzeń czołowych. •uprząż dla dziecka: 1.trzypunktowe szelki bezpieczeństwa – coraz rzadziej stosowane 2.pięciopunktowe szelki bezpieczeństwa – preferowane 3.osłona tułowia – mocno krytykowana 4.samochodowe pasy bezpieczeństwa – stosowane najczęściej w wyższych grupach (II/III) fotelików •regulowany i odchylany zagłówek – odchylony zagłówek przenosi środek ciężkości ciała do tyłu, co minimalizuje ryzyko obrażeń głowy Bezpieczne użytkowanie fotelika to: Precyzyjne dopasowanie fotelika do wagi, wieku i rozmiaru dziecka pasy Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka? • 5 głównych grup fotelików: 1.0 (do 10kg/do 6m-cy) 2.0+ (do 13kg/do 12m-cy) 3.I (9-18kg/9m-cy – 4 lat) 4.II (15-25kg/4–6 lat) 5.III (22-36kg/6–12 lat) • grupy łączone: 1.0+&1 2.II-III 3.I-II-III Kryteria wymiany fotelika na wyższą grupę •foteliki z grupy 0 i 0+ wymieniamy gdy: 1.czubek głowy wystaje ponad obrys fotelika 2.nie da się poprawnie zapiąć pasów 3.dziecko przekroczyło wagę 10kg (gr. 0) lub 13kg (gr. 0+) • foteliki z grupy I wymieniamy gdy: 1.linia oczu jest ponad obrysem fotelika. W przypadku RWF (fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy) decyduje czubek głowy 2.dziecko przekroczyło wagę 18kg 3.pasy wychodzą poniżej linii ramion (nie dotyczy RWF, chyba że wychodzą na wysokości łopatek) • foteliki z grupy II-III (15-36kg/4-12 lat) – powinny wystarczyć do końca. Jeżeli dziecko osiągnie wagę 36kg przed 12 rokiem życia można w miejsce fotelika zamontować podstawkę (booster) dla dziecka i jest to jedyny przypadek kiedy użycie boostera będzie uzasadnione. Istotny jest również montaż i korzystanie z fotelika zgodne z dołączoną instrukcją" Źródło: http://www.sosrodzice.pl/wybrac-fotelik-samochodowy-dziecka/