Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Zazdrość o rodzeństwo – zrozumieć i pomóc

Data utworzenia : 2015-06-03 17:13 | Ostatni komentarz 2017-02-27 18:38

Redakcja LOVI

6758 Odsłony
50 Komentarze

Pojawienie się rodzeństwa to dla malucha trudny okres. Wcześniej był najważniejszą osobą w rodzinie, oczkiem w głowie. Teraz musi pogodzić się z tym, że Waszą energię i uwagę poświęcacie nie tylko jemu, ale również drugiemu dziecku. Podpowiadamy, co możecie zrobić, by pomóc sobie i zazdrosnemu maluchowi poradzić sobie z nową sytuacją. [Zapraszamy do lektury starszych wątków o zazdrości między rodzeństwem, znajdziecie tam m.in. wypowiedź Ekspert: http://lovi.pl/pl/forum/5/3777/1 oraz http://lovi.pl/pl/forum/5/4477/1 Redakcja LOVI]

2017-02-27 18:38

A artykuł fajny polecam bo porady naprawdę cenne :-)

2017-02-27 18:36

U mnie synus zazdrosny ale o tate :-) jak tatus ma wziąć coecie na raczki a syn to uslyszy to szybko sie wiesza na nodze taty :-)

2017-02-27 12:01

Ja mam troche przyklad zazdrosci u siebie...syn mojej siostry zaraz konczy 8 lat. Zawsze u nas w domu (u rodzicow) byl tym najmlodszym w centrum uwagi (u meza siostry ma az 8 kuzynostwa) ale u nas byl tylko on. Kiedy pokawil sie Mikołaj okazalo sie ze Cypek jest zazdrosny. Niby czasem potrzyma, zdarzylo sie ze i troche nakarmil z butelki...to i tak widac ze jeszcze nie pogodzil sie z utrata swojego "najmlodszego" miejsca :)

2017-02-27 09:53

Co rano jak karmię małą jeszcze w łóżku to z drugiej strony przykleja się syn

2017-02-27 08:20

Moja córka bardzo chciała mieć siostrę.Czekała na nią aż 7 lat.Mimo,że gdy byłam w ciąży to wiele jej tłumaczyłam jak to będzie to przez pierwsze ok.2 miesiące nie potrafiła się odnaleźć.Już uwaga rodziny nie była skupiona głównie i wyłącznie na niej. Zazdrosna była,ale tylko na początku. Wiele z nią rozmawialiśmy i w tej chwili już jest inaczej. Starsza pomaga mi,przypilnuje małą i nawet już się potrafią razem zabawić .Czasem śmieje się jedna z drugiej. Mała jest tak zapatrzona w starszą,że potrafi płakać za nią jak jej znika z pola widzenia.A widok uśmiechniętych i przytulonych córek jest bezcenny.

2017-02-25 11:39

Niekiedy bywa tak, że dziecko na wieść o nowym rodzeństwie reaguje agresją i strachem. To jest typowa reakcja dziecka na zagrożenie ze strony nowego członka rodziny, który / w mniemaniu dziecka/ zabierze mu rodziców lub choćby jednego z nich.. Dzieci są egoistyczne i pragną swoich rodziców mieć na wyłączność, ale my musimy im uświadomić o równej miłości bez względu na ilość rodzeństwa. Jest to proces długofalowy, ale możliwy do zrealizowania. Jeśli będziecie konsekwentni i z czułością zapewnicie dziecku, że nowy członek rodziny nie jest zagrożeniem to wszystko wskazuje na to, że relacje między Twoimi dziećmi będą prawidłowe.

2017-02-25 11:18

Bardzo intensywnie, pilnuję ziemniaków na gazie, usypiam niunie w wózku i Arka zajmuje czymś żeby był w miarę sam na macie

2017-02-24 10:35

O rany Gimper az mnie w gardle scisnelo jak czytalam ze Twoja corka teskni jak byla sama o ranyy :) No ale taki czas, kazde starsze rodzenstwo kiedys to przechodzilo, a z biegiem czasu beda bardzo wdzieczni za to ze nie sa sami :)