Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Nasze mamy ..co wyniosłyśmy z domu ?

Data utworzenia : 2014-01-08 21:31 | Ostatni komentarz 2014-05-02 13:02

konto usunięte

6964 Odsłony
51 Komentarze

Nie wiedziałam jaki tytuł nadac temu wątkowi, a wiec jest taki . Czego Was wasze mamy a nawet ojcowie nauczyły/li ? co wyniosłyscie z domu ? Jakie dobre a jakie złe nawyki ? a może robicie wszystko zupelnie inaczej , bo to co robili w domu wam nie odpowiadało ?

2014-01-10 19:07

To jeśli mam patrzeć pod takim kątem jak mówisz Monika, to nie wyniosłam nic :) Mam dość trudny charakter i rodzice nie potrafili mnie ujarzmić. Potrafiła zrobić to tylko mama mojej mamy, czyli babcia. I to raczej tutaj mogę doszukać się podobieństw, bardzo dużych. W zasadzie wszystko robię tak samo jak ona, myślę jak ona, zachowuję się jak ona. Nawet moja mama mówi, że ja to pod każdym kątem jestem jak babcia. Nawet facetów traktuję tak jak ona traktowała. Jedyna różnica między mną a babcią jest taka, że ja nie piekę. A nie piekę dlatego, że i tak potem tego nie zjem, bo za ciastami nie przepadam.

2014-01-10 10:21

Chodzi mi raczej o takie nawyki które zaraz rzucaja wam sie w oczy , robicie cos dokladnie tak jak mama , tata . Ja bardzo czesto słysze w swoim głosie , tonie swoja mame ..zdania jakie składam są czesto podkradane od mamy ..Zwroty czesto używane przez nią w moim kierunku - ląduja teraz na szymonie a nawet kacperku , pouczam kogos w taki sposob w jaki pouczano mnie , śmieszy mnie to , bo porafie do dnia dzisiejszego popełnic taki bład a jak ktoś inny go popełni to z irytacja go pouczam tak jak moja mama to robila :D Odkąd pamiętam mama zawsze mówiła - jak sprzatasz rób to dokladnie albo sie za to nie zabieraj córuś . I nigdy sie tego nie słuchałam , przelatywało to przeze mnie i tyle , teraz odkad mieszkamy na swoim tak jakby cos we mnie wstąpiło ... sprzatam z dokladnoscia tak jak mnie uczono , moja mama miała fiizia na punkcie oszczedzania ...zgas to światło - widno jeszcze jest , zakrecaj wodę ... wyłącz juz ten komputer , po co masz wlaczony telewizor i komputer , przeciez mozesz robic jedno :D I teraz to samo jest na szymonie ...Karce go jak marnuje swiatło , wode ..Śmieje sie po chwili z tego boo chciałam z domu od tego uciec a robie dokladnie to samo :D Dzieki mamie stałam się ułożoną panią domu ale tylko pod wzgledem sprzatania , kultury osobistej .. a nie pod kątem GOTOWANIA :( żal mam , że nie moge powiedziec jakie to moja mama robi pyszne pierogi ciasta ` nie ma to jak ogórkowa mamy ` ... nigdy mnie niczego nie nauczyła , nie pokazała bo sama malo gotowała , nawet tego nie lubila robic i dzis wlasnie przez nią tak malo umiem , nie ma u nas takiej kuchennej tradycjii , tego mi brakuje , dlatego sama szukam patentu aby w mojej rodzinie taka tradycja była , zeby w przyszłosci dzieci potem wnuki zachwalali swoja mame - babcie czy tesciową :)

2014-01-10 09:34

Myślę ,że pewne rzeczy wynosi się z domu ,a pewne się z czasem założenia rodziny - zmienia. Jakieś rodzinne tradycje zapewne zostają ,choć pewne nawyki z mężem z domu mieliśmy inne dlatego też pewne rzeczy zostały przeniesione z mojego ,a pewne z jego domu i w końcu wyszło tak jak chcemy ;) Ogólnie nigdy nie jest identycznie ,pewne przyzwyczajenia zostają ,ale niektóre rzeczy z pewnością każdy robi inaczej ;)