Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Rodziny wielodzietne

Data utworzenia : 2013-09-25 08:21 | Ostatni komentarz 2015-07-08 21:09

konto usunięte

17021 Odsłony
189 Komentarze

Zanim posmakowałam trudów bycia rodzicem, bardzo chciałam mieć 5 dzieci. Do tej pory chcę:) niestety po dwóch cc może okazać się to trudne. A jeśli to pewnie w większych odstępach czasowych. Zawsze podobały mi się rodziny wielodzietne. dzieci troszczyły się o siebie nawzajem i więzi były bardzo silne. Osobiście znam kilka takich rodzin. Co sądzicie na temat rodzin wielodzietnych? W wielu przypadkach społeczeństwu wielodzietność kojarzy się z jakąś nieudolnością zapanowania nad popędem, z patologią. Ludzie z litością kiwają głowami i robią jakieś docinki o nieuświadomieniu i braku antykoncepcji. Pewnie w niektórych przypadkach tak jest, że dzieci się przydarzają, ale jest sporo takich rodzin, gdzie dzieci są chciane i kochane. Z radością przyjmowane i wychowywane. Moja babcia miała 5 rodzeństwa, mój tata ma trzy siostry. Dla mnie jedyną troską w dzisiejszych czasach jest kwestia ekonomiczna-by móc wyżywić, ubrać i wykształcić wszystkie dzieci oraz by były zdrowe. A Wy jak myślicie?

2013-09-26 13:36

Mamunia, wyrazy uznania dla Rodziców. No i udział rodzeństwa w wychowaniu, więc Twój trud również niemały...Dobrze,że Wam się poukładało pozytywnie, bo czasami bywa dużo zawiści i zazdrości wśród rodzeństwa...

2013-09-26 11:16

Ja właśnie pochodzę z rodziny wielodzietnej jestem z tego dumna:)Nasi rodzice robili wszystko by wychować nas wszystkich na dobrych ludzi,patrząc na moje siostry i braci muszę powiedzieć,że się i to udało.Rodzice starali się by niczego nam nie brakowało,tata zarabiał na całą rodzinę,a mama była w domu przy nas.Wiadomo nie jeździliśmy na wczasy,nie nosiliśmy firmowych ubrań,nie mieliśmy najdroższych zabawek,ale to co potrzebowaliśmy do szczęścia zawsze mieliśmy.Wiadomo początkowo nie chcieli tyle dzieci,tata chciał pięcioro,mama troje,ale los postanowił im te liczby zsumować i wyszła nasza ósemka:)W sumie to dopiero przy szóstym dziecku tata doczekał się syna pamiętam bo pojechałam z nim wtedy jak popłakał się na porodówce ze szczęścia.Ostatnia ciąża naszych rodziców nie była planowana,ale jak dowiedzieliśmy się,że będa bliźniaki to strasznie się cieszyliśmy.Nasze rodzynki urodziły się jednak przed czasem poczatkiem 7 miesiąca,ważyli po 1kg mimo tego byli tacy silni dostali po 8 punktów.Strasznie baliśmy się o nich,ale radzili sobie wspaniale,po 2 miesiacach dołączylii do nas:) Mam siedmioro rodzeństwa,(jestem 2 z kolei)kocham ich wszystkich bardzo jesteśmy ze sobą związani,zawsze możemy liczyć na siebie.Patrzę jak dorastaja moi bracia,jeszcze niedawno zmieniałam im pieluszki,teraz sa przystojnymi młodymi mężczyznami,umawiaja się na pierwsze randki jestem dumna z nich bo naprawdę sa dobrymi chłopcami.My planujemy troje dzieci ja bym nawet mogła mieć czworo hmm zobaczymy co los przyniesie:)

2013-09-25 23:23

Ja mam jedną siostrę i dwóch braci i jestem zdania, że to wspaniale mieć rodzeństwo na które zawsze mogę liczyć. Jak Bozia da to my chcielibyśmy trójkę dzieci. Myślę że rodziny wielodzietne to coś naprawdę bardzo pięknego. Jednak wiele zależy od rodziców i wychowania. Ja się cieszę, że mam tak liczną rodzinę i nawzajem możemy sobie pomagać, ale są ridziny, gdzie jest dwójka dzieci i rodzeństwo nie ma ze sobą kontamtu i to jest przykre. W dzisiejszych czasach martwi mnie tylko to jak utrzymać trójkę dzieci, aby im nczego nie zabrakło. Bo nie oszukujmy sie Państwo nam napewno nie pomoże. Mój mąż tak samo ja jie wyobrażamy sobie że nasza córka będzie jedynaczką. Więc napewno za jakiś czas weźmiemy sprawy w swoje ręce.

2013-09-25 16:52

Ja mam dwie siostry kiedyś gdy byłam to było dla mnie dużo dwie siostry chciała bym mieć jeszcze więcej rodzeństwa,u mojej mamy było razem szóstką dzieci tam zawsze było wesoło a teraz wspierają się nawzajem mam nadzieją że będę miała jeszcze dzieci a Madzia rodzeństwo

2013-09-25 11:23

Idea dużej rodziny, pełnej dzieci jest bardzo piękna Agulko! Tak jak piszesz zazwyczaj dzieci w takiej rodzinie lepiej się rozwijają, są odpowiedzialne za siebie nawzajem, samodzielne, w ogóle dojrzalsze od rówieśników. I więzi pomiędzy rodzeństwem są silne. W dorosłym już życiu dobrze wiedzieć, że jest się wśród tylu kochających osób, braci, sióstr, na których można liczyć w razie kłopotu. Ja bardzo bym chciała aby Mateusz miał brata lub siostrę i mam nadzieję, że będzie nam dane mieć jeszcze dziecko. Gdyby było mnie stać na utrzymanie większej rodziny to chyba najbardziej chciałabym mieć trójkę dzieci.