Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2265 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2024-08-04 07:20

Konto usunięte

88357 Odsłony
1951 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2014-06-02 10:23

Mnie migdały nic nie pomagały, dodatkowo przyprawiały o mdłości... Rozmawiałam z lekarzem na temat silnej zgagi (mam tak silną, że pieką mnie aż białka oczu) kategorycznie zakazał spożywania mięty pod różnymi postaciami i kazał ograniczyć słodycze do minimum albo wyeliminować je w ogóle. Zapisał mi Reni ale szczerze mówić nic mi to nie daje a jedynie przyprawia o mdłości. Ostatnio gdy po śniadaniu dopadła mnie zgaga pod rękę nawinęły mi się paluszki i powiem wam od tamtego czasu paluszki muszę być w domu to moje lekarstwo na zgagę, w końcu znalazłam jakieś "antidotum" na zgagę

2014-05-30 12:44

mi bardzo pomagaly migdaly :)

2014-05-30 09:57

Również nie słyszałam, że gumy do żucia mogą zaszkodzić, ale muszę powiedzieć, że po gumie do żucia zaczynała mi się zgaga- również po tic tac'ach. Moja ginekolog mówiła, że na zgagę dobrze jest jeść migdały :-)

2014-05-30 07:55

Ja jak mam zgagę to biorę Rennie, ale rzadko mnie dopada, uważam bardzo na to co jem, raczej wszystko sama przyrządzam i nie używam półproduktów. Jeżeli bardzo którąś z Was męczy to dwie pastylki na noc dodatkowo pomogą, poza tym posiłki małe ale co 3 godziny, siemie lniane też jest bvardzo pomocne, rumianek do picia. Zero kawy, ostrych przypraw, unikać smażonego.

2014-05-29 23:10

Mi na zgage jedynie co to pomogło siemie lniane z ciepłą wodą. Siemie lniane zawsze pomagało mi tez w problemach żołądkowych. Polecam

2014-04-27 21:42

Przy czym pamiętajcie, że migdały jemy powoli, im bardziej je rozmemłamy tym lepiej i szybciej pomagają. Nie potrafię porównać zgagi swojej do innych, nie da się, ale jak zjadałam około 5 migdałów na pierwszym odczuciu to pomagało od razu. Ale migdały uzależniają, więc jadłam je też poza zgagą :D

2014-04-27 21:39

Grażyno mnie również pomagają migdały. Ponadto piję dużo wody niegazowanej i spożywam mniejsze porcję jednak nieco częściej. Póki co rezultat mnie zadawala.

2014-04-27 20:41

Grażyna migdały czasem potrafią zdziałać cuda ;)