Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2265 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2024-08-04 07:20

Konto usunięte

88363 Odsłony
1951 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2014-04-05 22:49

zgago może pojawić się od kwaśnych potraw, ostrych dać, kawy słyszałam też że czekolada i mięta może powodować zgagę wypicie mleka pomaga tylko na chwilę, warto jeść małe posiłki, ale częściej i regularnie.

2014-04-05 19:32

U mnie się powoli zaczyna, nie jest jeszcze co prawda uciążliwa... zazwyczaj na zgagę polecane jest mleko, które neutralizuje kwasy, natomiast, ze ja nie mogę teraz mleka pić, bo mam straszne boleści po nim, to daje radę herbata. ale boje się co będzie później...

2014-04-04 21:23

Zgaga męczy mnie strasznie od jakiegoś 6 miesiąca. Obecnie jestem w 7 i jest masakra. Najgorzej jak napadnie mnie chętka na gazowany napój skuszę się a później się męczę pół dnia :D.

2014-04-04 12:35

Nie musiałam być w ciąży żeby dopadała mnie straszliwa zgaga. Dla mnie najlepszym lekarstwem była zmiana diety na śródziemnomorską. Odstawiłam smażone kotlety, zupy czarne od pieprzu i.... przeszło.

2014-04-04 09:06

Należy unikać nadmiernego jedzenia, które obciąża żołądek, nosić luźne ubrania, które nie uciskają brzucha i talii, jeść większe ilości małych posiłków, a unikać trzech bardzo obfitych, spokojnie i powoli przeżuwać posiłki, wyłączyc z diety pokarmy, które powodują dyskomfort żołądkowo-jelitowy (gorące, pikantne, smażone lub tłuste dania, mięsa konserwowe, czekolada, kawa, herbata, cukier, alkohol, mięta), zaprzestać palenia papierosów (choć w ciąży większość ws zrobiła to na 100 %) unikać zginania w pasie przy pochylaniu – lepiej zginać kolana, spać z głową podniesioną na ok. 20 cm, tak by nie uciskać zastawki żołądka,zjadać codziennie surowy czosnek lub zażywać czosnek w kapsułkach, który jest bogaty w allicynę, możecie wypróbować też herbatkę z imbiru, rumianku lub korzenia mniszka lekarskiego (o ile nie macie cukrzycy) unikać napojów gazowanych, ponieważ zwiększają one objętość treści żołądkowej i ułatwiają zarzucanie jej do przełyku, masaże klatki piersiowej i górnej części pleców, wykorzystując cztery krople olejku do aromaterapii z cytryny, pomarańczy lub neroli, połączone z jedną kroplą olejku z czarnego pieprzu na 5 ml olejku bazowego lub stosować homeopatię (nux vomica, pulsatilla, natrum muriaticum) unikać substancji zawierających sól lub dwuwęglan sodu i pamiętać, by ostatni posiłek spożyć nie później niż dwie godziny przed snem. to chyba wszystkie znane mi sposoby. A jeśli one nie pomagały w ostateczności sięgałam po Renie które przynosiło natychmiastową ulgę lecz nie na długo ;/

2014-03-08 20:45

ja piłam dużo wody i zajadałam landrynki miętowe lub żułam gumę - mi pomagało :) synuś nie był łysy ale bez przesady też z bujnością :)

2014-03-08 20:41

Iwona.Pawlak: Musztardę? Wydaje mi się, że to niewiele pomoże, bo przez przyprawy zawarte w niej można dostać zgagi. A jak smakuje Ci ten Gaviscon? Używasz w płynie, czy w tabletkach? Bo mi osobiście strasznie nie podchodzi ani w jednej ani w drugiej formie, choć tabletki były 100 razy gorsze niż płyn :/ I jeszcze jedno, na kiedy masz termin porodu? :)

2014-03-08 18:58

Jestem w 6-tym miesiącu ciąży i zgaga męczy mnie całą dobę i po wszystkim :-( ostatnio koleżanka mi podpowiedziała, żebym zjadła łyżeczkę musztardy ale jakoś nie mogę się przekonać i jeszcze nie próbowałam. Pomaga mi mleko ale tylko na chwilę, renni już na mnie nie działa i ostatnio kupiłam Gaviscon i jest o niebo skuteczniejszy, przynajmniej na razie ;-)