Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2265 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2024-08-04 07:20

Konto usunięte

88353 Odsłony
1951 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2014-06-16 08:21

Jedz migdały, szczególnie blanszowane. Poza tym mi pomaga woda, a w ostateczności biorę Rennie. Oczywiście obserwuję po czym mam zgagę i tych produktów staram się unikać.

2014-06-16 05:23

ja też miałam zgagę juz od 4mc i z każdym miesiącem coraz to silniejsza, aż nieraz płakać mi się chciało i zasnąć nie mogłam, to tylko pomagało mleko i rownież migdałki i leżenie wyżej, jakby w pul siedząco:-] a co do ilości włosków to tylko przysłowie mój synek miał włoski fajne czarne ale nie aż tak dużo,a koleżanka z sali mówi ze ani razu nie miała zgagę,a jej synek miał tyle włosków ze mogłaby mu kucyka zrobic:-D

2014-06-15 22:10

Ja też miałam bardzo zgagę w 8-mcu... W 9m-cu to miałam taką dużą, że aż brało mnie na wymioty. Na początku pomagały mi migdały, ale później pod koniec ciąży kupiłam Rennie i do końca je brałam. Mleko też piłam, ale w głównej mierze migdały i tabletki...Hehe i się nie dziwię, że miałam tak dużą zgagę. Mój Synuś urodził się z burzą włosków ;)

2014-06-15 16:54

jestem prawie w 8 miesiacu ciaży i od jakiegoś miesiąca męczy mnie zgaga głównie wieczorami, kiedy szykuje się do snu, słyszałam, że pomaga mleko, ale tylko na chwilę, musiałabym chyba wypić ze dwa litry zeby pomogło, wciąż szukam sposobu na zgagę

2014-06-05 12:30

Ja mimo racjonalnego żywienia, mam zgagę PO WSZYSTKIM :( Z metod naturalnych pomaga mi zimne mleko, ale często też niestety sięgam po Rennie - u mnie 100% skuteczności.

2014-06-04 22:36

ja mialam zgage na poczatku ciazy i w 7,8 miesiacu to pilam ciepla przegotowana wode to pomagalo a podobno tez migdaly sa dobre na zgage ;)

2014-06-04 22:09

Monika-1979 szkoda, że o tej metodzie nie wiedziałam, bo bym zaoszczędziła na tych migdałach :)

2014-06-04 22:05

Jestem w ciąży i radzę sobie ze zgagą bardzo szybko i naturalnie. Mam w lodówce cały czas świeży "wywar imbirowy". Robi się go tak: kawałek świeżego imbiru kroimy w drobne kawałki, wrzucamy do miksera, dodajemy sok z połowy cytryny i łyżkę miodu (ja używam spadziowego). Wszytko razem ucieramy. Na zgagę pomaga średnio 1 łyżeczka. Ja robię w takiej ilości, by trzymać taki wywar 2 -3 dni (aby był świeży i wartościowy) - pomaga nie tylko na zgagę. Świeży imbir jest bardzo zdrowy. Jem codziennie rano 1 łyżeczkę a dodatkowo jak mam zgagę i od razu przechodzi :) Mleko też pomaga - ale to zawsze dodatkowe kalorie.