Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2023-06-14 05:13

Konto usunięte

85429 Odsłony
1942 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2015-01-19 20:28

Mnie męczyła tylko parę razy pod koniec ciąży. Wystarczyło, że wypiłam trochę mleka i przechodziło.

2015-01-19 18:43

Zgaga dopadła mnie 22 tc bodajże mi osobiście pomogło częste jedzenie bardzo małymi porcjami. To na prawdę mi pomogło. A jakby To nie pomogło to kilka rad ode mnie co usłyszałam i co kumpele stosowały ;) - zgage nasilaja tłuste , smażone, ostro przyprawione posiłki.Napoje gazowane, cytrusy, warzywa cebulowe(Te dwa ostatnio to akurat mi sie sprawdziły) Najpierw co sprzyja ;) a więc: -przejadanie się jak wczesniej pisałam -jedzenie w pośpiechu -nie leżeć po posiłku ;) (tak to lubimy ) ;) -fajki ;> TAK ! ;) -Ciasne ubranka -otyłość Jak sobie pomóc? ;)) -szklanka mleka(nie u każdych , i nie chce nikomu złośliwie radzić ;) Po prostu jednym pomaga innym robi się 3 razy gorzej;) -prażone migdały -żucie kawałka imbiru -kleik z siemienia lnianego -woda z miodem i octem -świeże soki(np: z marchwi takie wyciskane przez sokowirówkę w domku) -rozpuszczony roztwór sody łyżeczka sody na szklankę wody ( Mi strasznie pomaga) Wiadomo wszystko w umiarze ;) Herbatki na zgage to głównie imbirowa i z kminu Są tez lekarstwa bezpieczne dla kobiet w ciąży bez recepty , tylko, że lepiej spróbować najpierw domowe sposoby ;) A co do tabletek skonsultować tez z lekarzem;) Rennie, Manti, Maalox, Refluxin - M i Malox coś jeszcze było ale nie pamiętam. Ostatnio czytałam o zgadze tak mi się przypomniało ;) Powodzenia, bo to ochydne :D ;)

2015-01-19 17:37

Ja mialam zgage ok 24 tc przez jakis tydzien, pomagalo renni (zalecone przez mojego gin) a od 28 tc meczy mnie codziennie w dzien jeszcze jak cie moge ale wieczorem jak juz sie poloze to jest jedna wielka katastrofa, i nie pomaga kompletnie nic, ani renni ani migdaly, mleko, maslanki, jogurty, kefiry i jeszcze inne, I tak sie mecze codziennie juz od prawie trzech tygodni. A to o wloskach dziecka to przeciez nie prawda ;P To zalezy od tego jak duzy jest ucisk na zoladek od tego co jemy i pijemy :) No i sam nawet gin mowil zeby nie chylac sie duzo i nie gniesc zoladka bo wtedy zgaga nasila sie jeszcze bardziej.

2015-01-19 05:06

To moje Dziecie bedzie lysiutkie hehe? :-) ;-) nie doswiadczylam w ciazy ani razu zgagi :-) uff.... Wspolczuje kobietom ktore meczy zgaga :-( wierze, ze potrafi dac w kosc..

2015-01-16 19:39

Klio,ja w ciąży miałam okropną zgagę i mała urodziła się z czarną czuprynką :-)

2015-01-16 09:03

u mnie szklanka zimnego mleka powodowala jeszcze wieksza zgage

2015-01-15 22:18

Klio urosna moja nie miała bardzo długo, ateraz ma włosy marzenie

2015-01-15 21:34

zazdroszczę tym które nie miały tej dolegliwości. mnie męczyła codziennie przez całą ciążę . w pierwszej pomagały miętówki w drugiej niestety nie znalazłam nic co by pomogło. i to z włosami to chyba bajki bo mój 2 syn urodził się łysy.