Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2023-06-14 05:13

Konto usunięte

85182 Odsłony
1942 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2015-01-14 21:30

Szklanka zimnego mleka i po zgadze :)

2015-01-14 10:06

Samantko li_28 idealnie to wytłumaczyła! :)

2015-01-13 15:54

Ja miałam lekka zgage w ciąży i jadlam migdały naprawdę pomagają polecam

2015-01-12 23:18

SamantKa olej lniany że względu na dużą zawartość aktywnego chemicznie kwasu linolenowego szybko może ulec zjałczeniu czyli ogólnie mówiąc zepsuć się (kwasy omega-3 utleniają się). Sprzyja temu wysoka temperatura, światło i dostęp do tlenu. Dlatego olej ten powinien znajdować się w ciemnym najlepiej szklanym opakowaniu, w niższych temperaturach. Nawet wówczas gdy nie został jeszcze otwarty. W sklepach niestety znajduje się często na sklepowych półkach oświetlonych - przekonałam się o tym zakupując taki olej w sklepie. Okazał się właśnie zepsuty. A jak to poznać - smak był okropnie gorzki. Tak więc najlepiej kupić olej w sklepie zielarskim lub zamówić przez internet bezpośrednio od producenta jak pisze didusia. Okres przydatności to ok. 3 miesiące pod warunkiem prawidlowego przechowywania.

2015-01-12 22:05

Daria a taki w sklepie to nie? I czemu trzeba trzymać w lodówce? Mój dziadek stosuje dietę śródziemnomorska i zamiast masłem "smaruje" chlebek właśnie olejem lnianym - nalewa ciutke na jedną kromke i pocierajac nasmarowuje sobie druga.. Ja tak się zbierałam do jego zakupu w święta, bo świetnie smakują śledzie właśnie za marynowane w przyprawach korzennych i z olejem lnianym, który ponoć świetnie w tym zestawie smakuje; ) ale właśnie przeraziła mnie trochę cena (12e) i to, że ten olej jest Kujawski..

2015-01-12 21:38

kropka010 ale mnie rozbawiłaś z tym nie obcinaniem włosów do 15rż :)Doskonale Cię rozumiem..z tym brakiem włosów u dziecka sama to przeżywam z moją córeczką..u której jest permanentny brak włosów, co często kończy się określeniem.."jaki słodki chłopak".

2015-01-12 21:00

li_28 kupuj w zielarskim lub aptece i tylko trzymany w lodówce. Pamiętaj że po otwarciu można przechowywać max miesiąc. Popijaj 2x dziennie lyżkę stołową.

2015-01-12 20:13

Klio ja nie wierzę w te zabobony z bujną czuprynę jako efektem zgagi, ale.... moja mała urodziła się z włosami. Natomiast z młodszą wyczekiwaną córka miałam taką straszną zgage że coś strasznego, a mała urodziła się taka łysa ,że ja na kolanie mam więcej włosów :) i taka była przez pierwszy rok - boże jak ja rozpaczałam, że nikt nie widzi, że ona jest dziewczynką, że jest taka łysa, że wogóle nie rosną jej włoski, a jak zaczęły rosnąc to do 15 roku życia jej ich nie obcięłam tak nie mogłam się nimi nacieszyć (ale matki czasami bywają głupie ::))