Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Poród – lista rzeczy do szpitala

Data utworzenia : 2013-01-15 21:14 | Ostatni komentarz 2021-05-19 21:09

Redakcja LOVI

92537 Odsłony
2020 Komentarze

Chwile przed porodem są pełne gonitwy i nerwów. Dlatego najlepiej będzie, jeśli wspólnie przygotujecie torbę dwa tygodnie przed porodem oraz gdy przyszły tata dopilnuje, aby wszystkie potrzebne dokumenty zostały zabrane. Oto rzeczy, których będziecie potrzebować. ----- Tak jak pytanie w tytule wątku... co brałyście ze sobą do szpitala, dla siebie i malucha? :)

2013-01-15 22:56

Ja dla maluszka nic nie potrzebowałam bo zapewniał szpital, tylko że okazało się że go rożek szpitalny uczula na twarzy więc mąż przyniósł nasz rożek i pieluszki tetrowe do podłożenia. Dla mnie właściwie takie rzeczy jak na liście były potrzebne łącznie z osłonkami, ale koszule przez 3 dni nosiłam szpitalne, 4 założyłam swoją. Warto dowiedzieć się np. w szkole rodzenia przyszpitalnej (ja do takiej uczęszczałam) co szpital gwarantuje lub w samym szpitalu jeśli nie ma takiej szkoły.

2013-01-15 22:54

Najlepiej wybrac sie z wizyta do kliniki jeszcze przed porodem i upewnic sie co bedzie niezbedne bo w kazdej jest inaczej.

2013-01-15 22:52

dla dziecka chusteczki nawilzane, krem do pupy, pampersy, ubranka - to zalezy od szpitala.i recznik z kapturkiem

2013-01-15 21:28

Najważniejsze są chusteczki nawilżone dla dziecka (wbrew pozorom matce po porodzie też się przydają). Mi w szpitalu tylko tego nie zapewnili... Dodatkowo szlafrok, wkładki laktacyjne, koszulę (te szpitalne nie są zbyt twarzowe), jeżeli się chce albo w szpitalu robią trudności to ciuszki dla dziecka. Ja swoich użyłam dopiero przy wypisie ;) Jak coś mi się jeszcze ważnego przypomni to napiszę