Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Poród – lista rzeczy do szpitala

Data utworzenia : 2013-01-15 21:14 | Ostatni komentarz 2021-05-19 21:09

Redakcja LOVI

92617 Odsłony
2020 Komentarze

Chwile przed porodem są pełne gonitwy i nerwów. Dlatego najlepiej będzie, jeśli wspólnie przygotujecie torbę dwa tygodnie przed porodem oraz gdy przyszły tata dopilnuje, aby wszystkie potrzebne dokumenty zostały zabrane. Oto rzeczy, których będziecie potrzebować. ----- Tak jak pytanie w tytule wątku... co brałyście ze sobą do szpitala, dla siebie i malucha? :)

2013-01-16 11:10

Przesada to malo powiedziane! W życiu bym się nie zgodziła..

2013-01-16 10:59

welfrony swoje? to juz przesada !

2013-01-16 10:39

Wszystko zależy od szpitala - najlepiej zorientować się na miejscu. Np w jednym szpitalu w którym rodziłam zapewniali nawet podpaski, podkłady - termometry. W drugim musiałam mieć nawet własne weflony!

2013-01-16 09:27

Przede wszystkim cos do picia,wkładki po porodowe i laktator!!!!

2013-01-16 09:03

Ktoś wyżej wsponiał o majtkach. Zapomniałam napisać... Dla kobiet po CC bardzo przydatne są duże, babcine, prawie po szyje nieuciskowe ;) Jak je zobaczyłam śmiałam się że w życiu ich nie założę jednak żeby nie uciskać rany muszą one naprawdę sięgać bardzo wysoko

2013-01-16 07:01

dla mamy: badania, grupa krwi- bez tego nie wezma na oddzial, ubezpieczenie- chociaz u mnie nie wołali, karta ciazy, - szlafrok - kapcie - klapki pod prysznic - skarpety - gumka do włosów - woda niegazowana - podpaski duże np bella ja mi poszly az 3 opakowania - przybory toaletowe, kosmetyki do podmywania krocza (np. tantum rosa, kora dębu) - szare mydło, ja mialam tantum rosa - ręczniki duży i mały - koło dmuchane do siedzenia- nie musi byc ja nie mialam - 3 koszule rozpinane do karmienia - biustonosz do karmienia ale nie koniecznie - wkładki laktacyjne mnie sie nie przydaly nawal mialam dopiero w domu bo mala nie chciala ssac piersi - laktator - przydal sie - majtki siateczkowe lub jednorazowe - ręczniki papierowe - sztućce, talerzyk, kubeczek

2013-01-16 00:57

Ja uważam,że jak jest możliwość to fajnie dowiedzieć się wcześniej co szpital przewiduje od siebie dla mamy i maleństwa. Wtedy można sporo zbędnych bagaży sobie zaoszczędzić. U mnie w szpitalu było tak że musiałam mieś dla dziecka chusteczki nawilżające i jak sobie nie życzyłam szpitalnych ubranek to moglam mieć swoje, zaś mi zapewniali podkłady i wkładki. Tak więc co szpital to inne zwyczaje.

2013-01-15 22:57

Tam gdzie rodzilam dla dziecka potrzebowalam jedynie ciuszkow na wyjscie do domu. Cala reszta zapewniona byla przez klinike.