Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Poród – lista rzeczy do szpitala

Data utworzenia : 2013-01-15 21:14 | Ostatni komentarz 2021-05-19 21:09

Redakcja LOVI

92613 Odsłony
2020 Komentarze

Chwile przed porodem są pełne gonitwy i nerwów. Dlatego najlepiej będzie, jeśli wspólnie przygotujecie torbę dwa tygodnie przed porodem oraz gdy przyszły tata dopilnuje, aby wszystkie potrzebne dokumenty zostały zabrane. Oto rzeczy, których będziecie potrzebować. ----- Tak jak pytanie w tytule wątku... co brałyście ze sobą do szpitala, dla siebie i malucha? :)

2013-01-26 20:56

olcia widzisz kolejna sprawa która zależy od szpitala, bo tam gdzie ja rodziłam to gdyby nie było pokarmu położne przynosiły i podawały mleko same. co "kraj" to obyczaj niestety. jedni oszczędzają po całości inni zaś częściowo, a Ci co dla pacjentów są najbardziej wyrozumiali cierpią z góry... ech

2013-01-26 20:52

warto zaopatrzyć ie w mleko rtf (płynne) przynajmniej ze 3 buteleczki gdyby przyszła mama nie miała pokarmu zwłaszcza po cc a w szpitalach trzeba wychodzić na korytarz rzeby wode ugotować na mleko w proszku więc to niewygodne jest a takie mleko wystarczy tylko podgrzac i klapki pod prysznic.

2013-01-26 20:27

zona juz byla spakowana 2 tygodnie przed porodem moze nawet wiecej

2013-01-26 13:54

Gdzieś wyczytałam, że dokumenty takie jak: -dowód osobisty, -aktualna książeczka zdrowia, -karta ciąży, -nr NIP pracodawcy lub własny ( o ile prowadzimy działalność gospodarczą ), -wyniki badań: gr krwi i czynniki RH, HBS, WR, badanie USG po 36 tyg ciąży oraz aktualne badanie krwi i moczu, - książeczka ubezpieczeniowa z datą aktualizacji nie późniejszą niż sprzed miesiąca lub druk RMUA z poprzedniego miesiąca... Rzeczy dla mamy ( o ile wcześniej szpital nie daje wykazu, rzeczy jakich ma zabrać za sobą mama): - koszule, lub T-shirty (3 sztuki, najlepiej rozpinane z przodu - wygodne przy karmieniu) - szlafrok, - 2 ręczniki kąpielowe, ręczniki papierowe, papier toaletowy i chusteczki higieniczne, - 2 biustonosze do karmienia, - kapcie i klapki pod prysznic, - skarpetki, - jednorazowe majtki poporodowe (kilka sztuk), - przybory toaletowe, - wkładki laktacyjne - 2 paczki, - wkładki poporodowe, - woda niegazowana, - pomadka ochronna do ust, - telefon komórkowy, - drobne pieniądze, - kubek i sztućce, - poduszeczka typu "jasiek". Rzeczy dla dziecka: - pieluszki tetrowe - 3 sztuki, - body - 3 - 4 sztuki, rozpinane na całej długości, - pajacyki - 3- 4 sztuki, zapinane z przodu na całej długości, - ręcznik, - cienkie rękawiczki - niedrapki dla noworodka - 2 pary, - cienka bawełniana czapeczka i jedna cieplejsza, - skarpetki z luźnym ściągaczem - 4 pary, - rożek lub kombinezon z polaru, ew. welurowy - potrzebny będzie podczas podróży do domu, - kocyk, miękki, nieduży, najlepiej z polaru lub anilany, - pieluchy jednorazowe - paczka, - chusteczki do pielęgnacji pupy niemowląt - 2 paczki, - płyn do kąpieli niemowląt, krem do pielęgnacji pupy i przeciw odparzeniom, - sól fizjologiczna i gaziki - do przemywania oczu ...a co powinni wziąć ze sobą tatusiowie? - GŁOWĘ oczywiście... :D

2013-01-26 12:06

w szpitalu w którym rodziłam położne przekonały mnie do tego aby przez pierwsze 3 tyg nie stosowac sudokremów ani tym podobnych zapobiegawczo i powiem Wam, że nie miałam dzięki temu problemów z odparzeniami u synka praktycznie wcale. coś pojawiło się ale to nie wiem ile Adaś miał może z 8-10 miesięcy.. pierwsze małe odparzenie. Skóra się nie przyzwyczaiła więc niewielka ilość kremu pomogła i szybko uporaliśmy sie z zaczerwienienieami.

2013-01-22 15:43

dal dziecka najwazniejsze sa chusteczki,pampersy,kremik,ubranka ,rekawiczki na raczki i uteleczka ,mlekoitp a dla siebie to wiadomo

2013-01-19 17:49

U Nas dla maluszka tylko pampersy chusteczki i mleczko :)

2013-01-18 20:46

czasami trudno określić czego i ile jest nam potrzebne, ja nauczyłam się że ubrania dla dziecka bierze się tylko na wyjście, bo inaczej możesz stracić część - mi tetry Pani sprzątająca zgarnęła z brudnymi szpitalnymi ciuszkami bo przyniesie nowa... hmm pieluszki spakowałam na 3 dni a leżałam 8 także w większości przypadków nie jesteśmy same więc jak mówi klamerka ktoś nas zaopatrzy :)