Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Okres po porodzie / Miesiączka po porodzie

Data utworzenia : 2013-01-16 10:28 | Ostatni komentarz 2024-03-27 20:45

Maria.Z

70421 Odsłony
1216 Komentarze

Kiedy dostałyscie okres? czy was bolal ? czy odstepy miedzy nimi sa regularne? ----- Dziewczyny powiedzcie jak wygląda po porodzie Wasz okres? Jestem po porodzie 14 miesięcy.. A tak na prawdę dopiero drugi miesiąc mam taki prawdziwy okres jak przed ciążą. Do 4 miesiąca karmiłam piersią wiec okresu nie miałam, potem po odstawieniu małej jakoś po półtorej miesiąca dostałam pierwszą miesiączke, ale to było bardziej plamienie które czasami trwało dwa tygodnie.. Teraz dopiero w poprzednim miesiącu miałam okres który normalnie trwał ok 6 dni i krwawiłam "normalnie". Że tak powiem nie po drodze mi do lekarza ale chyba jednak zorganizuje opiekę do małej i się wybiorę. Jak to było u Was?

2014-01-14 18:37

Takie systematyczne kontrole to jest naprawdę dobra sprawa, gdyby się coś działo a byś o tym nie wiedziała to jest jakaś szansa na interwencję..

2014-01-14 18:32

No naprawdę, po trzy opakowania mi zazwyczaj daje. Ja tak chodzę od kiedy w liceum miałam torbiele i musiałam je usunąć razem z połową jednego jajnika (na szczęście nie zaważyło to na jego funkcjach). Po prostu wtedy jestem spokojniejsza, że nic się nie dzieje :) W ciąży to chodziłam co 2-3 tygodnie, a w ostatnim miesiącu to już co tydzień.

2014-01-14 18:29

Silje: Naprawdę co dwa miesiące chodzisz? :) Nie lepiej, żeby przepisał Ci nieco większy zapas tabletek? Koleżanka tak robi i chodzi w roku może 2 razy, jeżeli nic się nie dzieje.

2014-01-14 10:59

Lipka ja do gina regularnie co drugi miesiac chodze, bo po tabletki. Akurat brakiem @ sie nie martwie, dobrze mi z tym, aczkolwiek w terminach gdzie teoretycznie gdybym nie byla w ciazy miala miesiaczke, to czuje sie tak jakbym miala. Ja w ogole mam dziwny organizm :)

2014-01-14 10:12

Silje widocznie Twój organizm potrzebuje tylko jednego karmienia, aby wykluczyć miesiączkę...Oczywiście może być tak, że skoro mniej karmimy to okres powinien powrócić, ale nie koniecznie,,, Ty dalej karmisz, więc organizm odbiera bodźce, jeżeli się martwisz, to dla spokoju i pewności, możesz odwiedzić lekarza .

2014-01-11 23:09

Wiecie co, tak sie zastanawiam, bo kilka z was pisalo, ze jak zmbiejszyla sie laktacja to juz okres sie pojawil. Mnie sue zmniejszyla tez, karmie raz dziennie. Ale na okres sie nie zanosi. Nie zebym jakos tesknila, ale czy faktycznie jedno karmienie wystarczy zeby ciagle nie miec okresu?

2014-01-11 22:42

Mamunia dopiero teraz widzę Twój wpis, jakoś wcześniej przeoczylam chyba i się uśmiecham teraz do monitora ze chyba nie zmajstrowalismy, ale kto wie może może :-) co do zapasów to właśnie muszę się przygotować na ten wielki dzień :-)

2014-01-11 21:14

ja dostałam równo 6 msc po porodzie, gdy zmniejszyła mi się laktacja. Póki co nie jest jakoś bardziej bolesna czy mniej niż przed porodem. Zazwyczaj przez pierwsze 2 dni odejmuje mi nogi. I tu nic się nie zmieniło.