Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Okres po porodzie / Miesiączka po porodzie

Data utworzenia : 2013-01-16 10:28 | Ostatni komentarz 2024-05-09 08:08

Maria.Z

70897 Odsłony
1223 Komentarze

Kiedy dostałyscie okres? czy was bolal ? czy odstepy miedzy nimi sa regularne? ----- Dziewczyny powiedzcie jak wygląda po porodzie Wasz okres? Jestem po porodzie 14 miesięcy.. A tak na prawdę dopiero drugi miesiąc mam taki prawdziwy okres jak przed ciążą. Do 4 miesiąca karmiłam piersią wiec okresu nie miałam, potem po odstawieniu małej jakoś po półtorej miesiąca dostałam pierwszą miesiączke, ale to było bardziej plamienie które czasami trwało dwa tygodnie.. Teraz dopiero w poprzednim miesiącu miałam okres który normalnie trwał ok 6 dni i krwawiłam "normalnie". Że tak powiem nie po drodze mi do lekarza ale chyba jednak zorganizuje opiekę do małej i się wybiorę. Jak to było u Was?

2014-01-08 23:31

Haha 5 miesięcy po 2 porodzie, i to chwilę po tym jak zmniejszyła mi się laktacja. Brałam antybiotyk i nie mogłam karmić, a do tego wątroba mi poszła. Stwierdziłam, że na ten czas zmniejszę ilość odciąganego mleczka, ale gorączka zrobiła to za mnie. Teraz znów karmie i puki co nic nie zapowiada @. Miałam tak bolesne miesiączki, że mdlałam z bólu i co miesiąc lądowałam na pogotowiu i przez 3 dni zastrzyki przeciwbólowe. Natomiast teraz nawet No-Spa jest zbędna i inne apapy czy coś. @ na lajcie z tym, że tydzień trwał, ale w końcu mam spiralkę założoną. Ale bólu zero.

2014-01-08 23:03

U mnie tak jak u lipki ani widu ani slychu miesiaczki :) na kontroli bylam kilka tygodni temu i wszystko pieknie i ladnie... Nie tesknie za okresami... Ale jak dostane to pewnie padne z bolu :/ wiec jak dla mnie moge nie miec okresu rok jak i dluzej :)

2014-01-08 22:52

I przyszedł tak w sumie niespodziewanie.. W dniu wypisu ze szpitala Małego - na całe szczęście byłam już w domu, bo mogłam odpocząć.. Niestety u mnie miesiączka jest jeszcze bardziej bolesna jak przed ciążą - pierwsze dwa dni to muszę leżeć w łóżku, bo ani no-spa czy tabletki przeciwbólowe nie działają a jak wstanę to i tak się zwijam.. Wraz z pojawieniem się miesiączki (już tej drugiej) mleko całkowicie zniknęło.. : ((

2014-01-08 22:37

Silje: Zgodzę się z tym uczuciem brudu. Ja czasem też mam takie wrażenie :/ Dlatego staram się częściej podmywać się przy okresie.

2014-01-08 22:23

Malgosia ja taki dyskomfort czuje przy podpaskach. Jak ich uzywalam to ciagle czulam zapach krwi i ta okropna wilgoc. Czulam sie brudna. Dlatego calkiem zrezygnowalam z podpasek.

2014-01-08 22:10

Ja dostałam 3 miesiące po porodzie, i tez karmie piersią ale to był czas gdy byłam w szpitalu i ściągałm mleko laktatorem ale pojawił się on tylko raz i teraz już od 2 miesięcy nic się nie dzieje. Ale nie tesknie za nim , dla mnie może go nie być jeszcze długo:)

2014-01-08 22:05

Ja tamponów nie używam od momentu kiedy dowiedziałam się o ciąży, jednak raz po połogu użyłam i prawdę mówiąc, nie wiem czy zdecydowałabym się na ich ponowne używanie, bo czułam straszny dyskomfort. Jednak każda z nas ma inne ciało.

2014-01-08 21:54

Ja mam przygotowany zapas tamponów, zawsze mam w domu kilka paczek.