Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2222 Wątki)

Lipcowe mamusie 2015 :-)

Data utworzenia : 2015-02-11 07:58 | Ostatni komentarz 2015-12-16 09:20

asiulek2507

19431 Odsłony
368 Komentarze

Hej czy są tu jakieś mamusie z terminem porodu na lipiec? :-)

2015-06-07 12:18

Szczerze jeszcze się nie zdecydowaliśmy na żadne konkretne imię :/ Ładna torba :) i nie jest wcale duża ,super.

2015-06-07 12:14

Moja torba wygląda tak :)

2015-06-07 12:12

Agnieszka masakra muszę chyba Twoją listę wydrukować bo ja spakowałam połowę tego co Ty tu piszesz ;) muszę wobec tego chyba jednak spakować się w coś większego :D U nas będzie Antoni Aleksander :) Miał być Olek ale ja Ola więc na drugie mu tak damy, żeby nie było zbyt .. dziwnie :)

2015-06-07 11:08

A. Zazulak, ja mam małą walizkę, a dodatkowe rzeczy przygotuję mężowi w małych siatkach (podpisanych) w łóżeczku, żeby mi dowoził. Na razie spakowałam 3 koszule, szlafrok, podkłady poporodowe, pampersy, kosmetyki dla mnie, chusteczki dla małej,smoczek, wodę mineralną (małą butelkę z "dzióbkiem" na poród i jedną 1,5 l - więcej mąż będzie dowoził). . Oprócz tego kubek i sztućce, papier toaletowy, ręczniki papierowe i zwykłe, klapki. Kupiłam też ostatnio w netto chusteczki do higieny intymnej z korą dębu i też je spakowałam (dobrze sprawdzają się zamiast zwykłego papieru toaletowego, zwłaszcza po wypróżnieniu, kiedy całe okolice krocza są obolałe). Do łóżeczka spakuję dodatkową koszulę, ubranka na wyjście dla małej, zwykłe podpaski, wodę mineralną, laktator ręczny, herbatkę na laktację, dodatkowe pampersy. Do szpitala mamy 10 minut, więc nie ma problemu z dowiezieniem potrzebnych rzeczy. Dopakuję jeszcze biszkopty i białą czekoladę. Oliss, moja torba też ma kółka, ale nie jest zbyt duża. Jeżeli chodzi o obronę, to zbytnio się nie stresuję, gorzej, że praca nie dokończona, a w głowie dalej pustka. Jutro siadam i kończę, nie mam wyjścia. Doris, fajnie, że już masz wszystko gotowe, na pewno jesteś spokojniejsza. Dziewczyny, wybrałyście imiona dla maluszków, bo u mnie było z tym ciężko (każdy chciał inne)? W końcu ustaliliśmy, że będzie Magdalenka.

2015-06-07 10:07

Doris85 jak jestes czujna i masz stały kontakt z lekarzem to nie dopuści do przedwczesnego porodu, tak jak u mnie, już 2-gi raz jechałam na ,,sygnale,, ;) na szczęście póki co jeszcze nie rodzimy, a było już blisko bo skurcze miałam parte ;) A.Zazulak - jak leżałam miesiąc temu w szpitalu to dziewczyny też miały dosłownie walizki na kółkach :D śmiałam się do siebie że chyba na wczasy przyjechały do hotelu ;0

2015-06-06 22:25

Ja jutro zrobię i wrzucę. Ale wielkością torby też się nie sugeruj i nie przejmuj - w każdym szpitalu wymagania są inne więc i rozmiary torby będą inne :) I chyba lepiej zapakować za dużo niż potem gonić partnera w poszukiwaniu jednej pierdołki, o której się zapomniało ;)

2015-06-06 21:36

Mamuśki a może zrobicie zdjęcie swojej torby do szpitala? Mi się wydaje że moja jest ogromna ale mam w niej same potrzebne rzeczy . W Google patrzyłam to niektóre mamy miały walizki :) Ja jeszcze swojej nie spakowalam Ale rzeczy już mam przygotowane tylko ta torba mnie irytuje taka duża

2015-06-06 21:29

Też mam ostatnio straszne uczucie ciągnięcia w okolicach pępka. Jakby mi się skóra miała rozerwać. Nocne sikanie to już prawdziwy rytuał - zasypiam mniej więcej o północy i co 3 godziny pobudka na siku. Przez te upały doszły zawroty głowy i krwawienia z nosa... Termin z ostatniego Usg to 22.07, więc jeszcze trochę muszę wytrzymać. W czwartek idziemy na kontrolę do lekarza - jak ja bym chciała usłyszeć, że synek leży główką w dół... Jeśli nie - będziemy wyznaczać termin cc. A co do torby i przygotowań - na przełomie kwietnia i maja wylądowałam w szpitalu ze skurczami i twardnieniem brzucha, więc to mi dało kopa do działania - uświadomiłam sobie, że w sumie nie wiadomo kiedy się może poród zacząć, więc trzeba się ogarnąć. Wszystko mam wyprane i wyprasowane, torba do szpitala spakowana, w piątek odebrałam ostatnie zamówienie z kosmetykami i drobiazgami do wyprawki. Nawet mam kocyk i ciuszki na wyjście zapakowane do fotelika, żeby mąż nie musiał się stresować co zabrać :) Także mogę powiedzieć, że już teraz spokojnie czekam....