Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2224 Wątki)

Lipcowe mamusie 2015 :-)

Data utworzenia : 2015-02-11 07:58 | Ostatni komentarz 2015-12-16 09:20

asiulek2507

19459 Odsłony
368 Komentarze

Hej czy są tu jakieś mamusie z terminem porodu na lipiec? :-)

2015-06-12 09:42

Doris, super, że maluszek rośnie zdrowo. Ciekawe ile waży moja niunia, bo 32 tc. ważyła 2194., a mam wrażenie, że od tamtej pory brzuszek sporo mi urósł. Oliss, kiedy masz wizytę, bo ja 23? Jeżeli chodzi o przykrycie dziecka, to ja mam cienki bawełniany kocyk na lato i tzw. otulacz na chłodniejsze dni. Zastanawiam się jeszcze nad kupnem pieluszki bambusowej, bo podobno są rewelacyjne, tylko przeraża mnie cena - 25 zł. Kończę pisanie pracy dyplomowej i umawiam się z promotorem na poniedziałek. Mam nadzieję, że się uda i zdążę z obroną przed porodem.

2015-06-12 09:25

Doris85 a na kiedy termin ? u nas 30 czerwca mały miał 2400 ;) ja żyję teraz od wizyty do wizyty :D taka radość jak się maluszka zobaczy

2015-06-11 22:28

Klin stosuje się przy mocno ulewających dzieciach, a tak to powinny na płasko spać. Co do przykrycia - podobno te śpiworki są dobre - tylko trzeba je oczywiście dopasować do temperatury i pory roku - ja mam cieniutki bawełniany na upały i grubszy puchowy na chłodne dni. Ogólnie byłam dziś na wizycie - synek waży już prawie 2400 g i ułożony jest główką w doł!!! Ale jestem szczęśliwa :)

2015-06-11 21:21

Ja kupiłam klin, chociaż wiem, że dziecku nie powinno się nic podkładać pod główkę. Ale poprzednim córkom często zdarzało się ulewać i położna powiedziała żeby podkładać coś pod nogi łóżeczka od strony głowy, tak by było pod skosem. Nie było to zbyt dobre rozwiązanie dla mnie, bo na łóżeczku miałam też przewijak i musiałam pamiętać, aby przed przewijaniem łóżeczko znów było równo. Bałam się, że kiedyś o tym zapomnę i maleństwo spadnie. Kupiłam klin na wszelki wypadek, ale zobaczę, czy się przyda.

2015-06-11 18:29

Ja też nie mam żadnych zwierząt w mieszkaniu a łóżeczko jeszcze nie jest złożone bo mąż nie ma kiedy w week mu się nie chce:-), ale muszę go pogonić, poza tym obiecał, że odmaluje korytarz,ale nie wiem coś z tego będzie, z drugiej strony rozumiem, że w weekend chce odpocząć jak cały tydzień haruje.

2015-06-11 18:19

dokładnie tak jest, maluchom nie daje się poduszeczki pod główkę. ostatnio zauważyłam że jak jestem pod prysznicem mały dostaje takich ruchów silniejszych ;) chyba lubi szum wody :) też tak macie ??

2015-06-11 16:16

Ja już mam prawie wszystko przygotowane. Nawet torby do szpitala dzisiaj spakowałam. Trochę sie przeraziłam, że nie zmieszczę się ze wszystkim co znajduję na listach w internecie, ale chyba dam radę:) Muszę jeszcze tylko poszewkę na materac wyprać i pościelić łóżeczko:) Mam dylemat jednak odnosnie kupowania klinu pod główkę zamiast poduszki. Czytałam, że niemowlakom sie poduszek pod głowe nie podkłada. Ale jakoś dziwnie mi wyobrazić sobie, że tak zupełnie na płasko będzie leżał. Co myslicie na temat tego klinu? Warto kupować? A czym przykryć noworodka w łóżeczku? W kołderkę czy kocyk to się chyba może zaplątać:? Może spać powinien w rożku albo w w tym modnym ostatnio spiworku?

2015-06-11 15:37

My nie mamy zwierzątek, więc łóżeczko może być złożone. Co do znajomych- ja nie zrobiłabym takiej akcji znajomym. Nie umiałabym. Poza tym nie będę z siebie robić idiotki.