Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2224 Wątki)

Lipcowe mamusie 2015 :-)

Data utworzenia : 2015-02-11 07:58 | Ostatni komentarz 2015-12-16 09:20

asiulek2507

19464 Odsłony
368 Komentarze

Hej czy są tu jakieś mamusie z terminem porodu na lipiec? :-)

2015-06-15 14:53

Na szczęście skurcze już nie są takie mocne, więc znowu wstąpiła we mnie nadzieja, że dotrwam do 20. Promotorka kazała dokonać kilku "kosmetycznych" poprawek w pracy i przyjechać w środę rano, obroną mam się nie martwić. Ulżyło mi bardzo! Jeżeli chodzi o puchnięcie, to mi w czasie upałów puchną trochę kostki i ręce, ale niewiele. Oliss, ja też smaruję brzuszek, chociaż dzisiaj rano miałam wielkie obawy - delikatnie rozprowadziłam krem, ale nie wcierałam. Manndarynka, dziękuję za słowa otuchy, dzięki nim wstąpiła we mnie nadzieja.

2015-06-15 10:30

dokładnie jeszcze jesteśmy w jednym kawałku :D i wkraczamy małymi kroczkami w 9 mc :) a problemy zaczęły się już w 30 tc Najważniejsze to pokazać się lekarzowi ;) on już będzie wiedział co się dzieje i zapewne zaleci więcej odpoczynku i jak najmniej siedzenia i dotykania brzuszka bo to wzmaga skurcze, aczkolwiek ja niedotykania nie przestrzegam, bo regularnie go smaruje ;) Też wole wcześniej urodzić niż dotrwac do terminu bo wtedy na pewno cesarka :( dlatego bardzo chciałabym już odstawiac leki, żeby nie rozleniwić macicy ;) ale wiadomo lekarz musi sam zdecydować. mi ręce ani nogi nie puchna poki co, może dlatego że też dużo leżę,

2015-06-15 09:51

Aguś to jeszcze nie wiadomo, Oliss też tak miała i była pewna, ze urodzi a już minęły chyba 2 tygodnie i chyba jeszcze nie urodziła:-) dostała jakieś leki. Ale jakby co to trzymam kciuki aby wszystko poszło dobrze :-) A ja się czuje lepiej niż np miesiąc temu, wcześniej miałam wrażenie, że urodzę wcześniej a teraz mi to minęło, oczywiście wszystko się może zdarzyć. Do 20 czerwca już nie wiele zostało, więc może dotrwam, a może i doczekam do tego lipca :-) najgorzej to chyba nie chciałabym przenosić, wolałabym urodzić wcześniej. Obrzęków u mnie nie ma, ręce mam tylko spuchnięte, ale nogi ok, a myślałam, ze będzie gorzej

2015-06-15 08:04

Cześć dziewczyny ! Chyba nie uda mi się wytrzymać do 20 czerwca. Od wczoraj mam dosyć silne skurcze. Dziś o 11 jadę się spotkać z promotorką i dać jej moją pracę.Jeżeli skurcze przybiorą na sile, albo będą regularne to pojadę na izbę przyjęć. Tak bym chciała, żeby malutka poczekała jeszcze kilka dni, ale co ma być, to będzie. Dobrze, że wszystko mam przygotowane, przynajmniej tym nie muszę się martwić.

2015-06-14 21:33

Ja miałam mega obrzęki (które w rezultacie były przyczyną gestozy) i ten sposób przynosił mi dużo ukojenia...

2015-06-14 21:32

Agnieszka - ciekawy kierunek i temat pracy :) Oby wszystko teraz poszło gładka, co będziesz miała ten etap z głowy. A co do chłodzenia stóp w wodzie - wszędzie, no może prawie wszędzie polecają takie moczenie jako sposób na obrzęknięte i zmęczone nogi. Pomagają również kremy/żele z mentolem - mają właściwości chłodzące. Sprawdzałam - u mnie to się sprawdza. Na szczęście nogi tylko trochę puchną i tylko jak więcej pochodzę. Więc moczenie w zimnej wodzi, kremik i na kanapę z nóżkami ułożonymi wyżej :)

2015-06-14 21:23

Klio- ostatnio oglądałam "Dzień dobry TVN" i mówiła jakaś podolog, że niby nie powinno się właśnie chłodzić stóp w wodzie, bo stopy wilgoci nie lubią. Mnie tam jednak też to najbardziej pomaga.

2015-06-14 17:21

A ja się dziwie, że moje stopy nie są spuchnięte, ręcę są a stopy nie :-)) obrączki już nie wcisnę,zresztą to jest nawet nie wskazane żeby nosić jakieś pierścionki w ostatnim miesiącu ciąży i jeszcze w lecie. Wczoraj też byłam na zakupach, zwykłych spożywczych, ale pojechaliśmy po 17 to było do zniesienia,ale i tak duszno.