Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2265 Wątki)

Lipcowe mamusie 2015 :-)

Data utworzenia : 2015-02-11 07:58 | Ostatni komentarz 2015-12-16 09:20

asiulek2507

19745 Odsłony
368 Komentarze

Hej czy są tu jakieś mamusie z terminem porodu na lipiec? :-)

2015-06-22 13:08

Dzięki za miłe słowa dziewczyny :) Oliss - też chodzę regularnie na przegląd - na ostatnim byłam 2 miesiące temu i wszystko było ok - wyleczone, zrobione. Ale w ciąży zęby bardziej się psują i niestety się boleśnie o tym przekonałam. U Ciebie to już lada moment może się poród zacząć - pewnie siedzisz jak na bombie :) Aga - super, że się nie poddajesz. Życzę dużo wytrwałości :)

2015-06-22 13:00

ooo jak super ! Agnieszka gratulację córeczki !!! ucałuj ją od nas :) Doris tu racja, ja regularnei chodzę do dentysty i w II trymestrze leczylam, lekarz kazał właśnie wtedy wszystko zrobić żeby nie było niespodzianek, bo takie coś moze wywołac przedwczesny poród :( dobrze że u Ciebie wszystko dobrze się skończyło ! Mnie dziś dopadła pierwszy raz zgaga :( psychika mi się już kończy, jak nie jedno to drugie ... czuję że już niewiele wytrzymamy. na szczęście zaczął się już 37 tc więc jest dobrze :)))

2015-06-22 12:00

Doris- współczuję. Niestety takie podejście to norma. Też uważam, że skoro ktoś szczyci się nocnymi dyżurami, to powinien je wykonywać. Agnieszka - tylko czerpać z Ciebie aspirację! Też będę walczyć o karmienie jeśli będzie taka potrzeba. Super, że nie chcesz dokarmiania!

2015-06-22 10:08

O rany Doris, ależ żeś się dziewczyno nacierpiała. Współczuję. Teraz to na prawdę trzeba mieć zdrowie żeby chorować! Dużo zdrówka

2015-06-22 00:52

Całą noc miałam z głowy - zimny okład, drzemka i znowu budził mnie ból - przez noc wyszukałam namiary na dentystów w moim mieście i od rana dzwoniłam. Wyobraźcie sobie, że żaden nie odebrał!!! Mimo iż się chwalą dyżurami w niedzielę i święta. No to zaczęłam szukac w najbliższych dużych miastach - i tak od rana telefony, drzemka, telefony, drzemka - dopiero o 14 udało mi się trafić na klinikę, która przyjmuje nagłe przypadki - 50 km od domu, ale na szczęście miałam jak dojechać. No i okazało się, że mimo braku żadnych wyraźnych śladów jeden ząb zaatakowała próchnica - ale to dopiero wyszło po nawierceniu - założyli antybiotyk i po godzinie po bólu nie było śladu. Tylko teraz czeka mnie kolejna wizyta w czwartek/piątek, ale to już zniosę :) Także lepiej zrobić sobie przegląd przed porodem, żeby na porodówce zamiast bólu "porodowego" nie męczył ból zęba - coś okropnego... A swoją drogą po raz kolejny nasza cudowna służba zdrowia pokazuje jak zależy jej na pacjentach - boli mnie ząb, cierpię, chcę zapłacić za wizytę, jestem w stanie zrobić łącznie 100 km byle by tylko ktoś pomógł... A w sumie mało kto odbiera w weekend telefon. Rozumiem, że lekarz/stomatolog też ma weekend i chce odpocząć, ale skoro się chwali dyżurami nocnymi czy weekendowymi to chociaż by mógł tel odebrać i jeśli sam nie chce mnie przyjąć - odesłać do kogoś, kto mi pomoże... I jeszcze jedno - nie wyobrażam sobie jak się muszą czuć i męczyć osoby, których nie stać na prywatną wizytę lub które nie mają jak pokonać drogi do innej miejscowości... A przez różne święta często trzeba czekać 3 - 5 dni aż będzie czynne i ktoś się zlituje nad pacjentem z bólem i go przyjmie poza kolejką... Masakra :( Pozamulałam, wyżaliłam się - idę spać. Bez bólu :) To był ciężki dzień...

2015-06-21 17:41

AgnieszkaE-1976 dobrze, ze karmiłaś małą mlekiem i że byłaś uparta przy swojej decyzji i nie odpuściłaś, bo ja miałam ten problem po pierwszym porodzie, z tym, ze ja przez pierwsze 3 dni w ogóle nie miałam pokarmu, synek był karmiony mlekiem modyfikowanym, przyzwyczaił się do butelki i do mleka i później jak dostałam pokarm nie chciał w ogóle ssać piersi i walczyłam 2 tygodnie aby polubił pierś -udało się, ale było ciężko. Najważniejsze Aguś, ze wszystko dobrze z córeczką, niestety nie mamy za dużego wpływu co do personelu szpitala.

2015-06-21 16:29

Dziękuję dziewczyny za gratulacje i trzymanie kciuków. Jestem mega szczęśliwa, bo malutka ładnie ssie pierś, mimo, że w szpitalu niechętnie przyjęto moją decyzje o karmieniu naturalnym. Lekarze byli za dokarmianiem dziecka, bo to wcześniak i kilka razy podano mieszankę Pre Nan, po której mała straciła zainteresowanie piersią. Jednak nie poddałam się, nie wyraziłam zgody na dalsze dokarmianie i nie żałuję. Ogólnie źle wspominam pobyt w szpitalu - dobrze jedynie na bloku porodowym, gdzie trafiłam na cudowne położne. Doris, w którymś wątku dziewczyny pisały, że na ból zęba dobra jest pasta elmex zielona - należy nią posmarować bolącego zęba. Manndarynka, fajnie, że dobrze się czujesz. Odpoczywaj i ciesz się, że już niedługo będziesz tulić Swojego maluszka.

2015-06-21 15:23

Agnieszka - witamy Twoją kruszynkę na świecie! Współczuję tak długiej męki, ale jak wiadomo - warto było :) Natalus- życzę, byś jednak nie musiała aż 3 dni rodzić, bo z tego co czytam, to wcale nie jest takie fajne :/. Szyjka jeszcze zdąży Ci się skrócić :) Doris - ja bym się nie męczyła tylko pojechała zobaczyć co tam z tym zębem się dzieje. Nie musisz nic przecież z nim robić, a dzisiaj mogą Ci go chociaż zatruć. Oliss- to może mój synek jednak też taki ogromniasty nie będzie (choć nie mam chyba się co łudzić) :)