Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Kiedy dziecko ustawia się prawidłowo?

Data utworzenia : 2018-02-27 12:16 | Ostatni komentarz 2021-11-28 11:36

Agnieszka -1989

15922 Odsłony
1153 Komentarze

Jestem w 28 tc. Wczoraj na usg wyszło, że póki co maluszek jest ustawiony nieprawidłowo. Ma jeszcze trochę miejsca, żeby zrobić tego fikołka, ale wiadomo z dnia na dzień tego miejsca jest coraz mniej. A jeśli się nie odwróci to będzie cesarka, a że to pierwsze dziecko to przy kolejnym wtedy też będzie wskazanie do cesarki a chciałam próbować siłami natury. Ponoć dziecko na różnym etapie ciąży potrafi się obrócić a jak jest/było u Was, kiedy maleństwo ustawiło się tak jak trzeba?

Konto usunięte

2018-02-28 08:38

U mnie maluszek odwrócił się już w 31 tc. Z tego co czytam to ma czas do ostatniej chwili. Czułyście wtedy, że się odwraca? Czułam ostatnio bóle przy kręgosłupie i zastanawiam się czy to mogło być to.

Konto usunięte

2018-02-28 08:08

Ja jestem w 30 tc, a moja Córcia nadal w połozeniu miednicowym. Moja Pani doktor powiedziała, ze ma jeszcze troche czasu na to aby sie obrocic, pomimo tego, ze miejsca coraz mniej.

2018-02-27 21:19

J. Świerczewska to faktycznie mialas niespodziankę ;) S. Tomczyk ale to musialas leżeć na plecach i to przy odpoczynku czy spać musialas w takiej pozycji ?

2018-02-27 15:37

Zuza odwróciła się koło 36-37 tygodnia, długo leżała poprzecznie. Teraz w tej ciąży córeczka odwróciła się koło 30 tygodnia :)

2018-02-27 14:37

Czasami dziecko obraca sę w ostatniej chwili. Moja położna mi poradziła, że jeśli chciałabym wspomóc malucha w przestawieniu się na właściwą pozycję, jeśli się o to martwię, to żebym kiedy lezę pod pupę podłożyła ze dwie poduszki i nogi też umiejscowiła wyżej. Tak ro biłam, i nie wiem, czy to to, czy natura, ale maluch się obrócił w 38 tc. Rodziłam w 40tc i 2 dni, w każdym razie lekarz mi mówił to samo co Tobie w 28 tygodniu i te chciałam rodzić naturalnie.

2018-02-27 14:07

Myślę, że do tego 36 tc spokojnie jest czas. Ja obecnie jestem w 29 tc i ciągle czuje, że dziecko strasznie się wierci i na pewno zmienia pozycje. Mój lekarz powiedział, że póki co nie ma czym się martwić :)

2018-02-27 12:35

Moja corka byla ulozona poprzecznie do dwoch dni przed porodem. Rodzilam w 37 tygodniu i 5 dniu. Takze do 37.3 mala byla zle ulozona i na 100% mialo sie skonczyc cesarka. U mnie to az niemozliwe, ze corka sie obrocila, poniewaz mialam malowodzie i nie bylo mowy o tym, ze sie obroci. A jednak sie udalo. Lekarze mowili ze wymodlilam tego fikolka. Jak 37.3 dostalam falszywych skurczy (lezalam w szpitalu z powodu malowodzia), to juz szykowali mnie do zabiegu. ;D a tu nie dosc ze skurcze ustaly to i mala prezent zrobila.

2018-02-27 12:28

dokładnie do 36 tygodnia jest czas od około 32. wcześniej maluch ma miejsce jeszcze aby fikolki robić. często się zdarza też że później dziecko się odwraca tzn np w 38 tyg znam nawet jedna mamę której przed samym porodem dziecko zrobiło fikolka wiadomo z e już po 36 tc raczej lekarze dmuchaja na zimne i wolą informować że np możliwe że będzie cc czy cos aby dać kobiecie czas na zapoznanie się ale dziecko jeszcze może przekręcić się więc nie koniecznie to będzie już przesadzone :)