Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Kiedy dziecko ustawia się prawidłowo?

Data utworzenia : 2018-02-27 12:16 | Ostatni komentarz 2021-11-28 11:36

Agnieszka -1989

15918 Odsłony
1153 Komentarze

Jestem w 28 tc. Wczoraj na usg wyszło, że póki co maluszek jest ustawiony nieprawidłowo. Ma jeszcze trochę miejsca, żeby zrobić tego fikołka, ale wiadomo z dnia na dzień tego miejsca jest coraz mniej. A jeśli się nie odwróci to będzie cesarka, a że to pierwsze dziecko to przy kolejnym wtedy też będzie wskazanie do cesarki a chciałam próbować siłami natury. Ponoć dziecko na różnym etapie ciąży potrafi się obrócić a jak jest/było u Was, kiedy maleństwo ustawiło się tak jak trzeba?

2018-03-02 08:14

Nie martw się, jest jeszcze czas na prawidłowe ułożenie maluszka. Mój synek też na tym etapie był ułożony nieprawidłowo ale spoojnie zdążył się obrócić.

2018-03-01 19:56

Mama_Gratki pływanie na pewno, nawet w kąpieli podobno dzieci nieraz się obracają, bo wtedy kobieta ma rozluźnione mięśnie i dziecko ma wiecej miejsca :-) Agnieszka o rwie nie słyszałam, ale może faktycznie ta pozycja odciąza kręgosłup :-)

2018-03-01 11:58

tallan świetnie, że się obrócił ;) Agata fizjoterapeutka z mojej szkoły rodzenia zaleca koci grzbiet na rwę kulszową tak wspominam jakby któraś się borykała z tym problemem ;) Ewcia z tymi stawami biodrowymi to zdecydowanie bardziej dotyka dziewczynek także nie panikuj na zapas ;)

2018-03-01 08:38

Mi na usg w 30 tygodniu tez wyszło położenie miednicowe. W 37 czy 38 już wszystko było ok i leżał głową do wyjścia. Przewrócił się sam z siebie. Teraz już tylko czekamy

Konto usunięte

2018-03-01 08:18

Agata poszukałam i znalazłam Twoją kocią pozycję. Zalecane są ćwiczenia "na czworaka". Najłatwiej jest jak macie starsze dziecko, można się z nim w ten sposób bawić (dzięki temu pomagacie temu w brzuszku). Na basenie również się ruszamy i przyjmujemy "zwierzęce" pozycje, więc jeśli nie ma przeciwwskazań można pójść na basen, poruszać się, choć trochę popływać.

2018-03-01 07:51

Ewcia myślę, ze nie masz sie o co martwić. Wydaje mi sie, ze jakby cos bylo nie tak, to by Ci lekarze juz zwrócli uwagę. Teraz raczej szybciej reagują na pewne rzeczy. Po prostu co jakis czas to kontrolujcie dla świętego spokoju.

2018-02-28 23:52

Moja córka tez ciagle robila fikolki i zmieniala pozycje.Jak kopala w żebra to byl okropny ból:( Synek i córka były w brzuszku bardzo ruchliwe chociaż synek bardziej.Córka była ułożona główka w dół juz od 30 tyg.

2018-02-28 23:36

Agata S...a ja głupia nawet nie czytalam na ten temat bo za kazdym razem lekarz powtarzał ze nic sie nie da zrobić i ze poczekamy do następnej wizyty a skoro sa jakiess cwiczenia to szkoda ze mi nie polecil a ja głupia nie czytalam na ten temat, ale nie wiadomo czy by pomoglo , teraz i tak za pozno a i tak bym miala cc tyle ze musialam po urodzeniu w 2mc zbadac synkowi biodra przez to ze w brzuszku byl ułożony miednicowo a wygodnie na pewno nie bylo i wygodnie dla nożnek ale naszczescie 3wizyty i na kazdej było dobrze z bioderkami ale troche sie martwie bo ja tez bylam urodzona miednicowo tyle ze mama urodzila mnie miednicowo ale sn.jak to dawniej było i w wieku 10lat zaczely bolec mnie nogi i wyszlo ze mam martwice stawowo biodrowych;-( i liczyłam sie az do 21roku o co rok musialam sie rehabilitowac..mam nadzieje ze synek nie bedzie mial problemow z nozkami w przyszłości.