Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Kiedy dziecko ustawia się prawidłowo?

Data utworzenia : 2018-02-27 12:16 | Ostatni komentarz 2021-11-28 11:36

Agnieszka -1989

15924 Odsłony
1153 Komentarze

Jestem w 28 tc. Wczoraj na usg wyszło, że póki co maluszek jest ustawiony nieprawidłowo. Ma jeszcze trochę miejsca, żeby zrobić tego fikołka, ale wiadomo z dnia na dzień tego miejsca jest coraz mniej. A jeśli się nie odwróci to będzie cesarka, a że to pierwsze dziecko to przy kolejnym wtedy też będzie wskazanie do cesarki a chciałam próbować siłami natury. Ponoć dziecko na różnym etapie ciąży potrafi się obrócić a jak jest/było u Was, kiedy maleństwo ustawiło się tak jak trzeba?

2018-02-28 23:14

mój syn często fikolki robił nie mógł się chyba zdecydować w każdym razie powiem Ci ze wtedy czssto mnie prostowalo tzn ze napraede prosto siedziałam jak kij od szczotki w kręgosłupie czułam od środka trudno powiedzieć ale jakby takie kopniecie albo takie odpychanie ciężko to wytłumaczyć ale nie powiem bolało no i często mi pod zebra się wciskal czy to nogami czy głowa.

2018-02-28 21:21

Ewcia rozumiem. Jak moja leżała miednicowo to sie interesowałam i czytałam sporo na ten temtat i trafiłam na kilka stron, na których dziewczyny opisywały co robily, jakie ćwiczenia ( z polecenia lekarza) i udalo im sie, takze ja na swoim przykladzie nie potwierdzę, jedynie przytaczam, to co czytałam. A ja czesto robiłam w ciazy koci grzbiet, pupą do gory sie wypinałam, jak mi mała gdzieś nogi wbijała niewygodnie i zawsze pomagalo, slyszalam, ze to tez wlasnie na ułożenie główkowe dziala, kiedy dziecko nie moze sie przekręcić. Oczywiście wszystkie ćwiczenia sa dla kobiet, ktore są w niczym nie zagrożonej ciazy i ich zdrowie takze na to pozwala.

Konto usunięte

2018-02-28 20:50

Kilka dni temu znowu bardzo bolało mnie przy kręgosłupie i czułam niezidentyfikowane bóle w środku, być może Mała przewróciła się ponownie. Aisa, też już mnie kilka razy wygięło.

2018-02-28 20:07

Agata chyba ćwiczeniami nic nie zdzialamy, bo moj synek byl ulozony miednicowo i lekarz mom stop patrzył czy synek sie odwrócił a jednak juz w 37tyg zobaczyl ze dalej miednicowo wiec powiedzial ze nic nietsety nie mozna zrobic i ze bede miala cc ale ja juz wiedzialam ze bede miala cc bo nie moglabym rodzic normalnie bo mam martwice stawow biodrowych i moj reumatolog powiedział ze nie.moge rodzic normalnie;-( wiec i tak bym nie urodzila normalnie..nestety.

2018-02-28 19:59

O tym obrocie dziecka w łonie też słyszałam i biorę pod uwagę ale to tylko gdy pod koniec nadal będzie złe ułożenie

2018-02-28 10:53

Można spróbować ćwiczeń, które pomagają się dziecku obrócić. Podobno często dają efekt. Z tym obrotem dziecka w łonie przez lekarza, to opinie są różne. Ja bym chyba wolała nie ryzykować.

Konto usunięte

2018-02-28 09:47

Moja maleńka przewróciła siechyba ok. 32 tyg. :) Do 36 tyg na pewno dzieciaki mają czas na takie fikołki :) Jeśli bardzo chcesz urodzić naturalnie i boisz się o pozycję maluszka to porozmawiaj z lekarzem o możliwości "ręcznego" obrócenia dziecka. Podobno czasami stosują takie obrócenie, ale tuż przed samym porodem :) U ciebie jeszcze trochę czasu do porodu zostało, więc się nie denerwuj - dzieciątko się zdąży obrócić :)

2018-02-28 08:42

mama gratki ja czułam każdy przewrót od 26 tc. tzn wtedy już przewrócił się przed usg tak że usiadł na tyłku a poczułam to siedząc i czekając na badanie USG aż mnie wyprostowalo bo tak się prostowal że mi pod zebra wsadzal głowę później w 31 tc znów przewrócił się głowa w dół i tak jak już do normalnego porodu później znów był poprzecznie a potem na tylek usiadł i ostatecznie w 34 tc odwrócił się głowa w dół ale poprzecznie trochr później już około 36 tc już odwrócił się normalnie jak do porodu a na koniec około 39 tc przekręcil się wokół osi tak ze był głowa w dół ale twarzyczkowo i tak już został. każdy obrót czułam aż mnie prostowalo bo przy każdym obrocie trochę kręgosłup cierpiał hehe