Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Kiedy dziecko ustawia się prawidłowo?

Data utworzenia : 2018-02-27 12:16 | Ostatni komentarz 2021-11-28 11:36

Agnieszka -1989

15917 Odsłony
1153 Komentarze

Jestem w 28 tc. Wczoraj na usg wyszło, że póki co maluszek jest ustawiony nieprawidłowo. Ma jeszcze trochę miejsca, żeby zrobić tego fikołka, ale wiadomo z dnia na dzień tego miejsca jest coraz mniej. A jeśli się nie odwróci to będzie cesarka, a że to pierwsze dziecko to przy kolejnym wtedy też będzie wskazanie do cesarki a chciałam próbować siłami natury. Ponoć dziecko na różnym etapie ciąży potrafi się obrócić a jak jest/było u Was, kiedy maleństwo ustawiło się tak jak trzeba?

2018-03-12 10:10

Ja idę na wizytę w 32tc. czyli za 2 tygodnie i zobaczymy czy do wtedy maluszek już wybierze sobie ostateczną pozycję :)

2018-03-11 17:54

Na wizycie w piątek dowiedziałam się że dziecko jest ułożone glowkowo. Lekarz powiedział że raczej już się to nie zmieni bo "siedzi " dość mocno w kanale rodnym. Obecnie jestem w 30 tc

2018-03-11 17:02

Mój synek gdy byłam w 37t.c był obrócony główkowo :-) Ogólnie to wiercik był straszny :-)

Konto usunięte

2018-03-11 16:53

magros u mnie mała odwróciła się około 30 tc, Też trochę panikowałam, a okazało się, że wszystko jest w porządku. W dodatku ma jeszcze czas żeby się wiercić i odwracać :)

2018-03-11 16:14

Koleżanka miała synka ułożonego pośladkowo do 38 tc i miała wskazania do cesarki. W dzień przed wyznaczonym terminem, kiedy stawiła się do szpitala na ostatnie badania okazało się, że jej maleństwo ułożone jest prawidłowo - urodziła siłami natury, gdyż nie miała zaburzeń, ani innych wskazań do cc. Chyba natura zawsze będzie zaskakiwać i niejednokrotnie zdarzają się odstępstwa od reguły :)

2018-03-10 19:33

Magros 23 tc to jeszcze baaaaardzo duzo czasu :) nie pamietam dokładnie, jak było u mnie ale okolice 30tyg dopiero córka się ułożyła :) Nie martw się na zapas :) co do ćwiczeń o których piszą dziewczyny, nigdy o nich nie słyszałam ale też nie interesowałam się tym tematem zanadto.

Konto usunięte

2018-03-10 19:21

Magros - na spokojnie córcia się ułoży :) Ma jeszcze czas i to sporo :) Wszelkiego typu "wspomagacze" ułożenia dziecka proponowałabym nie wcześniej niż koło 30-32 tc :) Bo mniej więcej wtedy dziecki mają czas, aby się obrócić :) Wcześniej nie kombinuj, bo i tak może wrócić do starej pozycji :)

2018-03-10 08:10

Moja córcia 23 tydzień jest ułożona poprzecznie. Lekarz twierdzi, że czas ma do końca, ale wiadomo, że z czasem ma tego miejsca coraz mniej. Przy ułożeniu poprzecznym by maluch się obrócił podobno pomaga chodzenie po schodach co dwa, ćwiczenia z unoszeniem jednej nogi do góry itd.