Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Ile kosztuje dziecko jeszcze przed narodzinami

Data utworzenia : 2014-06-19 10:15 | Ostatni komentarz 2015-09-11 15:14

K.Czerska

58776 Odsłony
944 Komentarze

Witam , jestem ciekawa ile Wy drogie Mamy/Ojcowie wydaliście na dziecko jeszcze przed urodzeniem Maleństwa. Czy korzystałyście z komisów, lumpeksów? Może dostałyście jakieś rzeczy od rodziny? Ile dzięki temu udało się Wam zaoszczędzić? Sama przed planowaną ciążą zrobiłam sobie kosztorys. Wydawało mi się, że wszystko w nim umieściłam oczywiście tak nie było:) Zapomniała doliczyć wszystkie wizyty u prywatnego lekarza czy badania w laboratorium nie mówiąc już o jakiś z pozoru małych kwotach. Tak właśnie z 5 tysięcy zrobiło się ponad 6.. Zaoszczędziłam na łóżeczku i ubrankach które kupuję tylko w lumpeksach.

2014-06-19 19:28

Angie - startowałam :) i powiem szczerze że o tym laktatorze Prolactis właśnie marzę.. :) w taki zresztą sposób w ogóle na to forum trafiłam - szukałam o nim informacji :) Ale nie nastawiam się bynajmniej, choć przyznaję że z zakupem się wstrzymuje do wyników :) Ale dużo moim zdaniem bardzo fajnych prac trafiło na konkurs, więc ciężki temat :)

2014-06-19 19:08

My wydaliśmy na wyprawkę około 4,5 tys ze wszystkim. Wózek i łóżeczko + akcesoria do łóżeczka nowe, trochę ciuszków dostałam od siostry, część mam używanych z komisu i lumpka, a parę nowych kupiłam. Jedynie co nam zostało to dokupić kosmetyki dla Maleństwa :)

2014-06-19 17:50

Nie podliczałam ile już wydaliśmy na wyprawkę dla maleństwa ale wiem ze dosć sporo zaoszczedzilismy. Dostalismy od mojej cioci w super stanie wozek, lezaczek-bujaczek, nosidelko, podgrzewacz do butelek, łóżeczko turystyczne, stoliczek do karmienia ( to oczywiscie na pozniej), sporo roznych zabawek i ciuszkow. Rzeczy te sa w super stanie, zadbane. Ciesze sie bo to naprawde duza pomoc dostac te rzeczy. Ciuszki kupuje w lumpie i mam juz ich sporo. Zostalo nam jeszcze troche rzeczy do kupienia, ale niektore z nich bede kupowala uzywane na allegro albo olx.pl.

2014-06-19 16:44

no napewno 2 tysiace peklo na sam poczatek na lozeczko ciuszki wozek kremy pampersy plyny dla niemowlat itp itd jak nie wiecej... nie stety dziecko kosztuje i to skarbonka bez dna... ale fakt ja ciuszkow tez bardzo duzo kupilam w lumpie bo sa nic nie zniszczone jak nowki i zawsze mozna pogadac z kolezankami ktore mialy dzieci to napewno mozna ciuszki odkupic za grosze a nie ktorzy poprostu chca sie ich pozbyc z szafy . :)

2014-06-19 15:48

GosiaDr, a w konkursie na dzień matki nie startowałaś? Może by zakup laktatora Cię ominął?

2014-06-19 15:37

Aż z ciekawości chyba dzisiaj to policzę :) mam listę na podstawie której robiłam zakupy, więc podopisuje kwoty i powinno się udać o niczym nie zapomnieć. Ale tak jak liczę na szybko to ok. 4 tysi pewnie wyjdzie. Wózek kupiliśmy nowy, ciuszki w liczbie przeogromnej dostałam od siostry, do lekarza chodzę prywatnie na abonament z pracy - Jestem bardzo zadowolona z opieki i ani złotówki na to nie poszło - nawet pojemniki na mocz dają przy zlecaniu badań, żeby nie trzeba było kupować :) Najwięcej chyba poszło na kosmetyki/pieluchy i inne apteczne klimaty. Do tego jeszcze dojdzie pewnie ok. 500 zl: mam do kupienia przewijak i laktator.

2014-06-19 15:03

My zaoszczędziliśmy na łóżeczku i na śpioszkach no i dostaliśmy krzesełko do karmienia tak to wyprawka do szpitala dla mnie i dla dziecka to koszt 2000 zł mąż wydał bo ja leżałam w szpitalu no i ciągle coś potrzeba ja rozglądam się za promocjami na artykuły do pielęgnacji maluszka ale moja koleżanka kupiła na olx łóżeczko wózek podgrzewacz i sporo zaoszczędziła i jest bardzo zadowolona :) No a jeśli chodzi o lekarza to ja także poszłam prywatnie ale moja Pani doktor okazała się super i powiedziała że szkoda moich pieniędzy i wzieła mnie do przychodni na nfz i zaoszczędziłam trochę :) Ale w sklepie typu Pepco możesz taniej kupić spiochy itp rzeczy ja także tam kupuję i są z dobrego materiału :)

2014-06-19 14:54

SamantKa na to bym nie liczyła ;). Nosisz 9 mcy pod swoim serduszkiem, zmieniasz pieluchy, wychowujesz, a jak pidrośnievwyjeżdża za granicę i nawet nie ma Ci kto na starość przysłowiowej szklanki wody podać...