Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Ile kosztuje dziecko jeszcze przed narodzinami

Data utworzenia : 2014-06-19 10:15 | Ostatni komentarz 2015-09-11 15:14

K.Czerska

58774 Odsłony
944 Komentarze

Witam , jestem ciekawa ile Wy drogie Mamy/Ojcowie wydaliście na dziecko jeszcze przed urodzeniem Maleństwa. Czy korzystałyście z komisów, lumpeksów? Może dostałyście jakieś rzeczy od rodziny? Ile dzięki temu udało się Wam zaoszczędzić? Sama przed planowaną ciążą zrobiłam sobie kosztorys. Wydawało mi się, że wszystko w nim umieściłam oczywiście tak nie było:) Zapomniała doliczyć wszystkie wizyty u prywatnego lekarza czy badania w laboratorium nie mówiąc już o jakiś z pozoru małych kwotach. Tak właśnie z 5 tysięcy zrobiło się ponad 6.. Zaoszczędziłam na łóżeczku i ubrankach które kupuję tylko w lumpeksach.

2014-06-24 15:25

Fajnie mają te osoby, które mogą coś dostać od rodziny, ja niestety nie mogę na nikogo liczyć. Kupiłam już kilka rzeczy, ale cała lista jeszcze przede mną, bo niestety na l4 mam dużo gorsze zarobki niż wtedy, gdy pracowałam i jakoś nie mogę dużo odłożyć. Teraz dopiero odczuwam wypłatę jedną na konto, a drugą do koperty, już nigdy na coś takiego się nie zgodzę. Dziadkowie naszego maluszka nam pomogą w zakupie mebelków i wózka, z resztą musimy sobie poradzić .

2014-06-24 13:56

Ja wydałam z mężem aż 500 zł :) Mało bo wszystko dostaliśmy od rodziny: łóżeczko,wózki,ubranka,pampersy,kosmetyki,no praktycznie wszystko a po urodzeniu Córeczki przez dwa miesiące nic nie musieliśmy kupować :)

2014-06-24 12:28

Ja mam to szczęście, że wózek mamy od siostry, nosidełko zostało po dziecku brata ciuszki również. Łóżeczko też jest pozostaje tylko kupić materac i pościel. Ubranka typu body i śpioszki planuję dokupić w lumpeksach. Na ten moment jedynym wydatkiem w ciąży są mamusine zachcianki i witaminy;)

2014-06-23 18:27

Jeżeli o mnie chodzi, to owszem robiłam sobie tabelkę w excelu ile i na co wydaję. Miałam listę rzeczy do kupienia, ile zakładam na to wydać i ile faktycznie wydałam. Z tego co pamiętam to wyszło mi około 4 tysięcy i nie kupowałam wózka i ubranek (dostałam masę w spadku), ale 2500zł wydałam na meble do pokoju dziecięcego. Jeżeli dodam do tego wizyty u lekarza i badania to zrobi mi się z tej kwoty 5,5 tys.

2014-06-21 17:15

hm ja w sumie kosztorysu nie robiłam ale tak w głowie mniej więcej liczyłam i oczywiście z tego co się okazało potrzebne było dużo więcej niż sądziłam :) Ciuszki od rodziny dostałam, łóżeczko nowe kupiliśmy wózek też itd. ogólnie wyszło nas z 4 tysiące ale bez prywatnych wizyt i laboratorium bo chodzę na NFZ. Wydawało mi się że wszystko jest tańsze ale się pomyliłam hehe :)

2014-06-21 17:12

Mama trojaczków porozglądaj się w komisach dla dzieciaczków, można dostać naprawdę świetne, niezniszczone rzeczy.

2014-06-21 16:43

Mama trojaczków, a u Ciebie to już w ogóle takie wydatki że hoho! Wszystko potrójnie musisz kupować....ale za to szczęście potrójne:-):-) Magdalenamsl, może tak być z tą kartą, wcale bym się nie zdziwiła!!

2014-06-21 16:02

Ja na razie wydałam troszeczkę na ciuszki, ale czeka mnie zakup łóżeczek, wózka, pościeli, kosmetyków, laktatora, podgrzewacza i innych rzeczy, które mi wydadzą się potrzebne. Głowa boli:) Myślę, że warto chodzić po sklepach i szukać okazji promocyjnych. Ja tak kupiłam ciuszki. Teraz śledzę portale z łóżeczkami i pościelami i szukam okazji cenowych. Warto się za to wziąć wcześniej, aby mieć troszeczkę więcej czasu. Powodzenia