Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Ile kosztuje dziecko jeszcze przed narodzinami

Data utworzenia : 2014-06-19 10:15 | Ostatni komentarz 2015-09-11 15:14

K.Czerska

58781 Odsłony
944 Komentarze

Witam , jestem ciekawa ile Wy drogie Mamy/Ojcowie wydaliście na dziecko jeszcze przed urodzeniem Maleństwa. Czy korzystałyście z komisów, lumpeksów? Może dostałyście jakieś rzeczy od rodziny? Ile dzięki temu udało się Wam zaoszczędzić? Sama przed planowaną ciążą zrobiłam sobie kosztorys. Wydawało mi się, że wszystko w nim umieściłam oczywiście tak nie było:) Zapomniała doliczyć wszystkie wizyty u prywatnego lekarza czy badania w laboratorium nie mówiąc już o jakiś z pozoru małych kwotach. Tak właśnie z 5 tysięcy zrobiło się ponad 6.. Zaoszczędziłam na łóżeczku i ubrankach które kupuję tylko w lumpeksach.

2014-06-19 22:32

Ja w skrócie wozek to 1500 zł, kołyska 150 kupiona od kogoś praktycznie nowa użytkowana wcześniej 2 miesięce, pościel 200 . Ubranka tak ok 400 zł , rożki 2 szt 60 zł , laktator zapłaciłam 80 zł za Tomme Tipee ale szybko się popsuł, kosmetyki i wanienka 100zł, to tak tylko na początek wychodzi około 2490 i pewnie o niejednej rzeczy zapomniałam ale u mnie było to 2500 tyś i bez szaleństw jakiś

2014-06-19 22:21

No chyba, że to firma o której pisała SamantKa w innym wątku ;)

2014-06-19 21:39

Fajne jest to że stworzone są strony, gdzie można kupić taniej i to nawet sporo zaoszczędzić:-) Nieraz odbywają się też licytacje, gdzie już (oczywiscie mając szczęście) można kupić po okazyjnej cenie:-) Oczywiście są takie produkty, rzeczy, których używanych kupować nie polecam, ale warto przed takimi zakupami zrobić rozeznanie, co, gdzie i za ile:-):-) I jeszcze dodam, że stwarzanie konkursów dla mam, w których można wygrać fajne rzeczy dla maleństwa to super sprawa, bo zawsze nas to troszkę finansowo odciąży i tutaj się pewnie wszystkie zgodzimy:-):-)

2014-06-19 21:34

Ten laktator u nas w Poznaniu kosztuje prawie 400 złotych! tak więc oszczędność jest ogromna!!! Ale jak chodzi o temat wątku... powiem szczerze,ze nie liczę ile wydałam! wiem,ze bardzo dużo już,pomimo,że miałam "łatwiejszy start" bo i wózek dostaliśmy od siostry i ciuszki i wiele innych rzeczy,ale z racji ze chodzę do ginekologa prywatnie,za badania wszystkie przez to płace,do tego było i nadal jest wiele innych rzeczy,które jeszcze muszę kupić,tak jak kosmetyki,przewijak i wiele innych drobiazgów,bo stale coś sobie uświadamiam,że by sie przydało... nie chcę liczyć... wolę n ie wiedzieć :) i jakoś tak podchodzę do tego,że chciałam dziecka,muszę liczyć sie w ogromnymi wydatkami :)

2014-06-19 21:22

No jasne ze cudownie dostac laktator , bo to jednak z 2 stówki do przodu...na kosmetyki dla dziecka np i na jakies ubranka tez starczy . :) Ja szczerze powiem wydałam moze 1000 -1200zł ..( wózek okolo 700 zł + butelki + kosmetyki pamperki na poczatek ..chusteczek sporo .. pieluchy tetrowe ..ubranka+ sporo z lumpka i to na tyle chyba ..( pewnie cos mi umknelo) ale dostałam łózeczko + posciel ..kołederki ...kocyki ..ubranka , kosmetyki jakies ..bujaczek i nosidelko do wozka takze wszystko co najdrozsze dostałam . Ale jesli ktos nie ma tyle szczescia to naprawde to 2-3 tysiace trzeba miec ...no to jest takie minimum bo jesli ktoś chce konkretne , markowe i dobre jakosciowo no to z 4 tysiace bo wozki dobre kosztuja teraz kupe pieniazków ..łózeczko + dobrej jakosci posciele i materace ...ubranka tez tanie nie sa :)

2014-06-19 21:12

Cudownie, cudownie i nie jedna z nas by chciała:-) A wątek nie o laktatorze tylko o wydatkach, choć jakby nie patrzeć to laktator wydatek spory...:-):-)

2014-06-19 21:04

Ja też muszę zakupić laktator i butelki ale również wstrzymuje się do wyników, w końcu to jeszcze kilka dni, a cudownie byloby go wygrac :-)

2014-06-19 19:48

Ale nagród dużo, więc szansa jest. I nie dziwię się, źe o nim marzysz, bo jest naprawdę rewelacyjny. Trzymam kciuki :) a na kiedy masz termin?