Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2188 Wątki)

Dziewczynka czy chłopczyk czy to takie ważne?!

Data utworzenia : 2013-03-04 17:39 | Ostatni komentarz 2022-12-19 21:42

klamerka123

51675 Odsłony
1330 Komentarze

Wszyscy pytaja mnie co będzie chłopiec czy dziewczynka, ale nie jest to dla mnie takie ważne... Wychodzę z zalożenia, że najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe. Płeć dziecka można już rozpoznac od 14 tygodnia ciąży... Ale co niestety moje dziecko w 17 tygoniu podkurczylo nogi i nie chciało za żadne skarby pokazać czy będzie chłopiec czy dziewczynka... I co teraz... Jak to co? :) Trzeba poczekać do kolejnego usg za miesiąc więc może wówczas się uda, a może też będzie się ukrywać i do końca będzie to niespodzianka... Jak to było z Wami... Jakie byly Wasze odczucia, czy płeć miała znaczenie?? Kiedy dowiedziałyście się o płci waszego dziecka? ----- Chłopiec czy dziewczynka? 2013-09-14 08:19 Mamy! Kiedy dowiedziałyście się jaka jest płeć Waszego małżeństwa? I czy pamiętacie ten moment? A może do końca była to niespodzianka? Jakie wtedy towarzyszyły Wam emocje ? ;)

2013-09-14 10:57

Ja dowiedziałam się w piątym miesiącu,że będziemy mieli dziewczynkę. Do tego czasu myślałam,że będzie chłopczyk.I na usg kiedy gin zapytała czy chcę wiedzieć jaka jest płeć dziecka,i powiedziała że to dziewczynka to mnie w pierwszej chwili zatkało-bo myślałam że chłopiec będzie.A tu niespodzianka.Ale bardzo się cieszyłam oczywiście.Bo tak generalnie nie miało to dla mnie znaczenia,jakiej płci będzie dziecko.

2013-09-14 09:15

Jak tylko zaszłam w ciążę to czułam, że to jest chłopczyk. Na pierwszym usg genetycznym, chyba w 3 miesiącu pani doktor powiedziała, że jak dla niej będzie dziewczynka. Wiedziałam, że jest jeszcze wcześnie na określanie płci ale i tak zasugerowałam się tą informacją. Wybraliśmy imię dla dziewczynki, rodzina się ucieszyła bo mamy już dwóch chłopaków od mojej siostry. A tu na kolejnym usg niespodzianka, my pewni, że to dziewczynka, a tu chłopiec :) Jechaliśmy z mężem na lody aby uczcić fakt, że dziecko dobrze się rozwija i na pierwszym czerwonym świetle zaproponowałam imię Mateusz ( chociaż od początku miał być Piotruś ) i okazało się, że to jest to :D Wielu znajomych czy sąsiadów gratulowało nam chłopca, pojawiały się teksty o byciu dumnym z tego faktu. A dla nas to nie ma zupełnie znaczenia byle dziecko było zdrowe.

2013-09-14 08:41

Ja dowiedziałam się ze to dziewczynka w 5 miesiącu ciąży i pamiętam zdziwienie mojego męża który był przekonany ze to syn, bo lekarz tak powiedział w 3 miesiącu, ale kazał się nie sugerować, bo to ciężko ustalić tak wcześnie. Lekarz powiedział do niego wtedy " ale niech pan się nie przejmuje dziewczynki to córeczki tatusiów". I tak to jest. Amelka jest oczkiem w głowie tatusia. Moja siostra do końca nie wiedzia do samego końca ci bedzie i powiem ze to fajne uczucie kiedy położna wychodzi i mówi do ojca nieświadomego ci Zina urodziła "ma pan cirke/syna". Myślę ze płeć nie jest ważna, ale to aby byli zdrowe. Ale fajnie jest kiedy wiemy ze na przykład spodziewamy się syna kiedy juz mamy córkę. Każda z nas napewno ma inne oczekiwania, ale dla każdej z nas liczy się zdrowie dzieciątka.

2013-04-05 15:20

Podświadomie czułam , że rośnie we mnie córeczka a jak się okazało ,że to jednak synek radości nie było końca. Nie było ważne jakiej płci będzie dziecko , priorytetem stało się zdrowie . znajomi mają 10 dzieci i płeć też nie miała dla nich znaczenia.

2013-04-05 11:24

Wcale:) Ważne by było zdrowe:)))))))))))))))) Mam dwie dziewczynki,a le maż ciągle marzy o synku:))))))))

2013-04-01 20:45

nie wiem czemu, ale my z mężem myślelismy że będziemy mieli chłopca Kubusia zawsze mówiliśmy że bedzie chłopczyk. Kiedy byliśmy na 3 wizycie u lekarza a był to 3 miesiąc dowiedzielimsy się ze będzie dziewczynka, wówczas się ucieszyłam, tak naprawde było mi bez różnicy czy bedzie to chłopiec czy dziewczynka wazne aby urodziło się zdrowe. Ale cały czas miałam przeczucie że jednak będzie to chłopiec, nawet założyłam się z lekarzem o piwo, że się myli ;)

2013-04-01 17:44

Klamerka, to super! GRatulacje :) No własnie, płeć niby nie jest ważna, ale jak się ją zna, to można podebatować nad imieniem. A z własnego doświadczenia wiem, że czasem ustalenie imienia jest konfrontacją sił, zażartą walką aż do końca :P

2013-04-01 16:43

ja w koncu sie dowiedziala ale dopiero w 20tygodniu bo moje dziecko skrzetnie sie ukrywalo... Bedziemy miec syna... I nawet imię juz wybrane