Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Jakie witaminy w ciąży

Data utworzenia : 2017-06-03 21:56 | Ostatni komentarz 2023-06-15 20:42

Konto usunięte

61283 Odsłony
1434 Komentarze

Lekarka zaleciła mi branie PREGNA PLUS I PREGNA DHA. Biorę w zasadzie od pierwszego dnia kiedy test wyszedł pozytywny. Macie jakieś doświadczenie z braniem suplementów, jak długo, jakie? Może są jakieś lepsze niż te, które obecnie biorę. Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

2017-06-08 19:06

Ja tabletki brałam długo przed zajściem w ciążę i cały okres jej trwania. W 24 tygodniu ciąży mój bobas ważył 730 i ginekolog mówiła że odpowiednia waga.

2017-06-08 17:06

Ja jestem w 29tc i Mały ma już prawie 1,5kg :-) Ale nie wierzę, że to przez tabletki :-)

2017-06-08 16:07

Też nie potwierdzam (z doświadczenia) że witaminowe dzieci rodzą się większe. W obu ciążach łykałam witaminy Ignaś miał 3450 a Ksawciu 2950 (ale od samego początku był pod kreską na siatce i urodził się w 37tc). Witaminy brałam całą ciążę i długo po ciąży.

2017-06-08 16:01

Oliwcia w 21 tc Mikołaj ważył 500 g. W mojej rodzinie rodzą się dzieci pokroju 5,5 kg :P

2017-06-08 15:56

Ja sama już się gubię czasami ponieważ pamiętam jak na początku tej ciąży moja pani ginekolog powiedziała mi że witaminy mają również wpływ na wagę dziecka i mi kazała dodatkowe witaminy brać dopiero od drugiego trymestru a tak to warzywa i owoce i wartościowe mięso jeść ;) ja rodzę duże dzieci akurat ;) moja siostra urodziła miesiąc przed terminem i kurcze ta jej kruszyna nie miała w ogóle tłuszczu tylko taką pomarszczoną w nadmiarze skórę, ważyła chyba 2100 o ile dobrze pamiętam, kiedy chodziliśmy do niej to mój mąż brał ją na ręce a ja się bałam bo moje dziecię było grubsze i wydawało mi się że mogę okruszkowi zrobić krzywdę. A teraz jej córcia ma 4 lata i jest dwa razy taka jak moja córcia ;)

2017-06-08 15:44

Ja łykam witaminki i wcale nie uważam że przez to rodzą się duże dzieci czasami nie dostarczymy naszemu organizmowi potrzebnej dawki dziennej witamin z pożywienia a tabletka uzupełnia te braki . Co do Wagi maluszka to każdy jest inny i wyjątkowy i każdy maluszek rodzi się z inną wagą nawet jak mamy by jadły to samo przez całą ciążę to maluszki i tak będą miały inną wagę.

2017-06-08 15:44

Nawet mogę podać swój przykład ja witaminy biorę cały czas już od momentu starań o nasze maleństwo obecnie u mnie praktycznie końcówka 25 tc a córcia waży 561 g więc witaminy nam niestety nie pomagają i jak by faktycznie był jakiś sposób na to aby dzidzia szybciej przybierała to na pewno bym z niej skorzystała..... Aleksandra z tego co kojarzę to masz termin porodu na końcówkę września tak jak ja ile twoja pociecha waży w chwili obecnej czy na ostatniej wizycie ????

2017-06-08 15:39

Waga 3-4 kg to moim zdaniem waga książkowa. A jak się rodzą dzieci po 5 kg. to jakie to dzieci, kolosy? Dzieciaczki z wagą urodzeniową 2 kg to raczej wcześniaki.