Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2193 Wątki)

Jakie witaminy w ciąży

Data utworzenia : 2017-06-03 21:56 | Ostatni komentarz 2023-06-15 20:42

Konto usunięte

61373 Odsłony
1434 Komentarze

Lekarka zaleciła mi branie PREGNA PLUS I PREGNA DHA. Biorę w zasadzie od pierwszego dnia kiedy test wyszedł pozytywny. Macie jakieś doświadczenie z braniem suplementów, jak długo, jakie? Może są jakieś lepsze niż te, które obecnie biorę. Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

2017-06-08 15:25

Może się mylę ale to chyba dobrze że dziecko rodzi się duże (tzn 3-4kg) niż jak ma około 2kg . Ja biorę witaminy, Mały rośnie i to bardzo mnie cieszy. Byłabym zaniepokojona gdyby lekarz powiedział mi że Natan ma niską wagę .

2017-06-08 15:09

U mnie też sprawdza się pregna plus, w pierwszym trymestrze brałam folik mama. Mam niedoczynność tarczycy, więc u mnie bardzo ważne jest żeby przyjmować dziennie min.200 mg jodu zgodnie z zaleceniami endokrynologa. Też się nie zgodzę z tym, że w wyniku brania witamin rodzi się duże dziecko. Tak jest w przypadku cukrzycy ciążowej i niektóre maluchy zwyczajnie sobie rosną duże:) Suplementy witaminowe oczywiście w dobranej dawce są niezbędne! Inaczej stracimy zęby, włosy, osłabimy kości i dostaniemy anemii. Maluch wszystko wyciąga.

2017-06-08 14:50

Ja też biorę pregna plus i pregna dha.Biorę od jakiegoś 10 tygodnia ciąży wcześniej brałam sam kwas foliowy.Obecnie 37tydzień ciąży mi sie zaczął i dalej biorę ten zestaw.Choruję na nadciśnienie,tarczycę i cukrzycę ciazową więc u mnie jak najbardziej wskazane są dodatkowe witaminy.

2017-06-08 14:19

Mikka ja bralam witaminy cala ciążę i mały urodził sie z waga 3100 wiec to nie ma potwierdzenia w praktyce. Witaminki są bardziej dla nas bo przeciez dziecko zabiera nam z organizmu wszystko co najlepsze wiec powinnysmy sie wspomagać witaminkami zeby niczego nie zabraklo. Bralam prenatal jest tego cala seria w zależności od zapotrzebowania.

2017-06-08 14:14

Biorę witaminy ze względu na uzupełnienie gospodarki witaminowej. Dużo rzeczy nie jem lub mam alergię. Póki co wyniki mam super a dzidzia rośnie zdrowa :). Nie spotkałam się z określeniem, że dziecko ma większą masę urodzeniową bo mama brała witaminy.

2017-06-08 14:10

Biorę Ladee Vit:) i w pierwszej ciąży też go brałam:) dobrze się po nim czuję.

2017-06-08 14:03

Mikka ja już nie raz słyszałam że to nie prawda z tym że jak mama bierze witaminy to dziecko rodzi się duże ja w pierwszej ciąży brałam i córcia się urodziła 3530 więc standardowa waga a nie jakaś zawyżona

2017-06-08 12:58

Dziewczyny jeżeli macie dobre wyniki morfologii to niebierzcie witamin ! Odeszło się już od tego ! Można dziecko przewitaminizowac i tylko są z tego problemy .... Ja tak miałam z moją 1 córka- po porodzie zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforowej właśnie przez witaminy. A pozatym dzieci rodzą się z większą waga urodzenia jeżeli bierze się witaminy