Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2193 Wątki)

Jakie witaminy w ciąży

Data utworzenia : 2017-06-03 21:56 | Ostatni komentarz 2023-06-15 20:42

Konto usunięte

61376 Odsłony
1434 Komentarze

Lekarka zaleciła mi branie PREGNA PLUS I PREGNA DHA. Biorę w zasadzie od pierwszego dnia kiedy test wyszedł pozytywny. Macie jakieś doświadczenie z braniem suplementów, jak długo, jakie? Może są jakieś lepsze niż te, które obecnie biorę. Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

2017-06-22 06:43

Ja też miałam spora anemie na początku - hemoglobina 9, żelazo 23 (przy normie 60-180). Dostałam na to tardyferon raz dziennie i sama kombinowałam (popijalam go rozpuszczona Wit C, robiłam zakwas buraczany, jadłam dużo mięsa, pietruszki itp). Po 1,5 miesiąca żelazo miałam 118 jak nigdy w życiu! Potem brałam tabletkę co drugi dzień a obecnie już nie. A poza tym biorę pregna plus i od 2 mcy też mumomega i magnez. No i oczywiście duphaston, ale to nie witamina ;)

2017-06-21 22:57

Nie wiem ile w tym prawdy, z tymi dziećmi pączusiami po witaminacch, ale ja brałam witaminy dla kobiet w ciazy kwas foliowy i żelazoo z zalecenia lekarza. Mialam niedokrwistość, i mimo tego, że brałam całą ciąże wyniki malo co się poprawiały. Dzieci urodziły sie o wadze 3 kg i 4 kg

2017-06-21 12:32

Przecież suplementy też są przebadane... Co ja czytam? Kwas foliowy to nie lek, tylko witamina. No i co Wy piszecie, że np. magnez i jod nie mają naukowo potwierdzonego pozytywnego działania na ciało kobiety? Masakra... Nie siejcie zamętu...

2017-06-10 23:14

Dokładnie suplementy nie mają żadnych badań i może je wyprodukować każdy kto tylko chce dlatego nie ma co z nimi szaleć.

2017-06-10 21:30

Sylwia, patrząc na moją córę i jej wagę, to Twoja wcale nie jest taka malutka! A co do witamin, to mój pierwszy ginekolog własnie uważał, że witaminy powodują, że potem rodzą się takie "pączusie" dosłownie tak mi powiedział. Ale zmieniłam go, bo bardzo mi nie odpowiadał. Potem moja pani doktor wychodziła z innego założenia. więc witaminy brałam. Córa urodziła się malutka, więc nie do końca u nas ta teoria się sprawdziła, ale też nie brałam ich od samego początku ciąży. Przy suplementach trzeba też pamiętać, że wiele z nich nawet nie ma badań dotyczących swojej skuteczności, dlatego są to suplementy, a nie produkty lecznicze.

2017-06-09 22:20

Cynizm masz świętą rację teraz suplementy się produkuje na skalę masową a ludzie je łykają jak cukierki. Fakt faktem ja brałam witaminy (i jeszcze kilka innych specyfików) ale to dlatego że lekarz tak zalecił. Oprócz tego staram się unikać kolorowych tabletek na jakiekolwiek przypadłości. Zawsze staram się jakoś nad sobą panować i leczenie się domowymi sposobami.

2017-06-09 21:49

Mi ginekolog powiedział jeszcze zanim zaszłam w ciążę, że mam brać tylko kwas foliowy bo tylko on ma naukowo udowodniony pozytywny wpływ na dziecko. A pozostałe witaminy łatwo przedawkować, Więc tak zrobiłam. Wyniki bardzo dobre mimo jedzenia przez pierwsze 3 miesiące żelków i pianek ;p . Dopiero teraz kiedy jestem w 19 tygodniu polecił mi pregna plus bo nie nie mogę patrzeć na mięso i jaja. Nie ma co przesadzać. Kiedyś suplementów nie było i dzieci też się rodziły. ;p A z tymi suplementami to teraz jest tak, że każdy może je wyprodukować. Bez żadnych badań. <3

2017-06-09 19:54

Ja obecnie oprócz witamin dla kobiet w ciąży biorę 2 razy dziennie ascofer bo niestety żelazo mam niskie