Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2199 Wątki)

Mięśnie Kegla - ważne by ćwiczyć je po porodzie.

Data utworzenia : 2013-05-07 14:36 | Ostatni komentarz 2018-01-09 19:22

położna kinga

8926 Odsłony
48 Komentarze

W trakcie porodu tkanki pochwy i krocza rozciągają się do maksimum, dlatego konieczne jest, aby pomóc im powrócić do stanu, w jakim były przed porodem. Niewiele świeżo upieczonych mam zdaje sobie sprawę, jak ważne jest ćwiczenie mięśni dna miednicy po porodzie. Można wykonywać je od razu po porodzie, co zabezpieczy nas przed zaburzeniami statyki narządów rodnych, spadkiem satysfakcji seksualnej lub nietrzymaniem moczu Czy położna lub lekarz zalecili Wam takie ćwiczenia? Czy wiecie, że każda kobieta powinna wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla codziennie? Nawet teraz w trakcie czytania tego postu postaraj się napinać mięśnie wokół cewki moczowej, pochwy i odbytu - na ok.8-10 sekund. Powtarzaj to ćwiczenie początkowo od 5 powtórzeń, dochodząc do 25. Zafundujesz sobie wzmocnione mięśnie i unikniesz problemów :)

2013-07-16 20:02

Zgadzam sie. Nic nas to nie kosztuje, a jak wiele daje. Stanowczo jestem ZA. Rano, wieczor, we dnie w nocy, cwiczmy miesnie Kegla dla swych kroczy. Przepraszam, ze tak humorystycznie, ale dla mnie jest to wazne i mam nadzieje, ze pomoge zachecic inne kobietki.

2013-07-15 17:02

Ćwiczenie mięśni Kegla to wspaniałe przygotowanie mięśni i tkanek krocza do tego, aby uniknąć nacięcia krocza w trakcie porodu. Dodatkowo masaż okolicy krocza wzmacnia i uelastycznia tkanki. Nie bójcie się tego robić, zapytajcie o szczegóły w szkole rodzenia bądź położną. Polecam bo naprawdę warto!

2013-05-21 18:08

Kaajkaa - z pewnością ćwiczenia Kegla zrobiły "swoje" w trakcie porodu, jak i po :) Później po porodzie kobiety czują większą przyjemność podczas stosunku. Ćwicz dalej, może inne kobiety wezmą z ciebie przykład ;) Pozdrawiam!

2013-05-21 16:43

ja te mięsnie ćwiczyłam jeszcze zanim byłam w ciąży. kiedyś czytałam taką głupote, że są dobre na odchudzanie. nie jakieś szałowe, ale spinanie mięśni też zrzuca kalorie no i nie trzeba do tego specjalnie czasu bo można nawet w autobusie. no i tak sobie spinałam mięśnie nóg, rąk, szyi i kegla. głupota totalna być może, ale potem się okazało, że mi się przydało :D bardziej mnie zastanawia czy to możliwe aby po porodzie mięśnie skurczyły się bardziej niż przed bo zauważyłam, że podczas stosunku odczuwam o wiele większą przyjemność. partner śmieje się, że jestem kandydatką do nobla bo jestem po porodzie ciaśniejsza, a każda kobieta się poszerza... zastanawiam się czy coś ze mną nie tak :P

2013-05-21 07:49

Właśnie w ćwiczeniach najważniejszy jest trening przed porodem, aby wzmocnić mięśnie dna miednicy tak bardzo istotne w tym czasie. Napinając mięśnie Kegla nie sprowokujesz akcji skurczowej.

2013-05-07 17:56

Na szkole rodzenia położna zalecała nam te ćwiczenia, ale przyznam szczerze, że na początku dość regularnie ćwiczyłam, a od jakiegoś czasu z czystego lenistwa tego nie robię. Zresztą za chwilę termin porodu, więc tak jak katja trochę się boję, że mogę rozpocząć akcję porodową;)

2013-05-07 16:16

Ćwiczenie mięśni Kegla w ciąży to wspaniałe przygotowanie do porodu. Oczywiście należy zacząć od kilku razy, z czasem wydłużając czas ćwiczeń. Jeżeli lekarz nie zalecił Ci oszczędnego trybu życia, śmiało ćwicz i nie obawiaj się niczego złego. Polecam:więcej o przygotowaniu krocza do porodu http://lovi.pl/pl/forum/16/523

2013-05-07 15:39

Kochana Kingo,a ja cały czas mam wrażenie,że ćwicząc w ciąży te mięśnie wzniecę poród :) to chyba tak jak z chodzeniem po schodach i dzwiganiem..