Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2199 Wątki)

Mięśnie Kegla - ważne by ćwiczyć je po porodzie.

Data utworzenia : 2013-05-07 14:36 | Ostatni komentarz 2018-01-09 19:22

położna kinga

8924 Odsłony
48 Komentarze

W trakcie porodu tkanki pochwy i krocza rozciągają się do maksimum, dlatego konieczne jest, aby pomóc im powrócić do stanu, w jakim były przed porodem. Niewiele świeżo upieczonych mam zdaje sobie sprawę, jak ważne jest ćwiczenie mięśni dna miednicy po porodzie. Można wykonywać je od razu po porodzie, co zabezpieczy nas przed zaburzeniami statyki narządów rodnych, spadkiem satysfakcji seksualnej lub nietrzymaniem moczu Czy położna lub lekarz zalecili Wam takie ćwiczenia? Czy wiecie, że każda kobieta powinna wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla codziennie? Nawet teraz w trakcie czytania tego postu postaraj się napinać mięśnie wokół cewki moczowej, pochwy i odbytu - na ok.8-10 sekund. Powtarzaj to ćwiczenie początkowo od 5 powtórzeń, dochodząc do 25. Zafundujesz sobie wzmocnione mięśnie i unikniesz problemów :)

2018-01-09 19:22

Dziewczyny, jakich używacie kulek do ćwiczenia mięsni Kegla ?

2015-02-26 22:19

Te kulki to zdaje się można nabyć w sklepach z erotyką, one podobno nieźle wpływają na podniesienie libido kobiety, nie wiedziałam ze tez ćwiczą Kegla.

2015-02-22 10:35

Syba muszę zainwestować w te magiczne kulki, bo od kilku dni nie ćwiczyłam (przeprowadzka i dużo spraw na głowie) i już czuję regres :/ Możesz podać jakiś link do polecanych przez Ciebie??

2015-02-21 09:43

Zofia-1985 ja używam nieregularnie , a efekty są. Fajne jest, że nie są bardzo drogie, możesz je włożyć i nie myślisz o niczym. Ćwiczy się samo :) Na pewno bardziej mnie one przekonują niż zwykłe ćwiczenia. Nie umiem ich napinać w 100% i tylko ich. Zdarza mi się, że zamiast Kegla napinam brzuch i pośladki :))

2015-02-09 12:35

Aniu myślę, że ćwiczenie tych mięśni nie gwarantowało Ci tak czy siak porodu bez nacięcia, zwłaszcza przy takim dużym dzieciaczku. Bardziej chodzi o to, aby po porodzie było mnie problemów. Zwłaszcza z nietrzymaniem moczu. Myślę, że po porodzie mam akurat większą motywację do ich wykonywania właśnie ze względu na skutki - bieliźniane i sypialniane.

2015-02-09 12:18

ja cwiczylam miesnie kegla przed porodem a i tak musialam byc nacinana bo maly mial 4,5 kg wiec nie dalabym rady inaczej urodzic:/ teraz juz troche gorzej z motywacja co do cwiczen..ehh

2015-02-08 21:14

A czy któraś używa kulek i może powiedzieć czy się sprawdziły? Rozumiem, że do kupienia w sklepach internetowych są?? No niestety nietrzymanie moczu to jeden z bardziej irytujących skutków rozluźnienia mięśni kegla po porodzie. Nagle śmiech już nie jest taki fajny ;) Ja też miałam ten problem i co z tego, że są wkładki jak czułam się jak stara babcia - a dokładniej jak moja babcia :/ teraz jest lepiej, ale właśnie nadal szukam sposobu na ćwiczenia w jakiś intensywny sposób.

2015-02-08 18:31

greendream wiem o czym mówisz podczas ciąży również pojawił się ten problem u mnie. Mięśnie Kegla możecie ćwiczyć kulkami gejszy. " Noszenie kulek gejszy zalecane jest przez wielu lekarzy, którzy podkreślają ich pozytywny wpływ nie tylko na rodzaj doznań seksualnych. Kulki dopochwowe zapewniają: ćwiczenie mięśni pochwy, które wraz z wiekiem kobiety stają się coraz słabsze,gimnastykę mięśni Kegla,rozwój i uelastycznienie mięśni pochwy, co zapobiega opuszczaniu się narządów, nietrzymaniu moczu i pomaga w czasie porodu,szybszy powrót do formy po porodzie oraz w okresie menopauzy." Cena kulek to ok. 20 zł wzwyż.