Ciąża i poród (1538 Wątki)

Plan porodu

Data utworzenia : 2013-05-02 16:31 | Ostatni komentarz 2019-10-14 10:13

Redakcja LOVI

16232 Odsłony
303 Komentarze

Wielkimi krokami zbliża się planowany termin Twojego porodu. Wyprawka kupiona, pokoik dziecka urządzony, zajęcia w szkole rodzenia zaliczone na piątkę. Nie możesz się już doczekać rozwiązania, wszystko dopięłaś na ostatni guzik. A może jest jeszcze coś, co możesz zrobić, by poród stał się dla Ciebie dobrym doświadczeniem, które będziesz wspominać z czułością? Tak! Napisz plan porodu. Podpowiadamy, dlaczego warto i jak to zrobić. ----- lusi_ja: od kwietnia 2011 roku zgodnie ze standardami opieki okołoporodowej każda mama ma mozliwość( a nawet powinna) sama lub z lekarzem/położną napisanie planu porodu.Niestety większość z nas nie ma o tym pojęcia jak ja .Najlepiej taki plan opracować na początku 6 miesiąca.Położna może wiele pomóc ,bo będzie orientować sie co z założeń przyszłej mamy jest mozliwe do realizacji w szpitalu, w którym będzie rodzić.Taki plan najlepiej dać przy przyjęciu na oddział razem z dokumentami medycznymi. Dzięki planowi mama może wybrać pozycję w której chce rodzić, obecność drugiej osoby, dodać informacje dotyczące przecinania pępowiny,stanu zdrowia, wywoływania porodu, samego porodu, o cc, opiece nad dzieckiem, sposobie karmienia,znieczuleniu, kroczu. Pełen plan porodu otrzymałam dzisiaj całkiem przez przypadek i mogę zaznaczyć to co dla mnie jest najważniejsze. Może kiedyś przyjmie się w każdym szpitalu planowanie porodu i nikt nie będzie narzucać z góry ,że rodzić tylko na leżąco i nacinać krocze bo tak łatwiej.

2019-10-14 10:13

To super Zamarańcza że u Ciebie tak poważnie do tego podchodzą, zazdroszczę generalnie postaram się podejść do tego zadaniowo pójść urodzić i cieszyć się maleństwem mam nadzieję że nie spanikuje, tylko dam radę skupić się na porodzie:) 

2019-10-14 09:11

Szpital, w którym planuję rodzić bardzo zwraca uwagę na plan porodu. Jeśli nie są w stanie spełnić jakiegoś punktu z planu informują i proszą o zgodę. To ważne, ale np przy 1 porodzie nie wzięto nawet mojego planu, więc to już zależy od szpitala. 

2019-10-13 22:01

No tak kto pyta nie błądzi :)

2019-10-13 15:02

Dokładnie aneczkaa dlatego spytałam się Was dziewczyny o zdanie na ten temat bo jest najbardziej wiarygodne:) 

2019-10-12 23:28

W mediach dużo mówią ale często tylko w życiu się przydaje 

2019-10-12 12:03

Pisać nie będę tak z ciekawości się zapytałam czy to w ogóle ktoś praktykuje, bo w mediach tak ładnie o tym mówią i zachęcają itd:) a życie życiem :) 

2019-10-11 23:20

Może i tak że pisanie nie ma sensu. Bo i tak najczęściej wychodzi inaczej 

2019-10-11 14:12

A komu do czego one są potrzebne... zgadza się pani na nacięcie krocza? Na podanie znieczulenia? I tyle... a znieczulenia nawet nie dali, bo stwierdzili,że zanim zdąży działać to urodzę... także jedno i drugie trochę się mija :)