Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2192 Wątki)

spacery w ciąży

Data utworzenia : 2015-05-28 20:22 | Ostatni komentarz 2016-11-10 15:32

Konto usunięte

15211 Odsłony
124 Komentarze

Witam :)Ostatnio słyszę różne opinie o spacerach w ciąży.. Jedni uważają że wskazane są długie spacery ale żeby się nie przemęczać a inni że długie spacery odpadają.. Jak myślicie?

2016-11-10 15:32

To babcia się chyba cieszy ze może całkowicie teraz spełnić się w swojej roli . Bardzo ważne jest to ze ma Ci kto pomóc. Z forum wiem że wiele dziewczyn ze wszystkim muszą sobie radzić same. To miałaś ciekawe lato spędzone na placu budowy;) czyli bardzo miło było Ci budowlańcy . Większość na pewno by od razu przegoniła twojego synka.

2016-11-10 14:53

Najgorzej w upały mi było, do tego budowali koło nas drogę, syn uwielbiał tam chodzić, koparki, ciężarówki, piach. Chodził między facetami jak swój, nie wyganiali, nie przeganiali, tylko mi ciężko było, to czasami sobie siadałam na paletach kostki brukowej. Teraz jak wspominam z perspektywy czasu sama się zastanawiam jak ja dałam radę. Teraz mąż mi pomaga, staram się nie nosić synka, chodzi już sam po schodach, mąż go wkłada i wyjmuje z wanny, potem ubiera w piżamkę i daje mi do łóżka, a jak zaśnie (ja daję kaszę i usypiam synka) to mąż przekłada synka do jego łóżka. Odpuściłam te swoje ćwiczenia siłowe, spacery itd. Czas oddać pałeczkę babci, niech się spełnia ha ha

2016-11-10 14:45

Sama bym się nie pokusiła by w ciąży wykonywac ćwiczenia wyczynowe. Wiadomo ze jeśli ktoś ćwiczy regularnie od kilku lat i nie ma przeciwwskazań to może dalej mimo ciąży ćwiczyć . Jednak w trzecim trymestrze bym trochę odpuściła i zajęła się czymś lżejszym. Takie ćwiczenia obciążające organizm które mogą doprowadzić do poronienia powinny być odradzane kobietom w ciazy . Jednak jak widać niektóre kobiety sobie nie zdają sprawy ze się przyczyniają do utraty dziecka. Osobiście wolę długie spacery , wolny bieg, jakieś lekkie ćwiczenia , jazda na rowerze. Tak jak Mama_Arka_Martynki wiadomo że trochę ciężaru nosiłaś ale nie robiłaś tego specjalnie . Po prostu sytuacja tego wymagała .Ważne że teraz troszkę starasz się oszczędzać i ma Ci kto w tym pomóc; )

2016-11-10 14:18

Ja się śmieję, że ostro ćwiczyłam w tej ciąży: - chód kilometrami - trucht -podnoszenie ciężarka 11kg - 15 kg A wszystko to dzięki mojemu synkowi, którym musiałam się zająć. Bardzo chcieliśmy mieć drugie dziecko i żeby nie było dużej różnicy wieku. Akurat będzie 2latka i 8dni. Ciężko było, mimo dolegliwości cieszę się, że dużo pomocy nie potrzebowałam. Teraz na końcówce 9miesiąc skapitulowałam i nie odmawiam pomocy.

2016-11-10 14:10

magros oglądałam ten odcinek a mój mąż się śmiał z tego. Ja w pierwszym trymestrze też ćwiczyłam, ale tylko z tego względu że ćwiczyłam już od jakiegoś czasu. Lekarz też nie widział przeciwwskazań. Wszystko zależy od tego jak się czujemy. W drugim trymestrze w sumie mogłabym ćwiczyć, ale nie było już na to czasu i jeździłam tylko rowerem. W sumie do końca drugiego trymestru byłam aktywna. Jednak wszystko powinno się robić z rozwagą i za zgodą lekarza.

2016-11-10 12:03

Magros tez to widzialam w rozmowach w toku! byla w mega szoku, szczegolnie ze jedna dziewczyna poronila w 1 ciazy przez te cwiczenia,a w 2 robila to samo! rozumiem cwiczenia typowe dla kobiet w ciazy pod okiem instruktora i po konsultacji z lekarzem, ale to co one wyprawialy to byla ostra przesada.

2016-11-10 01:43

Ja nie zdecydowałabym się na jakiś sport wyczynowy typu podnoszenie ciężarów za bardzo bym się bała o zdrowie mojego dziecka.

2016-11-09 22:00

donnavito, akurat rozmowy w toku gdzieś ostatnio widziałam kątem oka, gdzie panie chwaliły się, że mimo ciąży dalej ostro trenowały i muszę przyznać, że akurat trochę mnie to przeraziło, no ale każdy robi jak uważa. Spacery to samo zdrowie, jeśli tylko nie męczą nas za bardzo i nie ma innych przeciwwskazań :)