Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Kilka porad na ciążowe nudności

Data utworzenia : 2013-02-21 13:14 | Ostatni komentarz 2015-05-16 11:48

burek1234

9137 Odsłony
75 Komentarze

Drogie mamy pewnie nie jednej z was która była lub jest w ciąży dokuczały/dokuczają nudności. Też miałam ten problem ale jest kilka sposobów na ich złagodzenie : - Wieczorem przygotuj sobie kilka krakersów lub kromek chrupkiego pieczywa i zjedz je następnego dnia rano, zanim jeszcze wstaniesz i poleż jeszcze w łóżku jak najdłużej się da -Pij dużo wody. Nie żałuj sobie również soków ani herbatek ziołowych - zwłaszcza jeśli masz predyspozycje do dolegliwości układu trawiennego -Unikaj wszelkich sytuacji stresowych. Jeśli masz czas to połóż się w dzień na trochę w łóżku, odpocznij -Od czasu do czasu skorzystaj z zestawów przeznaczonych do zwalczania choroby lokomocyjnej, które można nabyć w każdej aptece.(WAŻNE) Koniecznie stosowanie wszelkich preparatów konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. -Ogranicz spożycie kawy. Maksymalnie unikaj także wszelkich napojów zawierających kofeinę - takich jak herbaty, cola, napoje energetyzujące - ponieważ są one bardzo moczopędne. -Unikaj intensywnych zapachów gotowania i wszelkich innych silnych zapachów. Twój zmysł powonienia może spowodować nudności. Mam nadzieję że pomogłam :)

2013-02-21 22:37

w czasie ciązy towarzyszyły mi okropne mdlosci... cały czas praktycznie wymiotowałam, nawet w nocy potrafiłam sie obudzic i musialam spotkac sie z ubikacja.... Zadne domowe sposoby mi nie pomogły... musiałam dostać tabletki.... a próbowałam żucia migdałów, jadałam banany, zjadałam małe posiłki, duzo piłam.... Gdy poczułam jakis intensywniejszy zapach to bylo po mnie.... w sumie nie moglam wyjsc nawet na zakupy bo i w sklepach mnie nacagalo.... kilka tygodni mialam wycietych z życia.... Tabletki troche pomogly...dostałam Torecan

2013-02-21 15:18

ja nudności miałam i to okropne dlatego doszukiwałam się wszędzie rad jak je złagodzić :) ale to wszystko zależy od naszych wariujących hormonów :)

2013-02-21 14:42

na chorobe lokomocyjną pomagało mi zjedzenie plasterka świeżego imbiru , a co do kawy przed ciążą potrafiłam wypić 7 filiżanek,ale już na początku ciąży mnie odrzucało od jej aromatu i tak zostało do dziś.Ogólnie nie miałam nudności.