Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

depresja poporodowa

Data utworzenia : 2013-01-20 12:38 | Ostatni komentarz 2023-10-07 10:49

klamerka123

15751 Odsłony
533 Komentarze

Złe samopoczucie nawet lekka depresja po porodzie są normalne. Może być to chandra, która może ustąpić po kilku dniach. Taki stan rzeczy może przeinaczyc sie włąsnie w depresję poporodową. Każda kobieta inaczej probóje poradzic sobie z taką sytuacją. Nie każda z nas popadnie w depresje, wszystkie jestesmy inne i organizmy nasze rożnie mogą zaregaować w danym momencie. Dlatego uważam ze należy w takiej sytuacji zaufać najbliższym oni będą zawsze przy nas i będą pomocni. Zawsze wiedzą co mowią, a to że zle wygladasz a to ze nie zajmujesz sie dzieckiem tak jak trzeba, albo wcale nie masz ochoty sie nim zajmoac... Jeśli nadal myślisz o tym co było o trudnym porodzie, jesteś zdenerwowana, ciężko nawiązać ci kontakt z dzieckiem, z partnerem, nie lekceważ tego, idź do lekarza lub psychologa. Pamiętajmy, że prośba o pomoc to oznaka mądrości i siły, a nie słabości im szybciej sobie poradzimy z naszym stanem tym szybciej przyzwyczaimy sie do nowej roli w jakiej sie znaleźliśmy

2021-11-16 12:40

Tak depresja w ciąży może być bardzo zdradliwa. Ukrywa się pod typowymi objawami jak apatia, brak zainteresowania, nawet dzieckiem, płaczliwość czy zaburzenia nastroju, ale również może powodować tzw. maski depresji, które nie są już tak oczywiste. Każda matka powinna zdawać sobie sprawę ,że nie jest złą matką tylko dlatego, że wcale nie cieszy się z obecności dziecka. W wielu przypadkach wystarczy wsparcie najbliższych czy psychologa, ale nie można też stronić i uciekać przed leczeniem. Proszę wziąć pod uwagę, że nieleczona depresja w ciąży czy podczas karmienia piersią może być równie niebezpieczna dla matki jak i dla dziecka. Ważne jest zatem podjęcie odpowiednich działań, a w razie potrzeby nawet farmakoterapii. Obecnie dostępnych jest wiele środków, które mogą być stosowane zarówno w ciąży jak i podczas karmienia piersią, a jakiekolwiek próby wzbudzania w kobiecie wyrzutów sumienia za stan w którym się znajduje wg mnie są niedopuszczalne.

2021-08-30 10:33

Oj tak każdy tylko się ogląda za pieniędzmi 

2021-08-27 14:20

ksieza to takie cyrki wyprawiaja ze hej... zalezy im na kasie i prawda jest taka ze gruba koperta jest w stanie wszystko zalatwic

2021-08-27 13:58

to wszystko zależy od księdza, jak będzie chciał zrobić problem to i tak go zrobi 

2021-08-27 12:27

Ja w razie czego na szczęscia znam ksiedza, ktory jest wgl bez problemowy. Ciotka jest chrześcijanką wuja nie, slub tylko cywilny, a dzieci ochrzczone bez problemu.. dodatkowo nie mieli kogo na chrzestnego dać i jest nim jakiś ich znajomy, który nic po polsku nie umie i jest protestantem także no jak widac da się postąpić po ludzku

2021-08-27 12:08

aneczka oo ciekawie jest u Was :) u mnie nic się nie pytał. Nasz tylko mówił, ze się cieszy, że będziemy brać ślub i chrzcić dziecko

2021-08-27 07:36

U mnie zapytał się czy chrzestna jest tej samej wiary co my. Bo jest taka zasada że chrzestna musi być tej samej wiary jak chrzci dziewczynkę a jak chłopca się chrzci to chrzestny musi być tej samej wiary. U nas chrzestna prawosławna a chrzestny katolik. 

2021-08-27 04:11

Aneczka no dziwne. Zakładalam ze w obu przypadkach bedzie na nie.

 

Mazia ja pytalam zeby wiedzieć wczesniej no a i tak by pewnie zaświadczenia ze swojego kosciola nie dostala.