Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

Data utworzenia : 2014-08-01 12:37 | Ostatni komentarz 2017-01-19 20:28

Redakcja LOVI

18396 Odsłony
112 Komentarze

Mamy ważną informację dla świeżo upieczonych rodziców: eksperci do spraw żywienia w maju uaktualnili schemat żywienia niemowląt. Jest on zgodny z najnowszymi światowymi wytycznymi, bardziej przyjazny dla rodzica, a także nastawiony na indywidualne potrzeby dziecka.

2014-08-01 21:55

Ja na początek sama urywałam małemu malusieńkie kawałeczki biszkopta, żeby sobie pogryzł. Potem jak był trochę starszy do dawałam do rączki. Kasik a masz taki gryzak do pokarmów bo on z tego będzie ssał głównie sok ale będzie też to gryzł i przynajmniej masz pewność że się nie udusi. A do tego silikonowego możesz dać też biszkopta. http://www.babyono.com/produkty/karmienie/sztucce/gryzak-do-pokarmu-w-pierwsze-smaki.html

2014-08-01 21:46

nooo ja dałam ostatnio biszkopta i prawie mi się Mała udusiła :/mimo, że ja pilnowałam to tak łapczywie ugryzła kawałek i zamiast pomemlać trochę w buzi to od razu chciała połknąć i klops... dawałam wcześniej chrupki kukurydziane i ładnie jadła ale teraz po tym biszkopcie to się boje.

2014-08-01 21:35

biszkopta już mu dać? nie zadławi się? Masakra jest z tym jedzeniem....spróbuje jeszcze jutro z tym ryżem do zupki. A jak bedzie ten odruch wymiotny to dalej podawać?

2014-08-01 21:29

Kasik a jakiegoś biszkopcika czy chrupka kukurydzianego dajesz żeby pogryzł? Po woli możesz przyzwyczajać do innej konsystencji. Ugotuj troszeczkę ryżu na bardzo miękko i dodaj do zupki zobaczysz wtedy czy sobie z tym poradzi. Nie musisz od razu dodawać tego do całości, wystarczy tylko do części bo jak nie będzie chciał to cała zupka się nie zmarnuje.

2014-08-01 21:21

Sokiem przecierowym chodzi o to, że jest to jedna porcja, posiłek, bo owoc jest posiłkiem. Zwykle na takim soku masz napisane ile owoców się na niego składa. To są po prostu przetarte owoce z większą ilością soku lub wody. Takie smoothie ; )) W Irlandii mają takie coś dla dzieci w tubkach jak w Polsce deserki np. Kubusia. W Polsce takie soki to m.in. bobo frut ; ) Kasiu w wieku 7 miesięcy wprowadza się już drobne kawałki w obiadkach - nie przeciera się już na gładko.. musisz przyzwyczajać Małego do innej konsystencji, bo potem możesz mieć problemy..

2014-08-01 21:06

Leila, to chyba nie chodzi o to by się najadło, a posmakowało i przyzwyczajało do nowych smaków:-) my jesteśmy jeszcze na etapie wprowadzania produktów. A czy te tak miałyście, że wszysko musiało kieć konsystencje gładkiej papki? Franek ma 7mc i je tylko takiej konsystencji, gdy np. podaje mu gęstszą kaszk to zaraz ma odruch wymiotny....czy to jest normalne?

2014-08-01 19:38

Leila no może jako dodatek. My dajemy taki soczek ale bardzo rozcieńczony wodą bo mały nie chce samej wody pić i muszę mu jakiś smak zrobić.

2014-08-01 19:15

Fajny artykuł, właśnie się zastanawiałam nad krowim mlekiem ale mam zaćmę małą .. o co chodzi z tym że soku przecierowego nie można dawać butelka? I trochę ciężko mi pojąć jak mogę ten sok traktować jako posiłek.. tzn bardziej jako dodatek do posiłku? bo wydaje mi się że samym sokiem dziecko się nie naje :)