Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Owoce w diecie dziecka

Data utworzenia : 2013-06-06 09:48 | Ostatni komentarz 2021-06-05 20:03

Redakcja LOVI

15500 Odsłony
290 Komentarze

Dietetycy i pediatrzy biją na alarm - dzieci jedzą za mało owoców, mają za mało zróżnicowaną dietę, co wpływa na ryzyko wielu chorób, w tym nadmiernej otyłości. Dlatego, jeśli chcesz, by Twoje dziecko było zdrowe i szczupłe, podawaj mu owoce zamiast słodyczy. Od małego - wiadomo - czym skorupka za młodu nasiąknie… Jak to zrobić, od czego zacząć i dlaczego owoce w diecie dziecka są tak ważne, przeczytasz w naszym artykule.

2015-06-05 22:46

Synek lubi wyciskać soczek z pomarańczy a skórkę oddaje mamie. Synek to tylko arbuza nie chciał jesc, ale nie dziwię mu się, bo tego co zakupiłam to taki jakiś bez smaku był.

2015-06-05 21:56

Ona jadła brzoskwinie już wczesniej, ale ze słoiczka. No a wiesz, słoiczkowe jedzenie jest pasteryzowane i jednak inaczej jest trawione, niż surowe owoce czy warzywa. Ania wczesniej jadła głównie banany i jabłka plus to, co było w zapasie ze słoiczków.

2015-06-05 21:30

O dopiero brzoskwinia ? :) Mój wczoraj złapał u mojej siostry nektarynkę i zjadł... Normalnie pożarł cała,skórki wypluwał co mnie zdziwiło :D nie wiedziałam,ze tak mu posmakuje. Ale banan,melon i właśnie nektarynka to ulubione owoce :)

2015-06-05 17:40

My też mamy swoje, ale jeszcze są zielone. One są takie dobre:) mają zupełnie inny smak, niż te kupne :)

2015-06-05 15:59

My czekamy na swoje truskaweczki, bo jeszcze nie są wystarczająco czerwone, ale będę też mroziła na zimę. Ja na początek dałam synkowi tylko spróbować truskawki a jak po paru dniach nic nie pojawiło się złego to znów podałam ale troszkę więcej. czasami uczulenie może pojawić się dopiero po kilku dniach.

2015-06-05 15:54

Dzisiaj pytałam lekarkę o to, jakie owoce mogę dawać 9miesięcznej córce. Powiedziała, że wszystkie, ale wprowadzać nowości z umiarem. No to dzisiaj na deserek będzie brzoskwinia :)

2015-06-05 14:17

Martyna, a powiedz mi od którego miesiąca zaczęłaś podawać taki jogurt? Dziś pytałam koleżankę jaki jogurt podaje swojemu dziecku..okazało się, że ten z nestle, który można przechowywać poza lodówką. W kwestii żywienia mamy zupełnie odmienne zdanie także może to pytanie nie powinno było paść, skoro i tak wiadomo było jaką odpowiedź uzyskam.

2015-06-05 09:39

Klio ja podaję Małej zwykły jogurt naturalny z biedronki ("Tola" bodajże). Nie szukałam dla niej specjalnie jakiś jogurtów. Sprawdziłam tylko skład i ten jest jak najbardziej ok.