Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Pozwalać teściowej nosić ?

Data utworzenia : 2016-03-11 14:19 | Ostatni komentarz 2017-02-06 09:44

Kowalczyknatalaa

7047 Odsłony
108 Komentarze

Mój mały ma już 13 miesięcy . Gdy przyjeżdża do nas tesciowa cały czas go nosi . A tymbardziej ze maly umie sam chodzić .. Co radzicie? Dodam że teściowa twierdzi że lepiej wsYzstko wie ze dziecko trzeba cały czas nosić .

2017-02-06 09:44

Moja mama jest bardzo przewrażliwiona na punkcie małego. Jeszcze nie kaszlnie i nie kichnie, a każe lecieć z nim do lekarza...

2017-02-04 23:42

Oj moja teściowa też tak mówi. Uważaj bo się uderzy, uważaj bo będzie miał guza i najchętniej brałaby go zaraz na ręce i nosiła. Tylko, że po pierwsze on nie za bardzo chce a po drugie jednak już nie jest taki lekki. Ostatnio nie pozwoliła Małemu wstawać przy meblach bo się uderzy. No ja stałam obok niego i mówię, że mamy w domu taką szafeczkę i młody świetnie sobie radzi to i tak do niej nie przemówiło i dalej swoje. A ja też wychodzę z założenia, że kilka guzów musi być na głowie, żeby dziecko się nauczyło a ja nie będę mu w domu pozwalała na coś a u nich nie bo to totalnie bez sensu. Pilnuje małego w ekstremalnych sytuacjach ale nie stoję nad nim cały dzień. Mój mąż jeszcze do nie dawna tak stał przy młodym aż pewnego dnia syn stoi przy szafce mąż nad nim i mówi do mnie, że trzeba go tutaj stać i pilnować, żeby sobie nie zrobił krzywdy itd czy ja go tak pilnuje, mówię, że nie pilnuje koło ławy, kantów itd a i tak jak ma się uderzyć to się uderzy więc i tak daje mu więcej swobody. No i mój skupiony na synku mąż tak pilnował, że młody się uderzył no i stwierdził, że faktycznie nie tak łatwo jest upilnować dziecka tak, żeby nic mu się nie stało. :)

2017-02-04 06:38

Gimper tak to właśnie z babciami jest :) moja tesciowa też małego widzi raz na kilka tygodni wiec jak przyjeżdża to by go wyściskała i chyba nigdy nie puściła :) tyle że synek z tych dzieci co to nie pozwolą sobą rządzić i zaraz się wyrywa i płacze bo jak wiadomo bieganie jest ciekawsze :)

2017-02-04 01:18

Zauważyłam, że moja mama tak ma, młodszą trzyma ciągle na rękach. Mówię, żeby ja puściła na podłogę a ona ze się uderzy lub upadnie. No cóż, inaczej się nie nauczy, musi kilka razy poczuć, czym grozi nieostroznosc, oczywiście w granicach rozsądku. Dzięki temu łatwiej to zrozumie, bo takiemu maluchowi wytłumaczyć się nie da. Ale moja mama też uświadomiła mi pewna rzecz- że ja jestem z małą na codzień i wiem, na co mogę jej pozwolić, postępy robi każdego dnia i jestem z nimi na bierzaco. Mama widząc ją co kilka tygodni nie wie, co już się nauczyła i woli być ostrozna. Choć to, że nosi ja praktycznie cały czas, wygląda na chęć nacieszenia się malutka a nie ostrożność ;)

2017-01-20 22:00

Daria mój Synek jeszcze nie chodzi sam ale już porządnie raczkuje i nie za bardzo chce siedzieć na rękach. Za dużo ciekawszych rzeczy dzieje się na dole. :) Więc jak Twój Ignaś już chodził to teściowa musiała go bardzo trzymać na rękach, żeby jej się nie wyrwał no chyba, że był takim przytulaskiem. Ja jak Syn był malutki to pozwalałam nosić ale w granicach zdrowego rozsądku i interweniowałam od razu jak widziałam, że dziadkowie przekazują go sobie z rąk do rąk jak lalkę. I tak jak Magros nigdy nie pozwoliłam wziąć na ręce w momencie kiedy spał czy zasypiał.

2017-01-20 14:51

Daria, szczerze mówiąc jak myślę o noszeniu to widzę tylko malca, który nie potrafi chodzić. natomiast jeśli dziecko już umie chodzić to po co je nosić. Wtedy faktycznie tylko rozleniwimy je. Natomiast jeśli chodzi o maluszki to ja nie broniłam babciom noszenia, ale oczywiście nie wyobrażam też sobie, że maluch śpi, a babcia koniecznie musi go wziąć ponosić.

2017-01-12 21:18

Dokladnie tak ! Kochana to twoje dziecko. Musisz mówić o swoich oczekiwaniach prosto z mostu. Nie chcesz żeby dziadkowie nosili ? Powiedz im to. Inaczej w przyszłości wejdą Ci na głowę a dziecko zgłupieje bo tu bedziesz mówiła co innego a dziadkowie co innego ..

2017-01-12 15:10

A jak reaguje dziecko? Po wizycie teściowej Ty musisz dalej go nosić tak?