Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1082 Wątki)

Jak ubierać noworodka?

Data utworzenia : 2013-04-21 23:17 | Ostatni komentarz 2020-03-16 23:34

aggggga

30147 Odsłony
113 Komentarze

Witam dziewczyny, jestem tu nowa i zaznaczyć chcę, że to będzie moje pierwsze dzieciątko więc jestem zielooooooooona. proszę doradźcie jak ubierać noworodka? Wiem, że nie należy go przegrzewać, ale też nie chcę go przeziębić. W szkole rodzenia położna kazała przygotować do szpitala grube rzeczy i baaaaaaaaaaaardzo gruby koc....więc na początku trzeba tak ciepło ubierać tak? A później normalnie? ale kiedy to jest to później?:) Wiem, że pytania mogą wydawać się śmieszne ale ja nigdy nie miałam doczynienia z noworodkiem....Dodam jeszcze ze urodzi sie pod koniec czerwca wiec pewnie będzie baaaardzo ciepło.....

2013-04-22 01:04

Niby wszyscy mówią,żeby zakładać dziecku o jedną warstwę więcej niż sobie. Ja urodziłam 10 sierpnia. W domu jak było gorąco zakładałam małemu body na krótki rękaw i skarpetki, nosiłam w rożku, więc i tak miał ciepło. W chłodniejsze dni kaftanik na długi rękaw i śpioszki, albo body z długim rękawem i półśpiochy. Skarpetki miał obowiązkowo. Na spacerki 2 długie rękawki - jeden to była bluza i oczywiście kocykiem przykrywałam jak było chłodniej. W dzień dzidzię stale ma się przy sobie, karmi co chwilkę, przytula, więc ogrzewamy ją własnym ciałem, ale w nocy jest jej chłodniej. Ja do spania zakładałam kaftanik z długim rękawem i pajacyka. Chyba najbardziej zwracałam na to uwagę przez pierwszy miesiąc. Moje dziecko non stopa miało chłodne rączki, ale karczek ciepły, więc zimno mu nie było. Nie przejmuj się - u Ciebie też pewnie będzie podobnie:) Zanim krążenie krwi zacznie "działać" jak potrzeba trochę minie:) Generalnie sprawdzałam, czy dziecko ma ciepły karczek. Jak chłodny - zakładałam jedną warstwę więcej, jak spocony to zdejmowałam.