Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Nieodkładalne dziecko

Data utworzenia : 2015-05-30 15:24 | Ostatni komentarz 2015-06-18 14:57

dobranocka19

5982 Odsłony
34 Komentarze

Jak to jest moja mała (8 tyg) ma ostatnio takie epizody, że zaczyna płakać z sekundy na sekunde wrecz zanosić sie płaczem, najedzona, po odbiciu, pielucha zmieniona. Gdy wezmę ja na rece na trochę przestaje albo raczej płacze troszkę ciszej po 30 minutach bujania i tulenia odłożona do łóżeczka znowu zaczyna się to samo. Po kilku takich próbach w końcu zasypia i potem już jest ok. Wiem że to tydzień w którym jest skok rozwojowy ale boje się żeby jej to zamiłowanie do noszenia na rękach nie zostało.

2015-06-18 14:57

A jak w brzuchu było tyle czasu bujane? To jak się ma przyzwyczaić jak juz jest przyzwyczajone. Ja pamiętam jak nic nie robiłam to moja tak mnie kopala po zebrach bo chciała żebym chodziła i ja kolysala tak lubiła i teraz lubi

2015-06-18 10:46

Mi też na początku wszyscy powtarzali, ze dziecko szybko się przyzwyczaja i nie warto uczyć nosić, niw warto zakładać do łóżeczka biegunów, bo się przyzwyczai. U nas to nie sprawdziło się, bo synek nauczył się sam zasypiania bez bujania. Nie musieliśmy go odzwyczajać.

2015-06-18 08:29

O niunia święta prawda wkurzają mnie jak mówią ie nos bo przuzywczaisz nie dziugaj bo coś no ale jakoś sobie radzę i nie narzekam skoro domaga się noszenia to mam po to urlop żeby to robić

2015-06-17 22:34

Mnie juz w szpitalu poinformowano ze nie wszystkie ale bardzo duzo dzieci pragnie byc przy matkach po ureodzeniu, poprostu jest mu siezko sie zaklimatyzowac i potrzebuje bliskosci ciepla i zapachu mamy. A na teksty "nie nos dziecka bo sie przyzwyczai" zawsze odpowiadalam, to moje dziecko i ja sobie je wychowam sama jak sie przyzwyczai to i tak ja je bede nosic a nie Ty :P po za tym nie wierz w to. moja corka przez pierwszy miesiac nie dawala spokoju musiala byc ciagle na rekach a ja trwalam rzy niej nosilam ja praktycznie ciagle od kad skonczyla 2 miesiace cos jej sie odmienilo i nagle zapragnela lezenia i nie lubiala byc dlugo na rekach, dlaczego? dlatego ze lezac miala duzo wiecej swobody mogla pocmachac raczkami i nozkami i tak jest tez do tej pory chociaz teraz to juz ma mannie z siadaniem :P

2015-06-15 10:04

Tylko zaraz nie czuje rąk bujania i tak w kulko a w takie ciepło to lepimy się od siebie jak tak na rękach i na rękach.

2015-06-15 09:15

I ja często jak noszę na rękach i śpiewam to mała się uspokaja a tylko odkładam do łóżeczka płacz po prostu czekam aż dobrze usnie mi na rękach i dopiero delikatnie ja kładę do łóżka.

2015-06-15 08:27

Oj tak u nas takie sytuacje też występują co jakiś czas nic zrobić wtedy w domu nie mogę o spacerze to nie ma mowy bo aby na rękach i na rękach no cóż chyba pozostaje to przejść.

2015-06-15 08:21

Jeżeli takie zachowanie nie jest spowodowane dolegliwościami np. kolką, to polecam chustę. Mama może byc aktywna i mobilna, a dzidziuś przy mamie radosny :-)