Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

rko noworodka

Data utworzenia : 2014-09-12 18:00 | Ostatni komentarz 2014-12-19 17:52

tata ratownik

5651 Odsłony
34 Komentarze

Z racji zawodu zastanawiam sie czy w sytuacji zagrozenia zycia dziecka np przy zachlysnieciu umialybyscie panie udzielic pierwszej pomoc. Jesli tak to skad czerpalyscie wiedze czy trenowalyscie na fantomach czy moze odczuwacie potrzebe poszerzenia wiedzy w tym temacie ?

2014-09-12 20:08

Ja także umiem wykonać resuscytację. To nie jest trudne, a warto się tego nauczyć. Ćwiczyłam na zwykłych fantomach, z takimi malutkimi nigdy nie miałam do czynienia. Choć wiem, że u malutkich dzieci resuscytację wykonuje się troszeczkę inaczej, np. nie można uciskać klatki 2 rękami. SamantKa co do tego, że przedmiot został zlikwidowany to się nie zgodzę. Rzeczywiście kiedyś w szkołach uczono resuscytacji na PO, ale teraz zamiast tego przedmiotu jest EDB ( edukacja dla bezpieczeństwa ). I dzieci mają ten przedmiot w gimnazjum i liceum.

2014-09-12 18:35

Cześć w ogóle; ) Miło widzieć na forum płeć przeciwna; )) Teraz w kwestii pierwszej pomocy to ostatnio nawet poruszałysmy ta kwestie tutaj http://lovi.pl/pl/forum/6/67/1 W owym wątku pisałam, że taka wiedzę można nabyć np. na festynach rodzinnych przy punktach straży pożarnej oraz podczas warsztatów dla rodziców, gdzie są organizowane specjalne pokazy z ratownikami medycznymi i można poćwiczyć na malutkim fantomie. Niestety bardzo ciężko jest mieć możliwość ćwiczyć na małym fantomie - ja np. nigdy nie miałam możliwości. Potrafię udzielać pierwszej pomocy i jak tylko mam okazję staram się odświeżac swoją wiedzę. Przeszłam również bardziej obszerne szkolenie o skrócie ITR ; ) oraz kilka bardziej dostosowanych do zawodu również w zakresie pierwszej pomocy. Swoją wiedzę wykorzystałam juz nie raz i jestem zdania, że kurs pierwszej pomocy powinien być obowiązkowy w szkole - nawet podstawowej i odświeżany co kilka lat. Niestety został zlikwidowany nawet przedmiot, w którym obowiązkowo uczyło się podstaw pierwszej pomocy, wiec tu raczej z kursem można pomarzyć..