Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Nie lubię wózka!

Data utworzenia : 2013-06-05 11:23 | Ostatni komentarz 2015-09-04 22:34

konto usunięte

10703 Odsłony
50 Komentarze

Drogie Mamy, czy Wasze niemowlęta do wieku, w którym nauczyły się siedzieć, lubiły jeździć w wózkach? Mój problem polega na tym, że córka (3 miesiące) nie znosi wózka. Włożenie do wózka=płacz przechodzący w krzyk, zanoszenie się i w konsekwencji wyjęcie z wózka. Mam wózek wielofunkcyjny z wyjęta wkładką-nosidłem dla noworodków, bo córa się już nie mieściła, więc czasem podnoszę oparcie do pozycji półleżącej-tak,że już cośtam widzi poza budą wózka. Ale to nie pomaga. Darcie nie ustaje. Próbowaliśmy też wiszącej zabawki, takiego sznurka z misiami-grzechotkami, działa, ale na krótko. Pozostaje mi jeszcze jedna możliwość-zamontowanie fotelika samochodowego w wózku, tak, żeby smarkata widziała jeszcze więcej świata i ta pozycja półsiedzącoleżąca nie zgruchotała jej kręgosłupa. Poradźcie. Tej ostatniej próby boję się jak ognia, ponieważ nie jestem zwolennikiem wożenia dzieci poza samochodem długo w takiej wymuszonej pozycji, poza tym chodzi też o ilość bodźców, jakie do niej dotrą, gdy tak wszystko będzie w zasięgu jej wzroku. Nie wiem, czy trzymiesięczne niemowlę jest na to gotowe. Jakie są Wasze doświadczenia? Komunikaty córki odczytuję jako-nie lubię wózka, bo nie chcę spać. Może jej się to kojarzy ze spaniem?

2015-09-04 22:34

Witam, to myślę, że temat do dalszej obserwacji, przyglądania się jak się będzie rozwijał. Trudno mi bez kontaktu z dzieckiem i pogłębionym wywiadem z rodzicem coś konkretnego powiedzieć. Taki opór może wynikać z pewnej nadwrażliwości dotykowej (trudność z zakresu integracji sensorycznej czyli ogólnie ujmując tego jak mózg przetwarza poprzez zmysły bodźce do niego docierające). Ubranka mogą silniej pobudzać układ nerwowy, być może tak działają jeszcze jakieś inne bodźce. To może z kolei powodować silniejsze pobudzenie, impulsywność, nerwowość, nadruchliwość. Co roku na jesieni, w całej Polsce jest organizowana akcja bezpłatnych konsultacji w zakresie integracji sensorycznej. Można wtedy pokazać się specjaliście i zasięgnąć języka. serdecznie pozdrawiam, Marta Cholewińska-Dacka

2015-08-14 20:23

Pani Ekspert-otóż owszem-ubiera się tylko, gdy musimy wyjśc, w domu chodzi w majtkach i śpi w majtkach. Metki jej nie przeszkadzaja-raczej całe ubranie:) da się namówić, na ubranie gdy jest zimno lub przed wyjściem na dwór. Uwielbia wodę:) nie ma problemu z huśtawkami, karuzelami itp. Uwielbia takie urządzenia. Mamy w domu taką huśtawkę z ikea ekkore i ona urzęduje tam od momentu, gdy sama dała radę się tam wdrapać.:) Ja myślałam, że to bardziej wynika z jej uporu, nie sądziłam, ze to moze mięc jakieś inne podłoże. Stwierdziłam, że dziewczynka ma swoje upodobania, w końcu jest to Niedźwiedzica:) (Urszula) a misiów się nie drażni:). Podążałam drogą, którą sobie Ula wybrała, słuchałam, co ona ma do powiedzenia. Oczywiście, gdy jej na czymś zależy-np. strój baletowy, spódniczki tutu, strój kąpielowy-to zakłada sama o każdej porze...

2015-08-13 15:36

Witam, Być może jej nielubienie wynika tak jak napisałaś Agulka z tego, że jest ruchliwa i nie lubi siedzieć w miejscu. Może też być tak, że nie lubi ograniczeń w postaci pasów czy po prostu gdy coś ją w pewnym stopniu osłania tak jak w foteliku czy wózku. Może jakaś wkładka z odpowiednią fakturą by coś zdziałała. Czy córeczka nie ma problemów z ubrankami, metkami itp.? Może też być istotna kwestia ruchu na który nie ma wpływu. Czy lubi się huśtać, kręcić na karuzeli itp.? Gratuluje kolejnego maleństwa :))) Mimo, że jeszcze jest po drugiej stronie brzuszka :)) pozdrawiam serdecznie Marta Cholewińska-Dacka

2015-08-12 00:13

oj tam - wiem Agulka daty ale powyżej ktoś o wózkach więc jednak w temacie!!! ... - - zawieszka? - czy piszesz o gumce a na niej zabawki wieszane na wózku?.. tak to jest fajne zdaje egzamin - działa i dziecko ma czym się zająć ..;-)= są różne warianty zwierzątka czy przedmioty - grzechoczą jak poruszać ;-)=

2015-08-11 16:54

U nas nie;)

2015-08-11 14:34

Dobre jest zastosowanie zawieszek . U mnie podziałało.

2015-08-11 08:34

Halina, Kowalczyk nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź. Zwróć uwagę na daty:) To wątek sprzed dwóch lat! W międzyczasie już kilka razy zmieniałyśmy meritum sprawy...

2015-08-11 07:35

piszesz są nagrody i piszemy .. ja lubię wiedzieć np. co u innych mam i jak inne sobie radzą ... a wózek?- u mnie korzystam z wózka więc pewnie przyzwyczajenie ma jakiś wpływ sporo przebywają w nim i tak jakoś nie mam problemu - jednak gdy jedziemy to jedziemy nie biorę z wózka i idę z dzieckiem na rękach bo to dla mnie bez sensu ... a nieraz taką sytuację widzę - to jak ma dziecko polubić swój pojazd? .. ... buty to samo papucie wiązane powyżej kostki to każdy but dziecko potem założy - jest moda na anty poślizgowe papucio coś tam dla mnie to nie fer dla stopy dziecka ale to moje zdanie! ...